Jak se zbavit moči z matrace - průvodce

 

Jak vyčistit matraci od moči

Nejprve odstraňte veškeré lůžkoviny a chraňte matraci před dalším navlhnutím. Použijte papírové nebo bavlněné ručníky, které jemně absorbují co nejvíce vlhkosti. Poté si připravte čisticí roztok: směs vody a octa (v poměru 1:1) nebo jemný čisticí prostředek. Znečištěnou plochu omyjte a poté ji opět osušte ručníkem. Nezapomeňte při čištění použít příliš mnoho vody, abyste matraci příliš nenamočili. Po použití roztoku dobře otevřete okno a vyvětrejte místnosti, abyste urychlili schnutí matrace. V případě hlubokých skvrn můžete čištění opakovat, abyste zajistili účinnější odstranění pachů a látek.

 

Čištění matrací od moči

Po prvním čištění naneste jedlou sodu a posypte jí mokré místo. Jedlá soda má vlastnosti neutralizující zápach a pohlcující vlhkost. Nechte jedlou sodu působit několik hodin, nejlépe přes noc. Po uplynutí této doby matraci vysajte, abyste odstranili zbytky sody. Pokud se skvrna a zápach zcela neodstraní, můžete proces posypání jedlou sodou a vysávání zopakovat. Můžete také zvážit použití UV lampy k dezinfekci matrace, která odstraní bakterie způsobující zápach. Nakonec nechte matraci dostatečně vyvětrat, aby zcela vyschla, a teprve poté použijte čisté lůžkoviny.

 

Dítě se počůralo na matraci

U matrací počůraných dětmi se vyplatí zaměřit se na odstranění bakterií. Po vyčištění roztokem octa nebo čisticího prostředku můžete použít sprej se zředěným roztokem peroxidu vodíku (3 %), který pomůže matraci dezinfikovat. Nezapomeňte matraci namočit, abyste se vyhnuli problémům s růstem plísní. Poté nechte matraci vyschnout dobrým větráním místnosti nebo na slunci, což ještě více urychlí vysychání a pomůže odstranit případné zbytkové pachy. Účinnému vysušení matrace pomůže také použití ventilátoru nebo sušičky nastavené na studený vzduch.

Nejlepší je takovým situacím předcházet a chránit matraci v ložnici nebo dětskou matraci tak, aby se do potahu a stélky nedostaly nasákavé skvrny a nepříjemné pachy. Pro ochranu před bakteriemi a alergeny zvolte potah, který lze snadno sejmout a vyprat a který ochrání vnitřek matrace před vážným znečištěním. Pravidelné praní potahu udrží matraci čistou a hygienickou. Nejlepším řešením tohoto problému je však nepromokavý chránič matrace nebo nepromokavé prostěradlo, protože to je jediný a účinný způsob, jak matraci ochránit před zaplavením a vlhkostí. Jedná se o malý výdaj - na fdm.pl do 80 PLN. Velký výběr nepromokavých chráničů matrací najdete v našem obchodě fdm.pl a v kamenných prodejnách.

 

Jak vyprat matraci od moči

Přestože matraci nelze řádně "vyprat", výše uvedené metody si účinně poradí s většinou znečištění a zaplavení. Je důležité pamatovat na nepromokavé potahy matrací, které mohou zabránit budoucím nehodám. Je také dobré matraci pravidelně větrat a využívat k tomu slunečné dny, což nejen pomůže odstranit zbytkovou vlhkost, ale také matraci osvěží tím, že odstraní zápach. Kromě toho existují specializované přípravky na čištění matrací, které jsou přizpůsobeny k odstraňování odolných skvrn včetně moči a které lze použít jako doplněk domácích metod. Udržování čistoty matrace pravidelným vysáváním rovněž pomůže udržet její hygienu a prodloužit její životnost. V neposlední řadě nezapomeňte vždy zkontrolovat štítek na matraci a dodržovat pokyny výrobce k péči, aby nedošlo k poškození materiálu.

 

Jak odstranit moč z matrace

V případě odolných skvrn a zápachu zvažte použití enzymatických čisticích prostředků, které jsou speciálně určeny k rozkladu organických nečistot včetně moči. Znečištěné místo postříkejte podle pokynů na obalu a po uplynutí doporučené doby matraci vysušte. Tato metoda je obzvláště účinná, protože enzymy působí přímo na zdroj skvrny a zápachu a účinně jej odstraňují. Po aplikaci enzymového přípravku je třeba matraci dobře vyvětrat, aby se odpařila veškerá zbytková vlhkost. V některých případech může být k úplnému odstranění odolných skvrn a zápachu nutné postup několikrát opakovat. Pro dodatečnou ochranu před návratem nepříjemných pachů můžete matraci po vyčištění posypat tenkou vrstvou jedlé sody, která pohltí případné zbytkové pachy. Vždy je také dobré zkontrolovat, zda jsou použité čisticí prostředky bezpečné pro typ materiálu, ze kterého je vaše matrace vyrobena, aby nedošlo k jejímu poškození.

 

Jak odstranit kočičí moč z matrace

Kočičí moč se odstraňuje obzvlášť obtížně, protože je silně cítit a přetrvává. V takovém případě je kromě výše uvedených metod vhodné použít také specializované přípravky určené k neutralizaci zápachu kočičí moči. Enzymatické čisticí prostředky jsou v této situaci nenahraditelné. Po použití těchto chemických prostředků je důležité poskytnout matraci dostatek času na vysušení, nejlépe v dobře větrané místnosti nebo na čerstvém vzduchu. Někdy lze pro dosažení lepších výsledků použít také UV lampu, která pomůže zničit bakterie a neutralizovat zápach usazený hluboko v tkanině. Pokud je skvrna obzvláště odolná, může si proces čištění vyžádat několik opakování. Po úplném odstranění skvrny a zápachu je navíc vhodné matraci chránit voděodolným chráničem, aby se předešlo budoucím nehodám. Rovněž je vhodné nezapomínat na pravidelné čištění a větrání matrace, které ji pomůže udržet v dobrém stavu po delší dobu.

 

Nezapomeňte, že v boji proti skvrnám od moči a zápachu na matraci je důležitá rychlá reakce. Pravidelné používání nepromokavých potahů a chráničů a udržování čistoty je jediným způsobem, jak se vyhnout nepříjemným překvapením. Čistá matrace není jen otázkou estetiky, ale také zdraví a hygieny spánku. Pravidelné praní lůžkovin a větrání matrace také přispívá k udržení prostředí pro spánek bez bakterií a alergenů. Při správné péči může vaše matrace poskytovat pohodlný spánek po mnoho let. Nezapomínejte také na svěží vzhled matrace, pokud můžete, pravidelně perte potah, což ovlivní vnímání estetiky vaší ložnice jako místa odpočinku a relaxace. Jednou za čas byste také měli zvážit možnost nechat matraci odborně vyčistit, pokud to výrobce umožňuje, abyste zajistili hlubší hygienu.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU