Spaní na cestách

Sen - cesta

Cestování je sice vzrušující, ale často je také zdrojem stresu, který může negativně ovlivnit spánek. Abyste jeho účinky minimalizovali, je vhodné dbát na několik důležitých prvků. Prvním z nich je výběr správného způsobu dopravy. Pokud je to možné, zvolte takovou variantu, která vám zajistí největší pohodlí - například sedadlo s větším prostorem pro nohy ve vlaku, autobusu nebo letadle nebo možnost zaplatit si sedadlo ve vyšším standardu. Před cestou se vyhněte kofeinu a těžko stravitelným potravinám, které mohou ztížit usínání. Kromě toho je dobré pořídit si cestovní polštář a masku na oči, které vám pomohou během cesty usnout. Důležité je také stanovit si před samotnou cestou vhodný denní rytmus, aby se vaše tělo přizpůsobilo novému časovému pásmu a minimalizoval se vliv jet lagu. Nezapomínejte také na hydrataci organismu, protože dostatečný příjem vody ovlivňuje vaši celkovou pohodu a může také zlepšit kvalitu vašeho spánku. Dávejte si však pozor, abyste nepili příliš mnoho, protože se vám může stát, že budete mít ztížený přístup na toaletu. V neposlední řadě se před spaním vyhněte nadměrnému používání telefonu, notebooku a tabletu, které vám mohou umožnit rychlejší usnutí.

Spaní na cestách

Hlavním prvkem, který ovlivňuje kvalitu spánku na cestách, je správná příprava na ně. Než se vydáte na cestu, zkontrolujte si podmínky, které hotel nabízí - zajímavé mohou být zejména recenze týkající se kvality postelí, matrací a hluku v okolí, který znesnadňuje usínání. Zejména pokud je vaší cílovou destinací známé velké město s rušným nočním životem. Je také dobré vzít si s sebou několik předmětů, díky kterým se budete na cizím místě cítit "důvěrněji". Může to být oblíbený malý polštářek, tenká deka nebo dokonce vlastní povlak na polštář, který vám pomůže uvolnit se po únavné cestě. Kromě toho zvažte použití aplikací nebo zařízení vydávajících bílý šum, které mohou přehlušit nežádoucí noční zvuky zvenčí a usnadnit usínání. Abyste si zvykli na nové prostředí, zkuste prvních několik hodin po příjezdu strávit venku - přirozené světlo pomůže resetovat vaše biologické hodiny. A nezapomeňte si před spaním udělat několik krátkých protahovacích cviků, které mohou pomoci snížit svalové napětí po cestování v omezeném časovém a prostorovém komfortu.

Spaní v hotelu

Po příjezdu do hotelu se snažte vytvořit příznivé prostředí pro spánek. Pokud jste citliví na hluk, požádejte o pokoj v klidné části hotelu, mimo výtahy a hlavní ulice města. Zkontrolujte, zda lze v pokoji regulovat teplotu - ideální teplota pro spánek je přibližně 18-22 stupňů Celsia. Nezapomeňte také zatemnit okna, abyste se vyhnuli předčasnému probuzení slunečním světlem. Stejně tak je důležité zkontrolovat a upravit matraci a polštáře podle vlastních preferencí, pokud hotel tuto možnost nabízí. Pokud ne, je dobré si s sebou vzít nebo zakoupit topperovou matraci, kterou lze rozložit na hotelovou matraci a zlepšit si tak pohodlí a vytvořit si spaní jako ve vlastní ložnici. V některých ubytovacích zařízeních si můžete vybrat typ polštáře, což může také výrazně zlepšit kvalitu vašeho spánku. Na cestu se nejlépe hodí termoplastický tvarovaný polštář, který vám poskytne výjimečnou relaxaci. Je vyroben z pěny VISCO, dokonale podepře vaši hlavu a ramena a přizpůsobí svůj tvar přirozeným křivkám vašeho těla. Pokud plánujete delší pobyt, zeptejte se na úpravu nastavení lůžka nebo výměnu matrace za vhodnější pro vaše potřeby. Tuto možnost nabízí stále více hotelů a penzionů, aby vyhověly rostoucím očekáváním svých zákazníků. S příplatkem nebo bez něj - využijte toho, abyste později nelitovali a nebyli nevyspalí. V ideálním případě by měla existovat možnost výběru matrace se dvěma, různými stupni tvrdosti. Navíc používání vlastních spacích doplňků, jako jsou specializované masky na oči blokující světlo a špunty do uší, vám může usnadnit usínání, izolovat vás od hluku a zajistit hlubší, regenerační odpočinek. Před spaním se vyhněte používání elektroniky vyzařující modré světlo, které může narušovat přirozené procesy regulace spánku. Místo toho zkuste relaxovat u knihy nebo klidné a tiché hudby. Pokud máte problémy s usínáním, použijte uklidňující techniky, jako je hluboké dýchání, jóga nebo meditace.

 

Nezapomeňte, že spánek je nejdůležitější součástí regenerace, zejména na cestách, kdy je naše tělo vystaveno dalším výzvám. Zajištění pohodlného prostředí pro spánek v hotelu nejen zlepší kvalitu vašeho odpočinku, ale také pozitivně ovlivní celý zážitek z vašeho dobrodružství nebo dovolené.  Kromě toho může správné množství a kvalita spánku na cestách přispět k lepšímu pocitu pohody, zvýšené koncentraci a lepší náladě, což je nesmírně důležité jak při služebních, tak při rekreačních cestách. Nepodceňujte také vliv pravidelného spánku na posílení imunitního systému, což je v cizím prostředí, kde jsme vystaveni novým faktorům, jako je teplota, kvalita vody a případné kousnutí místním hmyzem, klíčové. Investice do kvalitního spánku je tedy investicí do vašeho zdraví a celkové spokojenosti s vysněnou cestou, kterou chce zažít každý.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU