Ovlivňuje spánek výška matrace?

Často se mluví o výšce, jako o rozhodujícím faktu při výběru matrace. Vzniká tak nepsané pravidlo, že čím vyšší matrace bude, tím bude i komfortnější.

Výšku matrace ovliňují dva faktory - výška jádra matrace a výška dalších umístěných vrtsev. Ve výsledku tak může tento fakt ovlivnit nejen, jak bude matrace vypadat umístěná na Vaši posteli, ale také, jakou bude mít tvrdost. Pro dospělého člověka by optimální tloušťka neměla být nižší než 10 cm, všeobecně se doporučuje rozhranní 15-20 centimetrů. Lidé s nízkou váhou si vystačí i s 13 centimetry, když narůstá váha, měla by narůst i výška matrace.

Velmi tlustá matrace nemusí nutně zajišťovat ten nejvyšší komfort. Její velkou výhodou však je, že člověk ji neproleží až úplně na dno a vydrží velmi dlouho. Správně užívaná matrace má vydržet 10-15 let a s touhle výškou je vysoká životnost zajištěná.

Důležité je především jádro

Důležitější, než samotná výška, je jádro matrace. Především u něj se jedná o to, jak dlouho vydrží a jaké bude mít vlastnosti. Vysoké pěnové jádro je měkčí než nízké taštičkové pružiny, povrch tak může naznačovat proleženiny dřív. Záleží ovšem na kvalitě daného materiálu.

Nesmí se zapomenout na materiály, ze kterých jsou dlaší vrstvy. Pokud je matrace vrstvená - pak záleží, jaké vlastnosti mají jednotlivé materiály. Když budou na sobě umístěné dva měkké materiály, budou rychleji proležené. To platí především pro pěny. Takovému kokosovému vláknu bude proležení chvíli trvat.

Správné užívání matrace

 

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU