Jak na zdravý spánek?

 Jak se zdravě vyspat?

Jak se tedy zdravě vyspat? Každý z nás má samozřejmě své vlastní způsoby. Existuje však několik objektivních pravidel pro zdravý a hluboký spánek. Ta lze rozdělit do dvou skupin: uspořádání ložnice a naše běžné chování před spaním. Nejlepší je začít u základů, tedy u dobré matrace. Tu je třeba vybrat tak, aby vyhovovala našim individuálním potřebám a životnímu stylu. Důležitý je zde stupeň tvrdosti, pružnost a správná velikost pro tvar a hmotnost našeho těla. Dále pak . správná  přikrývka, prostěradlo a polštář. Je třeba si odpovědět na otázku: jaký potah nám nejlépe vyhovuje. Na trhu jsou k dispozici syntetické a přírodní tkaniny. Kromě toho je lze rozdělit na sezónní a celoroční. Sezónní jsou lepší, protože jsou vyrobeny z materiálů určených pro určité roční období, podle průměrné letní nebo podzimní teploty. Lůžkoviny by měly v létě chladit a v zimě hřát. Funkce  polštáře je také důležitá. Ten správný by se měl přizpůsobit tvaru naší linie ramen, krku a hlavy, aby je během spánku dobře podpíral. Dalším krokem je vytvoření tepelného komfortu, tedy přívětivé teploty pro usínání a spánek. Ta by se měla pohybovat mezi 18 a 20 stupni Celsia. Ložnice by také měla být zatemněná, aby naše tělo začalo produkovat melatonin. Dvě až tři hodiny před spaním by se neměla pít káva, čaj ani alkohol a neměla by se jíst těžká večeře. V neposlední řadě je velmi důležité nepoužívat v daný den elektronická zařízení, která vyzařují modré světlo a ztěžují usínání a zdravý, hluboký spánek.

Ložnice - jak ji vyzdobit?

Postel - prostorná, pohodlná, pevná a velikostně odpovídající ložnici
Matrace - přizpůsobená hmotnosti, výšce, stupni tvrdosti a velikosti lůžka
Polštář - pružný, pohodlný a dobře podpírá krk, ramena a hlavu
Ložní prádlo - přizpůsobené ročnímu období
Přikrývka - vybraná podle ročního období, alergií a velikosti matrace
Prostor - řád, harmonie a minimalismus
Barvy - tlumené, jemné a uklidňující
Teplota - 18-20 stupňů Celsia, nutné větrání před spaním, ať už v létě nebo v zimě.
Světlo - buď úplná tma, nebo měkký reflektor
Rostliny - aloe vera, levandule, břečťan obecný, gardénie a hadinec

Co nedělat před spaním?

Nepijte kávu - 2 až 3 hodiny před spaním
Nepijte alkohol - uspí vás, ale spánek je mělký a přerušovaný,
Nejezte - 2 až 3 hodiny před spaním, případně ovoce, jogurt, zeleninu.
Nepoužívejte notebook a telefon - odložte je a vypněte 3 hodiny před spaním.
Nedívejte se na televizi - vypněte ji na 2 až 3 hodiny.
Necvičte příliš intenzivně - posilovna, fotbal, kolo, případně jóga, gymnastika, meditace.

Dobrý a klidný spánek

Především začněme brát vážně doporučení a tipy pro správný spánek, stejně jako ty, které se týkají stravy. Dodržujme pevný rozvrh doby strávené v posteli. Vyhněme se těžkým jídlům, intenzivnímu cvičení a sledování televize pozdě večer. Dvě hodiny před spaním bychom neměli používat notebook nebo chytrý telefon. Zajistěte si správnou atmosféru při ulehání do postele. V ložnici by mělo být ticho, tma a ne příliš teplo. Ale bez dobré a pohodlné  matrace která vyhovuje vašim individuálním preferencím, nemusíte mít stále dostatek spánku. Proto se vyplatí investovat do kvalitní postele, dobrý polštář, pěkné povlečení a samozřejmě šálek teplého mléka... Přeji vám dobrou noc!

 

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU