Údržba a péče o matrace

Otáčejte svou matraci

Matrace otočte několikrát ročně. Předejdete tím proležení matrace na nejvíce zatěžovaných místech. Matraci otáčejte nejen ze spodní strany na horní, ale také stranu hlavy a nohou.

 

Vysávejte a klepejte

Při každé výměně ložního prádla je ideální matraci vysát. Prach tímto způsobem odstraníte a matraci takto navíc načechráte. Přírodní matrace je dobré časem proklepávat, především pak ty, které obsahují větší podíl bavlny. Také dáváme pozor na to, aby matrace nebyla delší dobu špatně podložená, to by pak mohlo způsobit, že matrace nebo její část ztratí své vlastnosti.

 

Matraci čistíme opatrně!

Na matrace nepoužíváme chemické čističe ani kbelíky s vodou, matracím svědčí suchý způsob čištění. Ale protože každému materiálu vyhovuje něco jiného, neexistuje žádný danný návod, proto proto prosím postupujte dle dle štítku na matraci. Z toho důvodu štítky nikdy neodstraňujeme! Nevíme, kdy se budou hodit.

 

Matrace není na hraní

Divoké skákání našich nejmenších dá matraci pořádně zabrat. Poškodíme tím matraci, proto našim nejmenším dopřejeme jiný způsob zábavy než postelovou trampolínu. Stejně tak není dobré matrace dlouhodobě zatěžovat těžkými předměty, které je příliš zatíží na jednom místě.

 

S roštem si skvěle rozumí

Kvalita roštu výrazně ovlivní životnost matrace. Rošt totiž pruží a tak pomáhá lépe nést zatížení samotné matrace. Vyberte si tedy rošt s větším počtem lamel rozmístěných zhruba 5 centimetrů od sebe. Plný rošt špatně odvětrává zespodu a nepruží, což nepomůže ani matraci, ani vašemu pohodlí.

 

Když matrace dýchá je spokojená

Jak pro Nás je důležitý vzduch tak stejně to platí i pro matraci či postel. Ložnici proto často větrejte, zbavíte ji tak nejen nadbytečné vlhkosti, ale umožníte materiálům v matraci naplnit se čerstvým vzduchem, pokud máte možnost, dejte je vyvětrat na balkon či z okna,pokud to nelze tak alespoň nechte vydýchat v pokoji. S popatrně s přehozem! Na postel ho umístěte až po jejím vyvětrání a raději volte takový, který dýchá – tedy upřednostněte přírodní materiály jako bavlnu, len či vlnu.

 

S chráničem nic nezkazíte

Pratelné povlaky a chrániče, které se připevní na rozích poutky k hlavní matraci, prodlouží životnost matrací. Povlaky i chrániče pravidelně pereme, ideálně při každé druhé výměně ložního prádla. Praní při vyšší teplotě je důležité, abychom se zbavili roztočů a alergenů, které se v nich mohou množit právě díky pravidelnému zásobování potem. Krom toho nám tyto chrániče pomohou ochránit matraci před nehodami, jako jsou skvrny od kávy, jídla, aj.

 

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU