Matrace 80x190

Dostali jste se do sekce našeho obchodu, kde nabízíme matrace špičkové kvality o rozměrech 80 × 190 cm. Tento rozměr postele pro dítě je vynikající volbou - na takto velké matraci se vyspí nejen batole, ale i teenager. Výběrem pevné matrace z naší nabídky si můžete být jisti, že bude vašemu dítěti sloužit dlouhá léta, aniž by se deformovala a stále si zachovávala své původní vlastnosti. V následujícím textu se dozvíte, čemu byste měli před nákupem věnovat pozornost.

Filtr dle ceny:

1398 Kč

4999 Kč

Celkový počet výrobků: 39

Celkový počet výrobků: 39

Jakou matraci 80 × 190 si mám vybrat? Pěnové vs. pružinové matrace

Matrace pro dětské pokoje se dnes vyrábějí především z pěny a pružinové a taštičkové matrace. Ty jsou vylepšenými verzemi starých pružinových matrací. Na rozdíl od nich může u pružinových a taštičkových matrací každá pružina pracovat samostatně, aby správně podepřela tělo během spánku, a nevytváří pod sebou "díru". Pokud však jde o matraci o rozměrech 80 × 190 určenou pro malé dítě, je nepravděpodobné, že by pružiny splnily svou úlohu. Batolata jsou jednoduše příliš lehká na to, aby pod nimi pružiny správně fungovaly. Tuto konstrukci stojí za to zvážit při nákupu matrace pro teenagera.

Pro batolata je vhodnější kvalitní pěnová nebo silikonová matrace 80 × 190. Pěny si dokonale poradí i s velmi lehkými batolaty - povrch matrace se pod jejich vahou jemně poddá. Matrace se přizpůsobí tělu dítěte a poskytne ideální oporu jeho páteři.

Výběr matrace 80 × 190: tvrdá nebo měkká?

Jaká tvrdost matrace je pro dítě nejlepší? Lékaři doporučují středně měkkou nebo středně tvrdou matraci. Ta se obvykle ukáže jako nejpohodlnější pro vaše dítě, ale také nejzdravější pro jeho vyvíjející se kosterní systém. Tvrdá matrace o rozměrech 80 × 190 může být pro dítě nepohodlná a vytváří příliš velký tlak na kyčle a ramena, což způsobuje bolesti. Naopak příliš měkký model se bude pod dítětem prohýbat. To se projeví nepřirozeným zakřivením páteře během spánku, bolestmi zad a dokonce i zhoršením vadného držení těla. Tento princip platí pro batolata, dospívající i dospělé.

V první řadě je samozřejmě třeba vždy přihlédnout k doporučení pediatra nebo ortopeda, kterého dotyčné batole navštěvuje.

Jaký je rozdíl mezi levnou matrací 80 × 190 a kvalitní matrací?

Před nákupem matrace do dětské postele se ujistěte, jaké typy pěn byly použity při její výrobě. Rozhodně se vyplatí vsadit na pěny s prodyšnými vlastnostmi, které zajistí, že se v matraci nebude hromadit vlhkost. Kvalitní prodyšná matrace 80 × 190 představuje prostředí, které neprospívá růstu roztočů, plísní a bakterií. Nejlepší výrobky jsou často vybaveny dalšími antialergickými řešeními, jako je silikonová vložka nebo potah napuštěný výtažkem z aloe vera (který vaše děťátko uklidňuje a zároveň zklidňuje).

Špičkové výrobky mají často certifikát Oeko-TEx, který znamená, že při jejich výrobě nebyly použity zdraví škodlivé suroviny (nejen pěny nebo tkaniny, ale také lepidla, nitě atd.). Výrobky s certifikátem Oeko-TEx jsou bezpečnou volbou, pokud jde o pokožku a dýchací cesty batolat.

Stále si nejste jisti, která matrace z naší nabídky bude pro vaše dítě tou nejlepší volbou? Máte další otázky? Neváhejte nás kontaktovat! Na každou z nich vám podrobně odpovíme a pomůžeme vám vybrat dokonalý produkt pro individuální potřeby vašeho dítěte.Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU