Matrace 140x200

V této kategorii našeho obchodu najdete pohodlné a pevné matrace o rozměrech 140 x 200 cm. V tomto rozměru nabízíme mnoho různých modelů matrací, a to jak s pružinovou, tak s pěnovou konstrukcí. Hledáte matraci 140 x 200 cm, která vám bude sloužit mnoho let? Vyberte si výrobek z naší nabídky!

Filtr dle ceny:

1598 Kč

41429 Kč

Celkový počet výrobků: 167

Celkový počet výrobků: 167

Dvoulůžková matrace 140 x 200 cm

Matrace o rozměrech 140 x 200 cm patří mezi menší matrace pro dvojčata. Předpokládá se, že na povrchu matrace daných rozměrů se pohodlně vyspí dvě dospělé osoby. Tento rozměr platí i pro nejmenší manželské postele v naší nabídce.

Výběr postele o rozměrech 140 x 200 cm jistě ušetří mnoho místa, což je výhoda, pokud zařizujete poměrně malou ložnici. Velmi vysocí lidé a ti, kteří se v noci často vrtí, by však měli zvážit koupi větší postele a matrace - například 160 x 200 cm. Šířka 140 cm se v těchto případech může ukázat jako příliš malá. Takové situace jsou však vzácné - pro většinu lidí bude matrace 140 x 200 cm vynikající volbou.

Matrace 200 x 140 cm - rozdíly v konstrukci

Matrace 140 x 200 cm, které nabízíme, jsou pružinové, taštičkové a pěnové. Jak se od sebe liší? Pružinové a taštičkové matrace jsou vylepšenou konstrukcí pružinových matrací, které známe již desítky let. U starých matrací pracovaly všechny pružiny společně, a když si uživatel na matraci lehl, celá plocha se pod ním prohnula a vytvořila rovnoměrnou dutinu. V moderních matracích s taštičkovými pružinami je každá pružina umístěna v samostatné kapse a může pracovat nezávisle na ostatních. Když uživatel takovou matraci použije, vytvoří se dutina, která přesně odpovídá tvaru těla uživatele. Tím je zajištěna optimální opora pro každou část těla. To je důležité zejména pro páteř, která se může během spánku usadit v přirozené, zdravé poloze.

Matrace s pěnovou podložkou 140/200 je výrobek vyplněný moderními, technologicky vyspělými pěnami. Pěna se pod tlakem těla uživatele na matraci poddají, a když uživatel vstane z postele, pěna se vrátí do původního tvaru.

Za zmínku stojí, že moderní konstrukce matrací fungují stejně dobře i pro postele pro dvě osoby. Protože taková matrace funguje pouze tam, kde na ni uživatel tlačí, pohyby jedné osoby její partner necítí.

Zvolte si tvrdost matrace 140 x 200 cm - tvrdou nebo měkkou?

Tuhost matrace by měla být vždy volena individuálně podle hmotnosti uživatele. Jak to lze provést? Zde je několik doporučení, která můžete použít.

  • H1 - měkká matrace pro osoby s hmotností do 60 kg,
  • H2 - středně měkká matrace pro osoby o hmotnosti 60-80 kg,
  • H3 - středně tvrdá matrace pro osoby o hmotnosti 80-100 kg,
  • H4 - pevná matrace 140 x 200 pro osoby o hmotnosti 100 kg a více.

Příliš měkká matrace se pod uživatelem příliš prohýbá, což vede k nepřirozenému nastavení páteře a způsobuje bolesti zad. Naopak příliš tvrdý model pod lehkými osobami vůbec nepovoluje a silně tlačí na ramena a boky, což může mít za následek nepohodlí a nižší kvalitu spánku.

Co by ale měli partneři s velkým váhovým rozdílem dělat? V takovém případě je vhodné vybrat matraci, která odpovídá hmotnosti těžší osoby, a pro druhou polovinu vybrat vrchní matraci s parametry ideálními pro jejich hmotnost a preference. Tímto způsobem se budou moci pohodlně vyspat všichni.

Jak vybrat kvalitní matraci 140 x 200 cm?

V našem obchodě najdete pouze matrace, které jsou pevné, odolné, navržené a vytvořené s ohledem na správnou polohu páteře během spánku. Mnoho modelů, které nabízíme, má ortopedické, antidekubitní a antialergické vlastnosti. Některé matrace jsou také rozděleny do podpůrných zón, které zajišťují co nejlepší držení těla během spánku. U pružinových a taštičkových matrací pracují pružiny pouze v místě tlaku a se silou závislou na stupni tlaku. To znamená, že pružiny pod boky nebo rameny pracují silněji než například pružiny pod lýtky nebo hlavou. Výsledkem je, že ať už uživatel dává přednost spánku na zádech nebo na boku, jeho páteři se vždy dostane optimální opory.

Chcete si koupit levnou matraci 140 x 200 cm, která splňuje všechny vaše požadavky? V našem obchodě ji určitě najdete. Máte-li jakékoli dotazy k produktům, o které máte zájem, kontaktujte nás. Rádi vám na všechny odpovíme!Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU