Matrace 80x200

Hledáte kvalitní matraci pro jednu osobu? Jste na správném místě! V této sekci našeho obchodu nabízíme široký výběr matrací o rozměrech 80 x 200 cm, takže určitě najdete model, který bude splňovat vaše požadavky. Zjistěte, jak se jednotlivé modely matrací liší, a podívejte se, co byste měli před nákupem zvážit.

Filtr dle ceny:

1198 Kč

22700 Kč

Celkový počet výrobků: 167

Celkový počet výrobků: 167

Tvrdá matrace 80 x 200 - oblíbený jednolůžkový model

Matrace o rozměrech 200 x 80 cm neboli 80/200 je považována za nejmenší rozměr, na kterém může dospělý člověk pohodlně spát. Právě pro tento rozměr matrace se vyrábí velká část jednolůžek. Jsou vynikající volbou do malých ložnic nebo dětských pokojů: nezabírají příliš mnoho místa, ale přesto poskytují pohodlný a efektivní spánek. Velká obliba matrace 80 x 200 cm také znamená, že k ní snadno dokoupíte potah, prostěradlo nebo sadu lůžkovin.

Matrace 80/200 nemusí být dobrou volbou pro velmi vysoké osoby - pro ně by byl vhodnější model 90/200 cm. Nejedná se však o pravidlo. Pokud člověk spí tvrdě a během spánku se necuká, 10 cm v šířce matrace nebude mít velký význam.

Kvalitní matrace o rozměrech 80 x 200 cm nebo jaká matrace?

Kvalitní matrace 80 x 200 cm je výrobek vyrobený z odolných materiálů, který uživateli poskytuje maximální pohodlí. Před nákupem vybraného modelu je vhodné se ujistit, jakou má konstrukci a jaké suroviny a technologie byly použity při jeho výrobě. Nejlepší výrobci sázejí na moderní hypoalergenní pěny a zároveň dbají na to, aby matrace byla zakončena potahem šetrným k pokožce.

Je však třeba mít na paměti, že i kvalitní matrace o rozměrech 80 x 200 cm může být považována za nepohodlnou, pokud není vybrána podle individuálních potřeb uživatele. Neexistuje totiž univerzální matrace, která by splňovala očekávání každého zákazníka.

Matrace 80 x 200: bonellové, taštičkové, pěnové... Jaké jsou rozdíly?

V naší nabídce najdete matrace 80 x 200 cm s různými vzory. Co o nich potřebujete vědět? Pružinové matrace, jak už název napovídá, jsou modely, jejichž rám tvoří pružné pružiny. Lze je rozdělit na bonellové a taštičkové matrace. U bonellových matrací jsou pružiny vzájemně propojeny a spolupracují. U taštičkových matrací je naproti tomu každá pružina umístěna v samostatné kapse, takže může pracovat samostatně pod tlakem dané části těla. Výhodou bonellových matrací je nižší cena, zatímco taštičkové matrace mají zdraví prospěšné vlastnosti (lépe podpírají páteř během spánku).

Pěnové a silikonové matrace jsou bezpružinové modely vyplněné různými typy pěnových nebo silikonových vložek. Různé materiály mají různé vlastnosti, ale obecně platí, že všechny pod tlakem těla jemně podléhají, poskytují páteři ideální oporu, a když se matrace nepoužívá, vrací se do původního tvaru a zabraňují deformaci. Pěnové a silikonové matrace se doporučují zejména alergikům.

Levná matrace 80 x 200 cm - vyberte si správnou tuhost!

Výrobci nabízejí matrace různých tuhostí. Nerozhodujte se proto hned pro matraci s tuhostí 80 x 200 - navzdory všeobecnému mínění to není nejlepší volba pro každého. Tvrdost matrace by se měla vždy vybírat podle hmotnosti a očekávání uživatele:

  • H1 - měkké matrace: pro osoby s hmotností do 60 kg,
  • H2 - středně měkké matrace: pro osoby o hmotnosti 60-80 kg,
  • H3 - středně tvrdé matrace: pro osoby s hmotností 80-100 kg,
  • H4 - tvrdé matrace: pro osoby s hmotností vyšší než 100 kg.

Proč je tvrdost matrace tak důležitá? Je to jednoduché: příliš měkká matrace na posteli pod těžší osobou se příliš prohýbá, což způsobuje, že páteř během spánku zaujímá nezdravou polohu. Naopak příliš tvrdá matrace pod štíhlou osobou vůbec nepovolí a vytváří tlak na její ramena a boky. To může způsobit bolest a necitlivost těchto částí těla a neumožňuje pohodlný spánek.

Jakou matraci 200 x 80 cm si mám vybrat?

Přemýšlejte o svém rozpočtu, o tom, jaká tuhost matrace je vhodná pro vaši hmotnost a zda by matrace měla mít další vlastnosti - například ortopedické nebo antialergické. Pokud máte zájem o levnou matraci o rozměrech 80 x 200 cm, zvolte model bonell. Pokud naopak hledáte špičkovou matraci, která bezchybně podepře vaši páteř během spánku a má antidekubitní vlastnosti, zaměřte se na pěnové matrace - například s VISCO pěnou.

Nejste si jisti, která matrace vám bude nejlépe vyhovovat? Kontaktujte nás! Rádi vám poradíme s výběrem nejvhodnějšího produktu a zodpovíme všechny vaše dotazy.Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU