Spánek během nemoci, pomáhá spánek při nemoci?

Proč je spánek tak důležitý?

Spánek hraje v našem životě a zdraví nejdůležitější roli. Je to nejen čas odpočinku pro tělo, ale také doba, kdy naše tělo provádí intenzivní opravné a regenerační práce pro celý organismus. Během hlubokého spánku pracuje náš imunitní systém na plný výkon, opravuje buněčná poškození a vytváří protilátky nezbytné pro boj s infekcí. V souvislosti se zdravím se spánek a nemoc stávají neoddělitelně spojenými.

Spánek během nemoci u dětí

U dětí je tento proces ještě výraznější. Batolata potřebují mnohem více spánku než dospělí, protože jejich tělo a mysl rostou neuvěřitelným tempem. Proto je spánek během nemoci u dětí klíčový pro úspěšné zotavení. Pokud je vaše dítě nemocné, nechte ho spát tak dlouho, jak potřebuje, protože se jedná o individuální záležitost. V závislosti na typu onemocnění potřebuje mladý organismus různé množství spánku.

Nespavost během nachlazení

Ne vždy je však snadné usnout, zejména když se necítíme dobře. Nespavost během nachlazení je častým problémem. Příznaky, jako je rýma, kašel nebo bolest, vám mohou účinně bránit v usnutí. V takovém případě je důležité vytvořit si co nejpohodlnější prostředí pro spánek: vybrat si správnou matraci, polštář a... lůžkovinypoužijte zvlhčovač vzduchu nebo přírodní sedativa. Je také důležité zjistit, zda je možné užívat další léky na spaní spolu s těmi, které vám předepsal lékař.

Jak se vám usíná, když jste nemocní?

Hlavní překážkou usínání a hlubokého spánku je nepohodlí a malátnost. Problémy se spánkem se samozřejmě liší v závislosti na onemocnění. Příznaky virové nebo bakteriální infekce, jako je horečka, únava, rýma, bolest hlavy a dutin, kašel a dokonce i zimnice a bolest svalů, účinně ztěžují rychlé usnutí a klidný spánek. Proto se vyplatí, dokud neodezní, pomoci si a umožnit tělu rychlé zotavení. K tomu lze využít několik jednoduchých metod:

Relaxace - relaxační techniky, jako je meditace nebo hluboké dýchání, mohou pomoci zklidnit mysl i tělo. Může to být také oblíbená kniha nebo klidná, tichá hudba.
Tma a ticho - ujistěte se, že je v ložnici tma a ticho. To napomůže vylučování melatoninu, hormonu, který je zodpovědný za spánek. Světlo v ložnici tento proces brzdí.
Teplý nápoj - meduňkový nebo heřmánkový čaj může mít uklidňující účinek a pomoci vám usnout.
Pohodlí - investice do dobré matrace může udělat zázraky pro kvalitu našeho spánku, zejména v době nemoci.

 

Kolik hodin byste měli spát během nemoci, abyste posílili imunitu?

Když nás nemoc srazí na kolena, naše tělo přejde do režimu "oprav". Zvýšená potřeba odpočinku je jedním z přirozených obranných mechanismů těla v reakci na infekci nebo jiné onemocnění. Kolik hodin spánku je však v takovém případě vhodné strávit?

Pro dospělé: Pro dospělé se obvykle doporučuje 7-9 hodin spánku denně. Během nemoci však naše tělo může potřebovat až 9 až 11 hodin spánku. Samozřejmě ne každý potřebuje spát přesně stejně - je důležité naslouchat signálům, které vám vysílá vaše vlastní tělo. Pokud máte pocit, že potřebujete více spánku než obvykle, máte pravděpodobně pravdu.

Pro děti: Děti obecně potřebují více spánku než dospělí. I když jsou zdravé, doporučuje se, aby batolata do jednoho roku spala 14 až 17 hodin denně, předškolní děti 10 až 13 hodin a školáci 9 až 11 hodin. Když je dítě nemocné, může potřebovat ještě více spánku než obvykle. Pokud si všimnete, že je vaše dítě ospalejší než obvykle, dopřejte mu odpočinek navíc.

Co je ještě třeba mít na paměti? I když jsme nemocní a spíme déle, je důležité udržovat kvalitu spánku. Pro zotavení je ideální tmavá, tichá a chladná místnost. Vyhněte se také používání elektroniky těsně před spaním, protože modré světlo vyzařované obrazovkami může narušovat tvorbu melatoninu, spánkového hormonu.

Pomáhá spánek při nemoci? Odpověď zní ano! V těžkých chvílích nemoci hraje spánek důležitou roli při uzdravování a zotavování našeho těla. Proto je tak důležité dbát na kvalitu spánku a vytvořit si správné podmínky pro odpočinek. Nezapomínejme ani na ty nejmenší - pro ně je spánek během nemoci ještě důležitější. Péče o zdravý spánek je investicí do našeho zdraví a pohody. Ačkoli množství spánku závisí na mnoha faktorech, včetně věku, úrovně fyzické aktivity a celkového zdravotního stavu, během nemoci se naše potřeba spánku obvykle zvyšuje. Nejdůležitější je naslouchat svému tělu a dopřát mu správné množství odpočinku, které potřebuje k zotavení.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU