Matrace a rošt: dvě věci, které spolu úzce souvisí

Správný typ roštu je důležitější, než si dovedete představit. Při správném výběru matrace i roštu můžete výrazně zvýšit životnost matrace a také si dopřát větší pohodlí.

LAŤKOVÝ ROŠT

Jednoduché laťkové rošty bývají vyrobeny ze smrkového nebo borovicového dřeva. U tohoto typu roštu je důležité udržovat rozestup latěk 4-5 cm. Pokud by byl rozestup vyšší, hrozí deformování matrace. Méně vhodné jsou pro osoby s vyšší hmotností nebo pro matrace s nižším jádrem.

Pro jaké matrace je tento rošt vhodný:

 


LAMELOVÝ ROŠT

Pružící lamely tlumí tlak těla, a tak pozitivně přispívají k pohodlí při spánku. Lamely se vyrábějí z bukového nebo březového dřeva, někdy i z umělých materiálů. Kvalitní rošt by měl mít alespoň 28 pružných lamel.

 

 

 


PEVNÁ DESKA

Pevná deska nemůže zajistit důkladnou cirkulaci vzduchu, proto nejsou vhodné matrace pěnové. Naopak pružinové matrace jsou dostatečně vzdušné a pro pevnou desku se skvěle hodí. Specialitou jsou potom lamelové matrace, ve kterých se nachází lamelový rošt.

 

 


POLOHOVATELNÝ ROŠT

Na polohovatelné rošty vybírejte spíše měkčí matrace, které se dají polohovat a ohýbat. Měkké až středně tvrdé matrace jsou ideální. Matrace by neměla mít kokosovou vrstvu, ta se totiž v důsledku ohýbaní může postupně drolit. Naopak příznivým materiálem je líná (paměťová) pěna, studená pěna, BIO pěna a další.

 

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU