Materiály používané v matracích

Jeden z nevětších oříšků. Jeden z nejdůležitěchších bodů. Rozhodující fakt. Takto by se dal popsat výběr matrace, když se zaměříme na materiály, ze kterých je vyrobena. Jeden materiál je měkký, druhý až příliš tvrdý, jiný nám zase nemusí vyhovovat. Bude matrace dobrá, když v ní budu mít taštičkové pružiny? A na co jsou dobré? Který materiál je antialergenní. Vypadá to, že by s sebou člověk měl mít minimálně kapesní příručku k tomu, aby zjistil, co mu vyhovuje. A tak jsme pro Vás sepsali, k čemu je který materiál dobrý.

Všechny lze najít v naších matracích. A nebojte se, není to nic složitého. Pojďme společně rozpitvat matraci kousek po kousku.

PRUŽINY JAKO JÁDRO MATRACE

Mnoho lidí se pružinám vyhýbá. Jejich zkušenosti totiž jsou takové, že je matrace bodají do zad, tlačí do hrudníku a nedá se na nich spát. To už je ovšem minulost. Moderní pružiny jsou vyrobeny a do matrace vloženy tak, aby se vyhlo těmto problémům.

1. Pružiny BONELL

Nejznámější a stále oblíbené vystužené pružiny Bonell o hustotě cca 130 pružin/m2. Vyznačují se vysokou pružností, díky které je matrace vhodná pro osoby vyšší váhové kategorie. Navíc zajišťují správnou cirkulaci vzduchu uvnitř matrace.

Shlédněte naši matraci SIENA s pružinami Bonell.

2. Taštičkové pružiny DoubleHARD

Moderní taštičkové pružiny jsou vyjímečné tím, že každá pružina je zabalená do své vlastní taštičky. Taštičky rozdělují matraci do 9ti anatomických zón tvrdosti, což zajišťuje komfortní a pohodlný spánek. Hustota pružin je 289 pružin/m2 - je tedy vhodná maximálně do 80 kg na osobu.

S DoubleHARD taštičkami je nejlepší matrace KARI.

3. MULTIPOCKET taštičkové pružiny DoubleHARD.

Multipocket taštičky se od obyčejných taštiček odlišují dvěma body - barvou a nosností. Jsou to všechny matrace s červenými taštičkami až do 150 kg. Hustota je 510 pružin/m2. Velmi dlouho vydrží a jsou pevným jádrem díky dvojitému tvrzení kovu při výrobě.

Vlastnosti těchto taštiček získáte u matrace CARME.

4. MICROPOCKET taštičkové pružiny

Nic lepšího, než Micropocket taštičky už nenajdete. Matrace obsahující tyto taštičky o hustotě 1050 pružin/m2 jsou tak pohodlné a kvalitní, že se Vám už nikdy nebude chtít z postele. Jejich váhová nosnost je neuvěřitelných 200 kg.

Tyto jedinečné vlastnosti lze získat s matrací ZEUS.

 

NENÍ PĚNA JAKO PĚNA

Pěna v matraci nemusí nutně znamenat pouze molitan. Máme mnoho druhů pěnových materiálů, které se liší hustotou, výškou, výřezy a tvrdostí. Mnoho pěn navíc plní funkci jádra, ty jsou vypsané v prvním odstavci.

ZÁKLADNÍ PĚNY

1. Polyuretanový pěna T25

Polyuretanová pěna T25 bývá velmi často jádrem pěnových matrací. Je střední tvrdosti a díky zvýšené hustotě kg/m2 se nedeformuje.

Matrace ADRIA je pouze z PUR pěny.

2. Latex

Opět často využívaná jako základ pro matrace. Její hustota je kg/m2. Latex je měkčí, velmi pohodlný, přizpůsobuje se tvaru lidského těla, je flexibilní a odolný proti proležení. Díky kanálkům v matraci neustále cirkuluje vzduch a dodává mírný pocit ochlazení. Je silně antialergenní.

Zkuste se podívat například na ortopedickou matraci RIO.

3. Elastická pěna HR

Je jedinečná svou výrobou technologií AIR CLIMA. Se svou zvýšenou hustotou kg/m2 je skvělou oporou pro páteř, navíc zajišťuje správnou cirkulaci vzduchu.

Podívejte se na matraci LUCKY.

4. Energetická pěna NATURE

Tato skvělá pěna čerpá svou sílu z přírody. Vysoký obsah rostliných olejů je zdrojem energie nejen pro tělo, ale také pro duši. Vyznačuje se neobvyklou elasticitou a odolností vůči deformaci, navíc, díky kanálkům zajišťuje nepřetržitou cirkulaci vzduchu.

Chcete být blíž přírodě? Pak si kupte matraci SPRING.

5. Pěna FRESH

Pěna Fresh je velmi ekologická a má výborné odpružení. Je neobvykle lehká a odolná a po celou dobu zůstává plastická - snižuje virace a nelze na ní pocítit pohyb jiné osoby. Navíc je nepříznivá pro množení bakterií.

S touto pěnou lze najít matraci PLUTON.

6. Elastická 9ti zonová HR pěna

Je tovřena z milionů buněk. Její struktura je porovitá, zajištuje tak výbornou cirkulaci vzduchu, což zabraňuje šíření bakterií a dělá pěnu antialergenní. Má velmi dlouhou životnost.

Jádrem matrace SAO je právě elastická 9ti zónová HR pěna.

 

PŘÍDAVNÉ PĚNY

Tyto pěny jsou používány především jako další vrstvy v matraci, zvyšují komfort a zlepšují vlastnosti oné matrace.

1. VISCO pamětová pěna

Skvělá zdravotní pěna se přizpůsobuje lidskému tělu a udržuje záda v jejich přirozené poloze. Velmi dobře reaguje na tlak, minimalizuje onemocnění páteře. V konečném důsledku je každá část těla podepřena stejnou silou, máte tak jistoti, že spíte na matraci vytvořenou přesně na míru pro Vás.

Pamětovou pěnou je vybavena například i skvělá matrace DAVOS.

2. Studená masážní pěna HR

Moderní a vysoce kvalitní typ HR pěny vyrobený bez použité formaldehydů a jiných škodlivých látek.

Podívejte se na matraci LUKKA.

3. Profilovaná 7mi zonová elastická pěna HR

Tato pěna je tvořena miliony buněk a zajištuje perfektní přizpůsobení matrace do anatomického tvaru, což zajištuje skvělý a komfortní spánek. Výhodnou je také vynikající cirkulace vzduchu, čímž vrstva zabranuje množení bakterií. Trvanlivost této HR pěny je o 40 % vyšší, než u ostatních.

Jednou z vrstev matrace ZETON je právě i tato HR pěna.

4. Profilovaná trvale elastická pěna ANGELpearl

Vyniká svou funkcí absorbce vlhkosti a dokonalým prouděním vzduchu. Je vysoce prodyšná a antialergenní.

Obsahuje ji například moderní matrace ANGELO.

5. Latex CLIMA CONVOLUTED ROLLS

Kombinuje provedení a struktůru, ta umožňuje materiálu výborně dýchat, navíc neabsorbuje vlhkost. Přizpůsobí se tvaru těla, poskytuje ortopedickou podporu a také reguluje teplotu, aby se zabránilo přehřátí a hromadění vlhkosti. Obsahuje čtyřikrát větší počet pórů, než u obvyklého latexu, což umožňuje lepší cirkulaci vzduchu.

Vrstvu najdete v matraci ELPASO.

6. Latex OCEAN BLUE

Hlavní vlastností je, aby byla zajištěna odpovídající termoregulace během spánku. Systémové gelové kapsle absorbují teplo vyzařované z těla, přičemž sníží množství pronikání vlhkosti do vnitřního prostoru matrace.

Podívejte se na matraci OCEAN.

 

BLÍŽE K PŘÍRODĚ

Přírodní materiály jsou v dnešní době velice oblíbené a dostaly se na přední příčky. V naší nabídce lze najít mnoho matrací, které obsahují aspoň jednu takovou vrstvu.

1. Kokosové vlákno

Je antialergenní, navíc má protiplísňové vlastnosti a zabraňuje množení bakterií. Kromě těchto důvodů se do matrací přidává i za účelem ztužení matrace, vytváří rovnou tvrdší plochu pro komfortní spánek.

Lze zakoupit v matraci MONTALTO.

2. Ovčí vlna

Zajišťuje udržování stálé teploty těla a zárověň umožňuje naší kůži volně dýchat. Velmi dobře zachycuje a vstřebává pot.

Ovčí vlnou je vybavena také matrace DEIMOS.

3. Pohanka

Vrstva je speciálně šitá do zón, neboli taštiček, které jsou napněny pohankou. Zajišťuje tak správnou cirkulaci vzduchu a nezahřívá se, díky čemuž předejdete nadměrnému pocení a přehřívání se.

Podívejte se například na matraci BABY COMFORT.

 

OSTATNÍ MATERIÁLY

Nejsou zařazeny ani do jedné z hlavních kategorií, i přesto jsou velmi vyjímečné a pomohou Vám v cestě za dobrým spánkem.

1. Klimatická vata

Je to načechrané a velmi průdušné syntetické vlákno, které dodatečně otepluje matraci. Navíc teplo nepropouští ven, nebude tak zbytečně unikat pryč.

Podívejte se na matraci FERRARA.

2. Filc

Filc zvyšuje odolnost celé matrace, navíc vždy překrývá taštičkové pružiny, takže jim znemoňuje tlačení do zad.

Na tento materiál se můžete podívat také u matrace FORGIA.

3. COOL gel

Zajišťuje termoregulaci během spánku. Gelové kapsle absorbují teplo uvolněné z těla a zároveň snižují množství vlhkosti pronikající dovnitř matrace. Dokonale se přizpůsobuje tvaru těla, je velmi odolný a pružný a jeho speciální ventilační kanály zajišťují optimální proudění vzduchu. Má antibakteriální vlastnosti.

Nabízíme ho v naší nejlepší matraci ZEUS.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU