Pohodlné dětské matrace

Zvlášt u novorozenych dětí jsme velice obezřetní úplně v každé situaci. Vyjímkou by tak neměl být ani výběr správné dětské matrace. Nejenom, že dítě bude správně růst a vyvíjet se, ale na pohodlné matraci bude klidně a bez křiku spinkat i miminko.

Spoustu lidí si klade otázku, zda má cenu kupovat novou matraci pro dítě. Ano, děti rychle rostou a po matraci skáčou, ale právě i z tohoto důvodu potřebují kvalitní spánek. Nezapomínejme také na to, že děti různého věku mají různé nároky.

Jak tedy postupovat při výběru a na co si dát pozor? Provedeme Vás světem dětských matrací a to jak kupovaných, tak i zděděných.

Jak zvolit tu pravou matraci

Zaměřete se na tvrdost - optimální dětská matrace by měla být komfortní Vašemu dítěti.
Zajímejte se, z jakého materiálu je vyrobena (druhy materiálů lze najít ZDE).
Kontrolujte, zda -li je nosnost matrace vyšší než váha dítěte.
Potah matrace by měl být pratelný. Jakmile bude špinavý, velmi to oceníte.
Pamatujte, že při výběru záleží na více na kvalitě než na ceně.

 

Výběr nové matrace pro miminko

Pro právě narozené dítě, které spoustu času proleží v postýlce je matrace oporou jeho páteře. Navíc stabilizuje jeho tělo a má vliv na správný růst. Takto malé tělíčko tedy potřebuje tvrdší pevnější povrch. Výběrem měkkého povrchu a nevhodného výběru matrace můžeme v krajních případech dítěti způsobit až syndrom náhlého úmrtí kojence (SIDS). Na trhu jsou k dostání především tři typy vhodných matraci:

1. Pěnové matrace

Pěnové matrace jsou nejčastější volbou rodičů. Navíc jsou jedny z nejlevnějších. Je však důležité právě u nich pohlídat tvrdost povrchu, protože samotná pěna může být dost měkká. Pokud sáhnete také po pěnové matraci, vybírejte spíše takovou, která má přidané vrstvy navíc, jako například antialergenní kokosové vlákno.

V naší nabídce lze najít třeba matraci MERKURY.

2. Matrace s přírodními materiály

Na trhu lze najít matrace částečně až zcela vyrobené pouze z přírodních materiálů. To má jednu velikou výhodu - nemělo by se stát, že by obsahovaly škodlivé a toxické látky. Mezi organické materiály se řadí například kokosové vlákno, pohanka, ovčí vlna nebo přírodní latex. Pokud budete volit mtaraci s kokosovým vláknem pamatujte však vždy na jednu věc - tyto matrace lehce navlhnou, špatně se čistí a nelze je prát v myčce.

Podívejte se na naši matraci BABY COMFORT s kokosovým vláknem a pohankou.

3. Pružinové matrace

Nejtrvanlivější a nejodolnější. Taková je jejich hlavní charakteristika. Nejlépe vydrží dětské hraní a skákání - jedná se o materiál, se kterým dítě může vyrůstat až do tří let, možná i déle. Výhodou je i to, že díky pružinám má skvělé odvětrávání a stálou cirkulaci vzduchu. Máme dva druhy - pružiny BONELL a taštičky. Nebojte, v dnešní moderní době nebude dítě pružiny ani cítit.

Doporučujeme zkouknout matraci NESO s pružinami BONELL nebo taštičkovou matraci VERONA.

 

Nová matrace pro starší dítě

Výběr matrace pro starší děti již není limitován tolika okolnostmi a nehrozí u nich tolik zdravotních nebezpečí. Spoustu starších dětí si navíc dokáže ve svém věku říct, jakou chtějí matraci. Od věku, kdy jde dítě do první třídy se vyplatí investovat a koupit mu matraci standartdních rozměrů. Kvalitní matrace vydrží při dobrém zacházení 10 až 15 let. To už se vyplatí, co myslíte? Pozor si ale dávejte při koupi atypického rozměru. Pokud bude matrace kratší než 200 cm je dost možné, že z ní dítě vyroste. V ostatních případech se atypické rozměry všeobecně špatně shánějí a pokud ji dítě zničí, budete stát opět před koupí matrace za další peníze.

 

Matrace vhodná pro dospívající

U dospívajících dětí stále ještě probíhá osifikace kostí, což je přeměna chrupavky či vaziva na kos - ta umožňuje kostem růst do délky. Opět se tak vracíme k tomu, že je nutné pořídit matraci s dobrou oporou pro páteř. Jedny z nejčastějších nemocí u mladých lidí je totiž právě skolióza a zakřivení páteře. Způsobuje to také i to, že mladiství sedí dlouhé hodiny za školními lavicemi a nemají tolik pohybu, kolik by potřebovali. I to je důvod, proč by se po každém probuzení měli cítit svěží a připravení do nového dne. U dospívajících tak vybírejte z dospělých matrací především podle materiálu a trvdosti podložky. Pokud však mělo dítě dlouhodobě jednu matraci, rozhodně se vyplatí dát peníze do kvalitní matrace i v tomto věku. Přece jenom v nejednom případě jde z domu matrace s potomkem.

Stojí tedy za to podívat se na jednu z našich nejlepších matrací KARI.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU