Matrace 80x160

Koupili jste pro své děťátko krásnou postýlku a hledáte pro ni vhodnou matraci? V této části našeho obchodu najdete dětské matrace o rozměru 80 × 160 cm, což je jeden z nejběžnějších rozměrů postele pro batolata. Jedná se o rozměr, na kterém se pohodlně vyspí nejen batole, ale i starší dítě. Naprostá většina dětí z ní vyroste až ve věku 10 let. Čemu byste měli věnovat pozornost před koupí konkrétního modelu?

Filtr dle ceny:

1298 Kč

4699 Kč

Celkový počet výrobků: 51

Celkový počet výrobků: 51

Matrace 80 × 160 - jaký typ matrace vybrat pro dítě?

Mezi dětskými matracemi lze rozlišovat pružinové konstrukce (včetně taštičkových pružin a pěnových modelů). Naprostá většina ortopedů a pediatrů uvádí, že při výběru matrace 80 × 160 se vyplatí zvolit pěnový model. Proč?

Kvalitní matrace 80 × 160 by měla podporovat vyvíjející se páteř batolete a poskytovat ortopedickou polohu při spánku. Pružinové a taštičkové matrace, ačkoli v tomto ohledu senzačně fungují u dospělých postav, si s lehkým dětským tělem neporadí zcela dobře. Hmotnost batolete je příliš malá na to, aby donutila pružiny správně pracovat - matrace tak neposkytuje potřebnou oporu páteři.

Pěnové a silikonové matrace umožňují, aby se do jejich povrchu jemně zabořilo i velmi lehké batole. Matrace 80 × 160 v dětské postýlce ustupuje pouze tam, kde na ni působí tlak - bezchybně se přizpůsobuje postavě dítěte. Tím poskytuje vynikající oporu páteři dítěte a zabraňuje tomu, aby přijímala nepřirozené křivky.

Nejpohodlnější matrace 80 × 160 pro dítě - tvrdá nebo měkká?

Matrace 160 × 80 by neměla být příliš měkká: pokud se do jejího povrchu batole příliš zaboří, páteř nebude mít šanci spočinout v ortopedické poloze. Na druhou stranu příliš tvrdý model bude pro batole nepohodlný a způsobí mu bolesti kloubů.

Pro většinu batolat je nejvhodnější středně měkká nebo středně tvrdá podložka 80 × 160. Pokud si nejsem jistý, na které z nich bude vašemu dítěti pohodlně, zvolte oboustrannou matraci (s různou tvrdostí na obou stranách). V případě potřeby můžete jednoduše změnit její polohu na postýlce vašeho dítěte.

Co by měla mít kvalitní matrace 80 × 160?

Mezi dobré matrace pro děti patří výrobky s certifikátem Oeko-TEx. Tento certifikát se uděluje textilním výrobkům, které neobsahují žádné zdraví škodlivé látky - jsou plně šetrné k lidské pokožce.

Než vyberete konkrétní matraci 80 × 160 do dětského pokoje, zkontrolujte také vlastnosti pěn použitých při její výrobě. Měly by být prodyšné a vzdušné. To zabrání hromadění vlhkosti v matraci, a tím i prostředí příznivému pro růst bakterií, plísní a roztočů. Některé pěny se vyznačují také antialergickými vlastnostmi, které ocení zejména rodiče alergických batolat.

Zkontrolujte potah vybrané matrace 80 × 160.

Před nákupem si ověřte vlastnosti potahu matrace. Při nákupu matrace pro dítě je velmi důležité, aby se dala pravidelně prát. Vždy je dobré zakoupit další potah, který matraci ochrání před vlhkostí. Výrazně tak prodloužíte životnost matrace, a to jak v období odstavování dítěte, tak v případě nešťastného rozlití nápoje.

Máte další dotazy k našemu sortimentu? Kontaktujte nás!Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU