Stupeň tvrdosti matrace H

Základní parametr při výběru

Tvrdost matrace je základním parametrem při jejím výběru. Zejména pokud někdo kupuje poprvé a neví, na co si dát pozor, obvykle ho prodavač ptá na váhu a výšku. Stejně tak v internetových obchodech zadáváme tato data do vyhledávacích filtrů. Teprve poté bereme v úvahu více subjektivní vlastnosti, jako je barva, vzhled, komfort nebo potah. Chyby při výběru tvrdosti jsou jedním z nejčastějších důvodů nespokojenosti po nákupu, stejně jako vrácení nebo výměny zakoupeného zboží.

 

Obecný standard tvrdosti

Existuje speciální stupeň tvrdosti matrace označený symbolem H (z anglického "Hardness" – tvrdost). Je však důležité si uvědomit, že toto není standard, který by platil pro všechny výrobce v oboru, ale spíše obecný standard. Mohou se objevit drobné rozdíly v této škále a popisech stupňů tvrdosti, v závislosti na firmě, která nabízí své matrace.

 

Důležité je správné nastavení

Především by měla být matrace přizpůsobena váze a výšce, aby poskytovala správnou oporu celému tělu během spánku. Měla by být dostatečně měkká, aby odpovídala přirozeným křivkám naší postavy, ale zároveň dostatečně tvrdá, aby se nepropadala pod váhou spící osoby na ní. Ale to není vše. Váha a výška jsou jedna věc, tvar postavy je druhá. Jde o to, jak bude váha uživatele rozložena na matraci. Proto by měla být i stavba těla brána v úvahu při nákupu nové matrace. Navíc by lidé s problémy s páteří nebo dalšími potížemi s pohybovým aparátem měli před výběrem tvrdosti matrace konzultovat s ortopedem. Moderní hybridní matrace, které se skládají jak z pěn, tak ze základů z pružin, se vyznačují 7-zónovými oblastmi podpory postavy. Toto řešení je určeno pro náročné zákazníky nebo ty s ortopedickými potížemi. Navíc v nabídce řady matrací FDM jsou k dispozici produkty s dvěma různými stupni tvrdosti H. To znamená, že tyto matrace mohou být používány oboustranně. Například na jedné straně máme H2 a na druhé H3, což znamená, že můžeme matraci otočit na druhou stranu a používat ji podle individuálních preferencí.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU