Výběr správné dětské postele

Bezpečnost především

Určitě každý na vlastní kůži aspoň jednou zažil pád, který způsobil odřená kolena nebo třeba i pořádnou bouli na hlavě. Každá dětská postel musí mít pár bezpečnostních úprav. Co by jí nemělo chybět? Njelépe všechny hrany zaoblené, zarovnaný povrch a čelo nejlépe u nohou i u hlavy. Pro měnší děti je vhodné na postel přidat bezpečnostní bočnice, které zabrání nečekaným zraněním, které pak můžete jednoduše odstranit. Prckům, kteří se ve spánku točí jak ručička na hodinkách, je ideální zateplit stěnu vedle postele. Kromě polštářů, které si ale může dítě jednoduše shodit na zem, se  vyrábí různé mantinely. Vyberete si barvu, která se vašemu dítěti líbí, mantinely mají různé připevnění a máte jistotu, že se váš prcek v noci neublíží a nebude se opírat o studenou stěnu

 

 

Úložný prostor vyřeší hodně

Pod dětské postele se vyplatí umístnit úložné zásuvky na kolečkách. Dětské hračky nebo ložní prádlo se pak do tohoto úložného prostoru dobře umístí.

Jako místo pro úložení různých věcí můžete rovněž využít prostor pod zvýšenou postelí, který zakryjete látkovým domečkem. V tomto prostoru pak mohou mít děti svou vlastní skrýš.

 

 

Jakou velikost zvolit?

Můžete se řídit věkem dítěte, ale musíte myslet že bude dlouhodobou investici a vydrží vašemu nejmenšímu několik let. Samozřejmě, že vám nic nebrání řídit se věkem dítěte, ale musíte myslet na to, že dítě roste a pokude mu koupíte postel menších rozměrů a rychle vyroste, budete za chvíli kupovat další, což bude další výda. Lepší je zvolit větší postel, která se stane dobrým kamarádem na několik let. Šířka postele je minimálně 70 centimetrů. Klasickými rozměry je 80 a 90 cm. Délka každé postele záleží na výšce dítěte. Při kupování postele si vždy hlídejte, aby byla minimálně o 30 cm delší, než je výška vašeho potomka. Postel by měla mít dostatečnou rezervu, jinak se bude muset za chvilku znovu vyměnit za novou.

 

 

Jaký materiál je vhodný

Každý materiál má své plusy i mínusy.

 

Dřevotříska

Ta patří k nejlevnější variantě, tím odpovídá i kvalitě. Odolnost je tedy kratší a špatně se opravuje. Vzhledem k tomu, že obsahují lepidla a další syntetické látky, musí být nezávadnost takového nábytku zajišťována přísnými normami. Ideální však  je údržba, protože stačí jen použít vlhký hadřík a postel otřít.

 

Čalouněná

Není drahá, má středně dlouhou životnost, ale obtížné opravy. Čalounění má horší údržbu a je zcela nevhodné pro alergiky.

 

Dřevěná

Má vysokou trvanlivost, snadno se opravuje, a pokud jde o zdraví, tak je 100 % zdravotně nezávadné. Mínusem je náchylnost k poškrábání. Údržba je trochu složitější a občas je důležité dřevo ošetřit vhodným přípravkem.

 

Kovová

Drahá varianta s maximální životností. Takové postele jsou odolné vůči poškození a ideální pro alergiky. Snadno se udržují, ale ne vždy mají se hodí do dětského pokoje.

 

 

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU