Matrace 70x140

Podívejte se na naši nabídku matrací 70 × 140 cm. Pokud hledáte kvalitní matraci pro své dítě, jsme si jisti, že u nás najdete model, který splní všechny vaše požadavky. Prohlédněte si nabídku v našem obchodě a zjistěte, na co si dát pozor před konečným výběrem. Vše vám vysvětlíme níže!

Filtr dle ceny:

1397 Kč

2999 Kč

Celkový počet výrobků: 19

Celkový počet výrobků: 19

Matrace 70 × 140 - kdy byste si ji měli koupit?

Matrace 70 × 140 jsou určeny pro batolata, která vyrostla z dětské postýlky a rodiče jim koupili první "opravdovou" postel. Velká část postelí do dětských pokojů se vyrábí právě pro tento rozměr matrace. Postel a matrace 70/140 je vynikající volbou pro batolata ve věku 2-3 let. Jakmile se vaše dítě začne měnit ve starší dítě, bude nutné zakoupit větší postel a tím i matraci.

Nedivte se, že některé matrace 70 × 140 jsou mnohem tenčí než matrace pro dospělé. Batolata váží velmi málo, takže nepotřebují stejnou tloušťku výplně jako dospělí. Tenčí a kvalitní matrace 70 × 140 se obvykle ukáže jako mnohem lepší volba než i ta nejtlustší matrace vyplněná méně kvalitní pěnou.

Jakou matraci 140 × 70 zvolit: pružinovou nebo pěnovou?

Pokud jde o dětské matrace, odborníci nedoporučují pružinové konstrukce. Nízká hmotnost batolat je příliš nízká na to, aby donutila pružiny správně pracovat, a to i u kvalitních pružinových a taštičkových matrací. Mnohem lepší volbou pro dítě je matrace 70 × 140 s pěnovou nebo latexovou (případně smíšenou) výplní.

Pěnová matrace umožňuje, aby se tělo dítěte jemně zabořilo do povrchu. Funguje pouze tam, kde na ni působí váha těla dítěte (netvoří jednu velkou díru). Díky uvedené vlastnosti pěny a silikony dokonale podporují vyvíjející se páteř dítěte a minimalizují riziko vadného držení těla. Před nákupem matrace se vyplatí zjistit si více informací o pěnách použitých při její výrobě. V případě batolat jsou žádoucí zejména vzdušné pěny, které zajišťují lepší hygienu matrace.

Jak tvrdou matraci 70 × 140 mám zvolit?

Matrace 70/140 pro batole by stejně jako pro dospělého neměla být ani příliš měkká, ani příliš tvrdá. Příliš tvrdá matrace neumožní batoleti dostatečně se vyspat a může dokonce způsobit bolest kyčlí nebo ramen. Na příliš měkké matraci se jeho tělo bude příliš bořit do povrchu. To znamená, že páteř dítěte nebude spočívat v ortopedické poloze, ale v nepřirozeném zakřivení.

Pro většinu dvou- nebo tříletých dětí jsou nejvhodnější matrace s tvrdostí H2 a H3 (70 × 140 středně měkké a středně tvrdé matrace). Někdy pediatři doporučují koupit dítěti tvrdší model (např. s kokosovým vláknem) s tvrdostí H4 (pevná). Obvykle je však tvrdost H4 u matrací pro batolata ve srovnání s matracemi pro dospělé ještě mírně podhodnocená.

Nejste si jisti, jakou tuhost matrace bude vaše dítě preferovat? Vyberte si oboustrannou matraci 70 × 140 (s různou tuhostí na každé straně). Pokud se vaše dítě na zvolené straně nevyspí, jednoduše matraci na posteli otočte a změňte její vlastnosti.

Jaké další vlastnosti by měla mít kvalitní matrace 70 × 140?

Vysoce kvalitní matrace 70 × 140 z naší nabídky jsou odolné a pevné výrobky. Při jejich výrobě se používají vybrané suroviny, díky nimž matrace zajišťují zdravý a pohodlný spánek.

Matrace o rozměrech 70 × 140 cm, jak již bylo zmíněno, by se měla vyznačovat vysoce prodyšnými pěnami a silikony. Díky této vlastnosti se v matraci nehromadí vlhkost a nevytváří tak prostředí příznivé pro růst plísní nebo roztočů. Některé modely mají další vylepšení, například potah napuštěný výtažkem z aloe vera. Aloe vera se vyznačuje nejen baktericidními a fungicidními vlastnostmi, ale její vůně je také uklidňující a relaxační.

Matrace vhodná pro děti 140 × 70

Před nákupem konkrétního modelu se ujistěte, že je pro vaše dítě zdravotně nezávadný. Pokud konkrétní matrace 70 × 140 získala certifikát OekoTEx, můžete si být jisti, že bude vynikající volbou. Tento certifikát je udělován výrobkům, při jejichž výrobě jsou použity pouze materiály, které neobsahují škodlivé látky. V případě matrací se to týká nejen samotných pěn, silikonů nebo potahové látky, ale také lepidel, nití nebo zipů.

Chcete koupit levnou matraci 70 × 140, která zajistí vašemu dítěti klidný, zdravý a pohodlný spánek? Určitě se podívejte na naši nabídku! Máte-li jakékoli dotazy k některému z produktů, neváhejte nás kontaktovat - rádi vám je zodpovíme.Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU