Kokosové matrace

Na Dobrysen.cz máme širokou nabídku různých matrací: od klasických modelů až po ty, které jsou inovativní a překvapí vás svými neobvyklými vlastnostmi. Příkladem těch druhých jsou kokosové matrace neboli matrace z kokosového vlákna. Jedná se o moderní výrobky s výjimečnými vlastnostmi, které úspěšně přesvědčí i ty nejnáročnější zákazníky. Tyto matrace jsou dokonalou kombinací inovace, kvality a ekologie. Doporučujeme vám seznámit se s naší nabídkou matrací z kokosového vlákna a jejich nejdůležitějšími vlastnostmi.

Filtr dle ceny:

2157 Kč

42099 Kč

Celkový počet výrobků: 64

Celkový počet výrobků: 64

Kokosové matrace - klíčové informace

Nejprve je třeba hned na začátku zdůraznit, že neexistují matrace vyrobené výhradně z kokosu. Modely označované jako kokosové jsou obvykle moderní latexové matrace, někdy také taštičkové matrace vybavené další vrstvou kokosu. Ta výrazně rozšiřuje výčet vlastností takové matrace nebo alespoň vylepšuje ty již přítomné. Kokosová vlákna, z nichž jsou matrace vyrobeny, vznikají ze skořápek ořešáku. Příslušné množství sklizených, připravených a vyčištěných kokosových skořápek se pak spojí s latexovým mlékem a slisuje. Tím vznikne pružná a elastická matracová podložka, obvykle o tloušťce jednoho až několika centimetrů.

V jakých matracích najdete kokosovou vložku?

Ve kterých kategoriích výrobků najdete pohodlné matrace z kokosového vlákna? Vrstvou z kokosového vlákna jsou vybaveny především již zmíněné latexové matrace. Již ve fázi výroby kokosové vrstvy se ořechové skořápky kombinují s latexovým mlékem. Tyto materiály spolu dokonale spolupracují, vzájemně se doplňují a doplňují své vlastnosti. Vrstvu z kokosových vláken najdeme také v taštičkových matracích. Pružiny seskupené v samostatných, na sobě nezávislých kapsách tvoří základní matracovou vložku. Nejčastěji se do základu přidávají dvě vrstvy: pěnová a kokosová, které matraci zpevňují a zvyšují její komfort.

V moderních pěnových matracích lze nalézt i další vrstvu z kokosových vláken. Jak u matrace z polyuretanové pěny, tak u vysoce elastických a termoelastických modelů je tenká kokosová rohož důležitým prvkem konstrukce.

Matrace z kokosového vlákna - hlavní výhody

Každý, kdo zvažuje koupi kokosové matrace, by měl vědět, že se jedná o model s poměrně vysokým stupněm tvrdosti. Přesto se řadí mezi nejpohodlnější a zároveň nejpříznivější pro zdraví naší páteře. Je známo, že příliš měkká matrace, která neposkytuje dostatečnou oporu a v níž se tělo doslova utápí, je obzvláště nezdravá. Kokosová matrace poskytuje optimální oporu a odpružení pro všechny části těla. Podporuje krk a další úseky páteře, stejně jako hlavu a končetiny. Díky tomu se vyspíme nejen pohodlně, ale také zdravě a ráno se probudíme plni energie do nového dne.

Matrace s kokosovým vláknem je dobrou volbou pro starší a nemocné nebo ležící osoby. Mírně vyšší stupeň tvrdosti a pevná opora celého těla pomáhá předcházet bolestivým proleženinám. Je to také vhodná matrace pro děti, osoby s kožními chorobami a alergiky. Proč? Protože moderní matrace z kokosového vlákna jsou hypoalergenní a protiplísňové modely. Vysoce porézní latex a kokosová vlákna zajišťují vysokou cirkulaci vzduchu v matraci. To ji následně činí mimořádně odolnou vůči vzniku a množení jakýchkoli nežádoucích mikroorganismů, jako jsou houby, plísně nebo roztoči. Tento důležitý aspekt prospívá zdraví a pohodlí uživatelů matrace, stejně jako její vysoké odolnosti a dlouhé životnosti. Je odolná vůči škodlivým podnětům a dokonale zvládá každodenní i dlouhodobé používání, úspěšně slouží a plní své funkce po opravdu dlouhou dobu.

Za zmínku stojí také to, že všechny matrace z kokosového vlákna, které jsou v naší nabídce, se prodávají s moderním, vysoce kvalitním potahem. Dodatečná ochranná vrstva nejenže zachovává 100% komfort používání matrace, ale také ji účinně chrání před případným znečištěním nebo odřením. Tento potah, opatřený praktickým zipem, je snímatelný a lze jej prát v pračce. Díky přítomnosti přídavného potahu a díky jeho vlastnostem nevyžaduje kokosová matrace žádnou speciální a časově náročnou nebo složitou péči. Stačí ji pouze nezaplavovat a nevystavovat invazivním, silným čisticím prostředkům nebo jiným látkám. Pro osvěžení je dobré čas od času vyprat snímatelný ochranný potah matrace.

Kokosové matrace na Dobřešně

V sortimentu našeho obchodu Dobřešny najdete širokou nabídku kokosových matrací vynikající kvality. Patří mezi ně modely vyrobené z moderní polyuretanové nebo elastické pěny, stejně jako taštičkové matrace a latexové matrace. Najdete zde jedno- i dvouvrstvé matrace složené z různých vrstev a vyznačující se různými vlastnostmi. Ať už si vyberete kteroukoli z nich, vězte, že každá z nich je zárukou 100% pohodlí a komfortního, zdravého spánku!Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU