Matrace 180x200

Srdečně vás zveme k prohlídce naší nabídky matrací pro dvojčata o rozměrech 180 x 200 cm. Poskytují o něco větší a pohodlnější spací plochu než oblíbený rozměr 160 x 200 cm. Není tedy divu, že lidé, kteří si mohou dovolit větší postel ve své ložnici, volí tento rozměr postele a matrace. Níže vám poradíme, na co si dát před nákupem pozor.

Dobře zvolená matrace zajistí zdravý a produktivní spánek, proto se vyplatí vyhradit si více času na nalezení modelu, který dokonale splňuje požadavky budoucích uživatelů.

Filtr dle ceny:

1898 Kč

51029 Kč

Celkový počet výrobků: 160

Celkový počet výrobků: 160

Matrace 180 x 200 cm - pružinové a pěnové modely

Než si koupíte matraci o rozměrech 180 x 200 cm, zjistěte, jak se liší jednotlivé varianty těchto výrobků. Podle zvyklostí se dělí na pěnové, silikonové a pružinové matrace.

U pružinových matrací se v současné době pomalu ustupuje od tradičních konstrukcí, u nichž jsou všechny pružiny spojeny dohromady (tzv. bonelové matrace). Vyšším produktem jsou bezpochyby pružinové a taštičkové matrace, u nichž je každá pružina umístěna v samostatné kapse a pracuje nezávisle na ostatních. Díky tomuto řešení se povrch matrace pod vahou osoby na ní ležící zcela neprohýbá, ale každá část těla je podepřena natolik, nakolik na matraci tlačí.

Silikonové, pěnové a silikon-pěnové matrace mají výplň z vrstvy silikonu a elastických pěn. Tyto plasty pod vahou spícího mírně povolují a příjemně obepínají jeho tělo. Nedeformují se však trvale - když se matrace nepoužívá, vrací se do původního tvaru. Pěnové matrace podporují přirozené nastavení páteře během spánku ještě lépe než pružinové matrace.

Pokud si vyberete kvalitní matraci o rozměrech 180 x 200 cm, můžete si být jisti, že noční vrtění nebude budit druhou osobu. Díky výše zmíněné konstrukci matrace pracují pružiny pouze tam, kde jsou přitlačeny, takže pohyb jedné osoby druhá osoba nepocítí. Těžší partner také nevytváří na své straně matrace "díru", do které by lehčí osoba sklouzla. Dobrá pěnová matrace - ať už pružinová a taštičková, nebo silikonová - poskytuje nesrovnatelně pohodlnější spánek než starý bonellový model.

Volba tvrdosti matrace 180 x 200 - tvrdá nebo měkká?

Zajímá vás, jaká tuhost matrace bude ve vaší ložnici nejlepší? Nezapomeňte, že by měla být přizpůsobena hmotnosti jejích uživatelů.

  • Matrace H1 neboli měkké matrace jsou určeny pro osoby s hmotností do 60 kg,
  • H2 - středně měkké matrace určené pro osoby s hmotností 60-80 kg,
  • H3 - středně tvrdé modely, ideální pro uživatele s hmotností 80-100 kg,
  • H4 - tvrdé matrace, vhodné pro uživatele s hmotností nad 100 kg.

Při výběru matrace určité tuhosti je vždy vhodné zohlednit individuální preference - například senioři často dávají přednost spánku na měkčích matracích, než by odpovídalo jejich hmotnosti. Na druhou stranu ortopedi často doporučují tvrdší matrace pro sportovce nebo jiné osoby trpící určitými onemocněními páteře.

Jaké nebezpečí hrozí při výběru nesprávné tuhosti matrace? Příliš tvrdý model bude jednoduše nepohodlný. Bude vyvíjet tlak na ramena a boky, což povede k necitlivosti a bolesti. Na druhou stranu příliš měkká matrace o rozměrech 200 x 180 cm se může pod těžkým uživatelem příliš propadnout a způsobit, že jeho páteř zaujme během spánku nepřirozeně prohnutou polohu. To se samozřejmě projeví opakovanými bolestmi zad.

Jaké další funkce může mít matrace 180/200?

Při prohlížení matrací 180 x 200 cm dostupných v našem obchodě věnujte pozornost doplňkovým funkcím, které některé z nich mají. Příkladem jsou speciální opěrné zóny u některých pružinových a taštičkových matrací. Tyto matrace jsou rozděleny do zón, v nichž pružiny pracují podle tlaku konkrétní části těla - intenzivněji pod boky nebo rameny a jemněji pod hlavou. Některé modely - především pěnové a silikonové - mají antialergické vlastnosti. Některé modely jsou zase navrženy tak, aby zabraňovaly vzniku proleženin - ty trápí zejména starší osoby, které tráví v posteli dlouhé hodiny.

Chcete si koupit levnou matraci o rozměrech 180 x 200 cm, která vám poskytne maximální pohodlí při spánku a vydrží vám mnoho let? Vyberte si výrobek z našeho obchodu! Máte-li jakékoli dotazy k našim matracím nebo si nejste jisti, který model bude ve vaší ložnici nejlépe vyhovovat, neváhejte nás kontaktovat! Rádi vám pomůžeme vybrat matraci, která splní všechny vaše požadavky.Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU