Matrace 90x200

V této kategorii našeho obchodu najdete pevné a kvalitní matrace o rozměrech 90 x 200 cm. Můžeme se pochlubit širokou nabídkou jednolůžkových matrací s různými vzory a několika stupni tvrdosti. Nejste si jisti, který model vybrat a na co se při nákupu zaměřit? Vše vám vysvětlíme níže.

Filtr dle ceny:

1398 Kč

31099 Kč

Celkový počet výrobků: 187

Celkový počet výrobků: 187

Matrace 90 x 200 cm - pohodlné jednolůžkové modely

Matrace 200 x 90 cm je pravděpodobně nejvyhledávanějším modelem jednolůžkové matrace. S oblibou si ji pořizují majitelé jednolůžek i partneři spící ve dvoulůžkových postelích, kteří si místo jednoho univerzálního výrobku raději pořídí dvě samostatné matrace s různými vlastnostmi. Tato šířka matrace je zcela dostačující, aby se na ní pohodlně vyspal i vysoký člověk.

Matrace o rozměrech 90 x 200 cm je model vhodný pro většinu rámů jednolůžkových postelí. Tento rozměr matrace je natolik oblíbený, že k němu snadno sladíte ochranný potah, vrchní matraci, prostěradlo s gumou nebo elegantní ložní prádlo. Pokud máte zájem o matraci o rozměrech 90 x 200 cm, která se doporučuje zejména pro kontinentální postele, najdete ji také při prohlížení naší nabídky.

90/200 pěnové a pružinové matrace

Mezi matracemi, které nabízíme, najdete pěnové i pružinové modely. Pružinové matrace lze rozdělit na bonellové a taštičkové modely.

  • Matrace Bonell jsou konstrukce, které známe již desítky let. V jejich případě je rám matrace tvořen vzájemně propojenými pružinami, které spolupracují. Pokud máte zájem o levnou matraci 90 x 200 cm, začněte hledat u modelů Bonell.
  • Taštičkové matrace jsou modely, u nichž je každá pružina umístěna v samostatné kapse a může pracovat nezávisle na ostatních. Jsou vylepšenou verzí bonellových matrací - poskytují optimální oporu jednotlivým částem těla.

Pěnové (nebo pěnosilikonové) matrace o rozměrech 90 x 200 cm se skládají z vrstev různých typů pěn. Ty způsobují, že se tělo během spánku do matrace jemně zaboří. Když se matrace nepoužívá, tvar pěny se vrátí do původní podoby. Pěnové matrace, zejména ty špičkové, jsou považovány za nejzdravější volbu pro páteř. Mnohé z nich mají hypoalergenní, antidekubitní a ortopedické vlastnosti.

Třídy tvrdosti pro matrace 90 x 200 cm

V našem obchodě najdete matrace 90 x 200 cm v různých třídách tuhosti. Nezapomeňte, že výběr tuhosti matrace podle hmotnosti jejího uživatele je zásadní.

  • Měkká matrace 90 x 200 (H1) - vhodná volba pro uživatele s hmotností do 60 kg.
  • Středně měkká matrace 90 x 200 (H2) - určená pro osoby s hmotností 60-80 kg.
  • Středně tvrdá matrace 90 x 200 (H3) - vhodná pro osoby s hmotností 80-100 kg.
  • Matrace 90 x 200 pevná (H4) - určená především pro uživatele s hmotností nad 100 kg.

Velký význam má volba tuhosti matrace podle hmotnosti uživatele. Příliš měkká matrace se pod tlakem příliš propadá, což má za následek nepřirozeně prohnutou páteř během spánku. Příliš tvrdá matrace může být naopak pro lidi s nízkou hmotností jednoduše nepohodlná: tlačí na boky a ramena, což způsobuje znecitlivění a nepohodlí.

Při výběru nové matrace o rozměrech 90 x 200 cm je však třeba brát v úvahu také individuální preference a případné potíže s páteří. Například starší lidé často volí měkké matrace bez ohledu na svou hmotnost. Je to proto, že jejich pokožka je jemnější a citlivější než u mladších lidí a mnozí trpí bolestmi kloubů. Měkká matrace jim proto během spánku přináší úlevu.

Jakou matraci 90 x 200 cm zvolit pro alergika?

Alergikům se doporučuje zejména pěnová nebo silikonová matrace. Umělá pěna vytváří prostředí, které není příznivé pro rozvoj roztočů, plísní a bakterií, které snáze přežívají v prostorách mezi pružinami. Někteří výrobci navíc zajišťují, že potah matrace má antialergické vlastnosti - před koupí takového modelu si ověřte, jak jej správně prát.

Pokud hledáte matraci do dětské postele, zvolte pěnový model. Jedná se o nejčastěji doporučovaný typ matrace pro děti. Proč? Pěny fungují i pod tlakem batolecího těla a podávají stejně dobré výkony jako u dospělých uživatelů. Umožňují přirozené vyrovnání páteře během spánku, což pružinové matrace ne vždy zvládnou. I když se rozhodnete zakoupit pružinovou matraci s více opěrnými zónami, nemusí to pro dítě dobře fungovat, protože rozmístění jednotlivých zón je obvykle určeno s ohledem na dospělé.

Získejte odbornou pomoc!

Chcete si pořídit kvalitní matraci 90 x 200 cm, ale stále nevíte, jaký model vybrat? Kontaktujte nás! Odpovíme vám na všechny vaše otázky a poradíme vám, který model je pro vás ten pravý. Matraci přizpůsobíme vašim individuálním potřebám a preferencím.

Důvěřujte dlouholetým zkušenostem našich odborníků a přidejte se ke stovkám spokojených zákazníků ještě dnes!Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU