Spaní se psem – vyplatí se to?

Výhody spaní se psem v posteli

Říká se, že majitelé psů se dělí na ty, kteří s nimi spí, a na ty, kteří si to nepřipouštějí. Z toho vyplývá, že kdo se rozhodne sdílet postel se čtyřnohým psem, musí mít zvířata rád. Se psem nebo kočkou se obvykle zachází jako s členem rodiny. Je hýčkán a mnohé se mu odpouští. Mezi výhody pouta mezi námi a našimi domácími mazlíčky patří pocit blízkosti, teplo nebo srst, která je příjemná na dotek a má uvolňující účinek na komfort spánku. Přítomnost zvířat pomáhá snižovat stres, který je v dnešní době tak častý. U osamělých lidí pes v posteli také zvyšuje pocit bezpečí a je způsobem, jak se vyrovnat s osamělostí. Starší lidé se také mohou spolehnout na to, že pes spustí poplach v případě mdlob nebo jiné kritické situace.

Děti vyrůstající v těsné přítomnosti domácího mazlíčka se učí empatii, odpovědnosti a úctě k přírodě. Zajímavé je, že spaní se psem si cení zejména ženy. Nedávný průzkum mezi téměř 1 000 majitelkami čtyřnohých miláčků ukázal, že raději spí se svým psem než s partnerem.

Behavioristka a výzkumnice z Canisius College v Buffalu Christy L. Hoffmanová ve svém vyjádření pro populární zdravotnický portál zjistila, že dotazované ženy častěji hodnotily psy jako lepší partnery pro spánek než kočky a další členy domácnosti. A to včetně lepší kvality spánku. Proč?
Výsledky výše zmíněné studie ukázaly, že psi jsou lepšími společníky na spaní než kočky a lidé, a to díky podobným spánkovým návykům, jaké mají jejich majitelé. Lépe se přizpůsobují nočnímu rozvrhu svých majitelů, chodí spát v podobnou dobu a vstávají s nimi. V noci se také méně vrtí a mění polohu v posteli. Důležitý je také pocit bezpečí. Dotazované ženy poukazovaly na to, že v případě vetřelce nebo jiného typu ohrožení spustí pes poplach mnohem dříve než kočka nebo osoba, se kterou spí.

Je spaní se psem škodlivé?

Spaní se psem v jedné posteli představuje také určitá rizika. Zvířata zanechávají na matraci chlupy, nečistoty a další mikroorganismy. To je důležité pro alergiky a malé děti, jejichž imunitní systém se teprve vytváří, takže se rychle nakazí a je u nich větší pravděpodobnost onemocnění. I když nejste alergičtí, spaní se psem nebo kočkou vyžaduje častější praní, větrání a čištění matrace, polštářů a lůžkovin. Pokud tedy spíte se svým domácím mazlíčkem, investujte do chrániče na matraci. Domácí mazlíčci jsou příjemní na dotek a milovaní, ale chovají se jako děti - během noci často vrávorají, kroutí se a opakovaně mění polohu, takže náš spánkový komfort může být ohrožen, zejména probuzením během noci. Je samozřejmé, že čím větší pes, tím méně místa nám zbývá.

Hygienické spaní se psem v posteli

Proto byste měli dbát na hygienu svého spacího prostoru. Nejdůležitější otázkou pro udržení čistoty matrace je správný potah, který chrání před nečistotami a vlhkostí. Správný model také sníží množství vlasů, které se v něm zachytí. Musí mít zip, aby se dal snadněji sundat a vyprat. Musí být také prodyšný, aby byla celá matrace řádně odvětrávaná a očištěná od domácího prachu a dalších alergenů. Je dobré, když je napuštěná výtažkem z listů aloe vera. Ten pak působí antibakteriálně a antialergenně, navíc je šetrný k pokožce a zklidňuje podráždění.
Pro majitele psů je dobré čistit tlapky svých mazlíčků po procházce a pravidelně je česat, aby se zbavili přebytečných chlupů. Je také vhodné pořídit si vrchní matraci a chránič, které chrání pelíšek před znečištěním. Podestýlku je také třeba pravidelně větrat a prát a je také dobré před spaním vyvětrat místnost a zajistit správnou teplotu v místnosti. Při nákupu matrace vybírejte takovou, která omezí hromadění prachu, nečistot a mikrobů - nejlépe pěnovou nebo latexovou matraci. Pěna je pružný materiál, jehož struktura umožňuje volné proudění vzduchu. Pěnové matrace se mohou pochlubit dobrými antialergickými vlastnostmi. Kromě toho velmi dobře podpírají páteř a umožňují plnou regeneraci svalů. Díky tomu je každá noc strávená na nich pohodlná a komfortní. A další vrstvy, které jsou jejich součástí, mají řadu vlastností, včetně zdravotních.
Stejně dobře poslouží i modely, které nepřenášejí vibrace a na kterých není jakýkoli pohyb zvířete pro nás znatelný. Takovou vlastností se mohou pochlubit taštičkové matrace. Pružiny v nich použité jsou umístěny každá v samostatné kapse a nejsou vzájemně propojeny. Díky tomuto řešení pracují samostatně, což eliminuje efekt vlnění po celé ploše. To je důležité, protože pes nemá mazové žlázy a nemůže se ochlazovat jako člověk, tedy pocením. Proto se v noci svalí na podlahu, která je chladnější, a po chvíli vyskočí zpět na postel. Na pružinových matracích jeho noční putování nahoru a dolů ani neucítíme. Matrace s vrstvou VISCO pěny také nepřenášejí vibrace. Ty stojí za zvážení při výběru správné matrace pro spaní v posteli se psem.

Spaní se psem - výhody

Navzdory mnoha argumentům proti spaní s domácím mazlíčkem existuje rozhodně více výhod. Přítomnost domácího mazlíčka nás uklidňuje a hladina stresu se výrazně snižuje. Tím se zvyšuje šance, že se ráno probudíme vyspalí a odpočatí. Výhod vlastnictví a blízkosti našeho domácího mazlíčka je více - snižuje se cholesterol a krevní tlak, což nám dává šanci na zdravější a delší život. Zvyšuje se také sebevědomí a pocit bezpečí. Nezanedbatelné je také zlepšení pohody majitelů psů a snížení stresu, který koneckonců dostávají zdarma. Pokud se však z nějakého důvodu chceme psa nebo kočky z ložnice zbavit, nezapomeňte, že domácí zvířata si rychle zvyknou na pohodlí, jako je společné spaní se svým milovaným majitelem v měkkém pelíšku, a později může být obtížné tento zvyk změnit.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU