Matrace 200x200

Hledáte matraci o rozměrech 200 x 200 cm pro svou novou postel? Jste na správném místě! Jedná se o skutečně královský rozměr, na kterém se bez sebemenších problémů vyspí dvě osoby - i když se budou hodně kroutit. Přestože postele 200 x 200 cm zabírají v ložnici hodně místa, staly se bezpochyby synonymem luxusu a maximálního pohodlí. Zajímá vás, co zohlednit při výběru konkrétního modelu matrace? Přečtěte si následující text - vysvětlíme vám, které parametry jsou klíčové a proč by se matrace měla vždy vybírat podle individuálních preferencí jejího uživatele.

Filtr dle ceny:

1898 Kč

40599 Kč

Celkový počet výrobků: 97

Celkový počet výrobků: 97

Matrace 200/200 - jakou zvolit konstrukci?

Kvalitní matrace o rozměrech 200 x 200 cm vyráběná v současnosti má jen málo společného s matracemi z doby před několika desítkami let, které se postupem času deformovaly a přestaly být pohodlné. Námi nabízené modely poskytují vynikající oporu páteři a zaručují nejvyšší úroveň pohodlí po dlouhá léta. Co se změnilo?

Pokud jde o pružinové matrace, u starých modelů byly pružiny v rámu vzájemně propojeny. Když jedna pružina pod tlakem těla povolila, zafungovaly i všechny ostatní pružiny a na povrchu matrace vznikla velká díra. Během spánku zaujímala páteř uživatele matrace nepřirozenou polohu, což mělo za následek ranní bolesti zad. U moderních pružinových a taštičkových modelů je každá pružina umístěna v samostatné kapse a pracuje samostatně. Povrch matrace se proto prohýbá pouze v místech, kde na něj tělo tlačí, a poskytuje tak optimální oporu každé části těla.

Kromě pružinových a taštičkových modelů najdete v našem obchodě také moderní pěnové a silikonové matrace 200 x 200 cm. Jejich výplň, jak už název napovídá, tvoří technologicky vyspělé pěnové nebo silikonové vložky. Jednotlivé materiály se mírně liší svými parametry, ale jejich hlavním účelem je vždy ustoupit pod tlakem těla adekvátně síle tohoto tlaku. Jednoduše řečeno, uživatel se do matrace jemně zaboří a ta důkladně obepne jeho tělo. Když člověk vstane z postele, pěna nebo silikon se vrátí do původního tvaru.

Je lepší zvolit tvrdou nebo měkkou matraci 200 x 200?

Nejlepší odpověď na tuto otázku: záleží na tom. Tvrdost matrace by se totiž měla volit podle hmotnosti jejího uživatele:

  • Měkká matrace (H1) - do 60 kg,
  • středně měkká matrace (H2) - 60-80 kg,
  • středně tvrdá matrace - 80-100 kg,
  • pevná matrace - nad 100 kg.

Před nákupem se samozřejmě vyplatí zvážit i vaše individuální preference, ale nevyplatí se vybírat model, který je tvrdší nebo měkčí o více než jeden stupeň, než je doporučeno. Příliš tvrdá matrace se jednoduše ukáže jako nepohodlná. Během spánku bude bolestivě tlačit na vaše boky a ramena, což způsobí znecitlivění a bolest. Příliš měkká matrace vytvoří pod spícím díru, která nutí páteř do nepřirozené polohy. To se projeví ranními bolestmi zad.

Pokud je mezi vámi a vaším partnerem výrazný váhový rozdíl, můžete si vybrat matraci o rozměrech 200 x 200 cm, která bude vyhovovat těžším z vás dvou. Lehčí osoba by si pak měla pořídit tzv. vrchní matraci, jejíž tuhost bude přizpůsobena její hmotnosti a preferencím. Dalším nápadem je zakoupit dvě samostatné matrace o rozměrech 100 x 200 cm, přizpůsobené potřebám každého z partnerů.

Jaké další vlastnosti může mít matrace 200 x 200 cm?

Při prohlížení matrací dostupných v našem obchodě si pečlivě přečtěte jejich popis. Některé modely mají další funkce. Pokud hledáte matraci o rozměrech 200 x 200 cm pro alergiky, může být nejvhodnější silikonový nebo pěnový model, protože jeho vnitřek poskytuje prostředí, které není příznivé pro růst roztočů, plísní a bakterií. Pokud naopak hledáte model s ortopedickými vlastnostmi, může být lepší volbou matrace 200 x 200 cm s podpůrnými zónami. U tohoto typu matrace jsou pružiny vybrány tak, aby pracovaly se správnou silou pro konkrétní část těla (například intenzivněji pod boky a jemněji pod hlavou). Díky tomu páteř vždy zaujímá zdravou, přirozenou polohu.

Chcete si koupit levnou matraci 200 x 200 cm, která vás pozitivně překvapí svou kvalitou? V sortimentu našeho obchodu ji určitě najdete! Mezi matracemi, které nabízíme, najdete modely pro seniory, prémiové matrace, modely s kokosovou vložkou nebo již zmíněné matrace pro alergiky.

Máte dotazy k produktům, které nabízíme? Kontaktujte nás - rádi vám na ně odpovíme. Důvěřujte našim dlouholetým zkušenostem a najděte si v našem obchodě ideální matraci 200 x 200 cm pro své potřeby!Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU