Na které straně je nejlepší spát?

Spaní na boku - na jakém boku spát?

Spaní na boku je považováno za jednu z nejlepších poloh pro spánek, zejména pro ty, kteří trpí bolestmi zad, krku nebo páteře. Tato poloha může také omezit chrápání a pomoci při problémech se spánkovou apnoe. Při této poloze je vhodné věnovat pozornost polštáři. Nejlepší je zvolit tvarovaný z termoplastické nebo polyuretanové pěny.

Spaní na levém boku

Mnohé studie naznačují, že spánek na levém boku může být pro zdraví obzvláště prospěšný. Může usnadnit trávení, zlepšit krevní oběh a ulehčit srdci. Pro mnoho lidí je to také pohodlnější poloha, zejména pro těhotné ženy.

Nemohu spát na levém boku,  proč nespat na levém boku?

Ne každému vyhovuje spánek na levém boku. Důvodem mohou být individuální preference, zdravotní problémy nebo zvyk. Je důležité naslouchat svému tělu a přizpůsobit polohu při spánku vlastním potřebám a potížím. Podle zásady "nic na sílu" je vhodné zvolit takovou polohu, ve které se vám spí pohodlně a po probuzení necítíte nepohodlí v zádech ani brnění v končetinách.

Spaní na pravém boku, proč spát na pravém boku?

Spaní na pravém boku má také své výhody, i když může být méně prospěšné pro trávení a trávicí systém jako celek. Pro osoby s určitými onemocněními, jako jsou například některé srdeční problémy, to však může být vhodné.

Na kterém boku spát?

Odpověď na tuto otázku závisí na individuálních preferencích a zdravotním stavu. Někteří odborníci doporučují měnit strany během noci, aby bylo zajištěno rovnoměrné zatížení těla během spánku. Předejde se tak riziku posturální deformace, ke které může dojít po dlouhém spaní pouze na jedné straně. Může se jednat o mírný záklon hlavy nebo mírně pokřivenou linii ramen.

Nejlepší poloha na spaní

Nejlepší poloha pro spánek? Výběr strany pro spaní by měl být promyšlený a přizpůsobený osobním preferencím, zdravotnímu stavu a případným potížím. Je důležité si uvědomit, že poloha při spánku může ovlivnit kvalitu a pohodlí vašeho odpočinku, proto se vyplatí experimentovat a pozorovat, která strana je pro vás nejvhodnější. V konečném důsledku je nejdůležitější dlouhý, nepřerušovaný spánek a zdravá regenerace. Každé tělo je jiné a to, co vyhovuje jednomu člověku, nemusí být vhodné pro jiného. Je důležité naslouchat svému tělu a zvolit si takovou polohu na spaní, která vám poskytne největší pohodlí a nejlepší odpočinek.

Jaká matrace pro jakou polohu při spaní bude nejlepší?

Výběr správné matrace je stejně důležitý jako výběr polohy pro spaní. Různé typy matrací vyhovují různým polohám při spánku, proto je vhodné věnovat pozornost několika aspektům:

Spaní na boku: Těm, kteří dávají přednost spaní na boku, doporučujeme matraci střední tuhosti, která poskytuje dostatečnou oporu bokům a ramenům, ale zároveň je dostatečně měkká, aby se tělo mohlo mírně zabořit do povrchu matrace.
Spaní na zádech: Pro spaní na zádech se doporučují o něco tvrdší matrace, které poskytují správnou oporu dolní části zad a páteře. Ideální jsou latexové matrace nebo matrace s vysokou hustotou (HR pěna), které zabraňují přílišnému zaboření těla do matrace.
Spaní na břiše: Spaní na břiše vyžaduje matraci, která zabrání nadměrnému prohnutí páteře, krku a hlavy. Matrace by měla být poměrně pevná, aby tělo na povrchu matrace spočívalo a poskytovala rovnoměrnou oporu. Ideální volbou budou tvrdší, ale pružné taštičkové a pěnové matrace.
Proměnlivé polohy při spánku: Pokud během noci měníte polohy, je dobré investovat do matrace, která nabízí všestrannou oporu, například do hybridní matrace, která kombinuje vlastnosti pěnové a pružinové matrace. Takové modely mají často další vrstvy latexu nebo kokosu. Obvykle jsou také oboustranné a mají různé stupně tvrdosti H. Díky tomu máte možnost vyzkoušet matraci z obou stran a nakonec si vybrat stranu, která lépe vyhovuje vašim potřebám.
Spaní bez polštáře - Spaní bez polštáře může vést ke zmírnění tlakových bodů a umožní vám probudit se bez bolestí nebo ztuhlých svalů u lidí, kteří spí na břiše, ale u lidí, kteří spí na boku nebo na zádech, může způsobit nepohodlí. Může také minimalizovat tvorbu vrásek, při spaní bez polštáře nevyvíjíte takový tlak na vaší kůži.

Na které straně se má spát?

Nezapomeňte, že při výběru matrace hrají zásadní roli individuální preference a zdravotní potřeby. Vyplatí se také využít možnosti vyzkoušet si matraci před nákupem, abyste se ujistili, že je tou nejlepší volbou pro vaše tělo a styl spánku. Matraci si můžete také objednat online a vyzkoušet ji až na 14 dní.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU