Matrace 160x200

Hledáte dvoulůžkovou matraci o rozměrech 160 x 200 cm? Pak jste na správném místě! V této sekci našeho obchodu najdete pohodlné a páteři prospěšné matrace v uvedených rozměrech. Níže najdete několik rad, na co se zaměřit při nákupu matrace do ložnice.

Filtr dle ceny:

1798 Kč

46229 Kč

Celkový počet výrobků: 166

Celkový počet výrobků: 166

Matrace 160/200, nejoblíbenější model

Zákazníci nejčastěji požadují matrace o rozměrech 160 x 200 cm. Je to dáno tím, že manželské postele těchto rozměrů jsou v českých ložnicích velmi oblíbené. Postel o rozměrech 160 x 200 cm umožňuje pohodlné spaní dvěma dospělým osobám. Zároveň nezabere tolik místa jako větší modely 180 x 200 cm nebo 200 x 200 cm.

Díky velké oblibě této velikosti matrace je k dispozici v mnoha různých variantách. Nabízíme pružinové a pěnové modely. Prohlédněte si naši nabídku a určitě najdete matraci 200 x 160 cm, která splní všechny vaše požadavky!

Jakou matraci 160 x 200 cm si mám vybrat? Pružinovou nebo pěnovou?

Zajímá vás, jaké jsou různé konstrukce matrací? Nejjednodušší je rozdělit je na pružinové a pěnové. Moderní taštičkové matrace mají na rozdíl od pružinových matrací, které byly oblíbené v minulých letech, pružiny umístěné v samostatných kapsách, takže každá z nich může pracovat samostatně. Při používání matrace se na povrchu nevytvoří žádný otvor, ale každá část těla dostane správnou oporu.

Pěnové matrace (stejně jako matrace ze silikonu a silikonové pěny) se pod tíhou každé části těla jemně poddají a dokonale se přizpůsobí postavě spáče. Obrazně řečeno, spáč se do povrchu matrace zaboří jako do obláčku. Po vstání z postele pěna opět získá svůj původní tvar.

Vysoce kvalitní matrace o rozměrech 160 x 200 cm - pružinová, taštičková i pěnová - se přizpůsobí tělu a působí pouze v přitlačených oblastech, a proto je ideální volbou pro páry. Pokud se jeden z partnerů převaluje ze strany na stranu, pohyb není cítit po celé matraci, takže spánek druhé osoby zůstává nerušený. Navíc pokud jedna osoba váží více, na povrchu matrace se nevytvoří žádná díra. Kvalitní matrace o rozměrech 160 x 200 cm je volbou, kterou většina párů považuje za neocenitelnou.

Zdravá matrace 160x200 - tvrdá nebo měkká?

Tvrdost matrace by měla vždy odpovídat hmotnosti jejího budoucího uživatele. Předpokládá se, že:

  • Měkké matrace (H1) jsou nejvhodnější pro osoby s hmotností nižší než 60 kg,
  • Středně měkké matrace (H2) jsou vhodnou volbou pro osoby s hmotností 60-80 kg,
  • Středně tvrdé matrace (H3) jsou ideální pro osoby s hmotností 80-100 kg,
  • Tvrdé matrace (H4) jsou vhodné pro osoby s hmotností vyšší než 100 kg.

Vždy je také třeba brát v úvahu vaše individuální preference a případné zdravotní potíže. Pokud však spíte na příliš měkké matraci, nutíte svou páteř do nepřirozené polohy (matrace se příliš prohýbá). Spánek na příliš tvrdé matraci je zase nepohodlný a může způsobit bolest a necitlivost ramen a kyčlí. Proto byste měli věnovat čas výběru tvrdosti matrace.

Jak vybrat matraci o rozměrech 160 x 200 cm, když je mezi partnery velký váhový rozdíl? Pak je vhodné přizpůsobit výrobek těžší osobě. Druhá osoba by si měla koupit horní matraci, která vyhovuje jejím potřebám. Dalším řešením je koupit dvě samostatné matrace 80 x 200 cm!

Na co si ještě dát pozor při výběru matrace 160 x 200 cm?

Různé modely matrací se mohou lišit mimo jiné typem pěny použité k jejich výrobě, přídavnými vložkami (např. z kokosových vláken) nebo vlastnostmi potahu. Vyplatí se dobře zkontrolovat popis každého výrobku, abyste si vybrali matraci, která splňuje všechny vaše požadavky. Některé matrace mají antidekubitní nebo antialergenní vlastnosti - ty vám zajistí ještě pohodlnější spánek.

Chcete si koupit levnou matraci 160 x 200 cm, která vám vydrží mnoho let, ale stále nevíte, jaký model vybrat? Obraťte se na nás! Naši specialisté vám pomohou vybrat model, který nejlépe splní vaše očekávání. Vysvětlíme vám rozdíly mezi jednotlivými modely a poradíme vám i s dalšími body, kterým byste měli věnovat pozornost, než se rozhodnete.

V našem obchodě nabízíme pouze matrace nejvyšší kvality vyrobené z vybraných materiálů, které splňují přísné normy. Důvěřujte našim dlouholetým zkušenostem a přidejte se k řadě stovek spokojených zákazníků!Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU