Spánek

Jak na zdravý spánek?

Většina průzkumů ukazuje, že mladá generace spí méně než její rodiče před deseti lety. Dalo by se říci, že se jedná o trvalý trend. Je to dáno tím, že dnešní mladí lidé více pracují, aby zajistili důstojné živobytí pro své rodiny. Moderní technologie navíc znamenají, že práce často zasahuje do domácnosti, a stírá se tak hranice mezi pracovním a soukromým časem. To platí zejména pro podnikatele, manažery a osoby na volné noze, kteří spí pět až šest hodin. Přitom podle lékařů a psychologů je minimální doba spánku pro dospělého, zdravého a aktivního člověka 7 hodin.

Sny: jejich význam a výklad

Přemýšleli jste někdy o tom, co se skrývá za tajemnými závoji našich snů? Sny lidstvo vždy fascinovaly a vyvolávaly otázky o jejich významu a vlivu na náš život. Stav snění nám nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat naše podvědomí a pochopit naše nejhlubší touhy, obavy a tajemství.

Spánek během nemoci, pomáhá spánek při nemoci?

Každý člověk někdy v životě zažije nejrůznější potíže. Často slýcháme, že spánek je nejlepší lék, ale je to pravda? Opravdu spánek během nemoci pomáhá našemu tělu k uzdravení? Zjistěte, proč je spánek tak důležitý, zejména v období nemoci, a naučte se několik praktických tipů, jak si během nemoci dopřát dostatek spánku.

V pyžamu nebo nazí?

Každý z nás má před spaním své vlastní rituály. Pro někoho je to šálek čaje, pro jiného chvilka s oblíbenou knihou. Když však padne noc a je čas jít spát, stojí před námi zásadní otázka: v čem spát? Volba mezi pohodlným pyžamem a naprostou svobodou spát nahý se může zdát triviální, ale má významný vliv na kvalitu našeho spánku, náladu i zdraví. Pojďme se blíže podívat na obě možnosti, jejich výhody a případné nevýhody, abychom vám pomohli rozhodnout se, která z nich vám zajistí nejlepší, regenerační spánek.

Je možné spát s otevřenýma očima?

Už jste se někdy probudili uprostřed noci a překvapilo vás, že máte oči dokořán? Právě tento záhadný jev v nás vzbuzuje zvědavost a nutí nás přemýšlet. Je možné spát s otevřenýma očima? Je přece známo, že oči se zavírají, když usínáme, a otevírají, když jsme aktivní. Proto se spánek s otevřenýma očima stává záhadou, která nás láká svou neobvyklostí. Co se však za spánkem s otevřenýma očima skutečně skrývá?

Guinnessův světový rekord ve spánku

Přemýšleli jste někdy o tom, jaký je Guinnessův rekord v lidském spánku? Jak dlouho můžete spát bez přerušení? Ve světě rekordů se spánek stal také polem pro mimořádné výsledky. Otázka spánku je však součástí našeho zdraví, takže jde o mimořádně citlivé téma. Předchozí pokusy o vytvoření rekordu v délce nepřerušovaného spánku ukázaly, jak zásadní je pro člověka dlouhodobý nedostatek či nadbytek spánku.

Efektivní spánek

Dříve popsané fáze spánku se střídají a vytvářejí spánkové cyklus, který se během noci několikrát opakuje. V průměru se tyto fáze opakují 4 až 5krát za noc, i když počet cyklů se může lišit v závislosti na zdravotním stavu a individuálních vlastnostech. Potřeba spánku a struktura cyklů se mění také s věkem. U malých dětí vypadá cyklus spánku jinak než u dospělých.

Proč je spánek tak důležitý?

Analýza spánku z hlediska jeho úlohy a vlivu na naše zdraví je dnes velmi důležitým a aktuálním tématem. Svět medicíny, psychologie a dokonce i sociologie neúnavně zkoumá tuto součást našeho života. Vědci se přou o význam kvality a délky spánku v lidském životě v kontextu civilizačních změn, které mají za následek neustálý nedostatek času a odpočinku. Nicméně všichni výzkumníci se shodují na tom, že nedostatek přiměřené délky a kvality spánku má destruktivní vliv na zdraví každého z nás.

Na které straně je nejlepší spát?

Každý má svou oblíbenou polohu na spaní, která mu zajistí pohodlí a dobrý spánek. Poloha, ve které spíme, má však také významný vliv na naše zdraví a pohodu. Pokud máme nějaké zdravotní potíže nebo neduhy, vyplatí se poradit se s lékařem nebo odborníkem na spánek, který nám poradí, jak spát, abychom si neublížili.  Jednou z oblíbených a často doporučovaných poloh je spánek na boku, ale je jeden bok lepší než druhý? Pokusme se odpovědět na otázku: Na kterém boku je nejlepší spát?

Čtení před spaním

Zklidnění před spaním při příjemné četbě je dokonalou předehrou k hlubokému a posilujícímu spánku. Základem zdravého nočního odpočinku je však správné uspořádání ložnice. Pevná, stabilní a bezpečná postel, pohodlná matrace, stejně jako polštář a přikrývka nám zajistí oázu klidu a dlouhý, zdravý spánek. Pro ty, kteří si v posteli čtou, je ideálním řešením pořízení čalouněných nástěnných panelů. Panely poskytnou pohodlnou oporu při čtení, solidní tepelnou izolaci v chladných dnech a ztlumí zvuky zpoza stěny.

Celkový počet článků: 45

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU