Oblíbené polohy pro spaní

Při výběru matrace by měly hrát velkou roli preferované polohy při spánku. Bohužel málokdy se zamýšlíme nad tím, jaká poloha při spánku nejlépe vyhovuje páteři, a málokdo se při nákupu matrace řídí stylem, jakým v noci nejraději odpočívá. Dalo by se říci, že dobrá matrace a správná poloha při spánku jsou receptem na zdravý spánek. Když usínáme, naše tělo se přepne do nočního režimu. Aktivují se regenerační a očistné procesy. Naše svaly ochabují, ztrácíme vědomí, dýchání se stává mělkým a zpomaluje se. Zpomalí se také naše srdeční frekvence, což se projeví poklesem srdečního tepu a krevního tlaku.

Spaní na boku

Při ležení na boku se s matrací jako první dotýkají dva důležité body těla - ramena a boky, které vytvářejí dva hlavní tlakové body způsobené hmotností těla. Spaní na nevhodné matraci může způsobit výrazný pokles opory, což v konečném důsledku vede ke vzniku bolestí zad, ramen, boků a šíje. Abyste vyloučili vznik nežádoucího tlaku, musí matrace správně sedět na vašem těle. Při spaní v této poloze nepřekračujte střední stupeň tvrdosti matrace.

Výhody spaní na boku:

Může pomoci zmírnit chrápání i spánkovou apnoi a minimalizovat riziko ztíženého průtoku vzduchu.
Pokud spíte na levém boku, může vám to pomoci při refluxu a pálení žáhy a dalších gastroezofageálních potížích.
Spaní na boku také prodlužuje páteř, čímž pomáhá snižovat riziko bolesti zad.
Lidé se srdečními problémy si v této poloze odpočinou, protože levý bok je pro srdce nejlepší spánkovou polohou.

Nevýhody spaní na boku:

Může způsobit další tlak na žaludek a plíce.
Omezuje průtok krve paží, což může vést ke znecitlivění.
V důsledku přímého kontaktu pokožky s polštářem hrozí riziko vzniku předčasných vrásek a pupínků akné.

Spaní na zádech

Odborníci na spánek se shodují v jednom - všichni lidé by měli spát na zádech. Poloha na zádech je pro páteř při spánku nejvhodnější. Při tomto způsobu spánku se váha těla na matraci rozloží rovnoměrněji. Tím se automaticky snižuje riziko vzniku tlakových bodů. Lidé, kteří spí v této poloze, si navíc mohou vybírat ze široké škály typů matrací bez rizika bolesti a nepohodlí. Kritéria, podle kterých hledat správnou matraci, se pohybují v rozmezí středně tvrdé až tvrdé matrace. Obvykle se jedná o matrace, které dokáží poskytnout tolik potřebnou oporu celému tělu, aniž by to bylo na úkor pohodlí.

Výhody spaní na zádech:

Spaní na břiše

Spaní na břiše je spojeno s úplně jinými problémy. Spánek v této poloze vytváří velký tlak na boky a pánevní oblast. Bez matrace, která by poskytovala dostatečnou oporu, můžeme vést k tomu, že se břicho zaboří hluboko do matrace. To vede přímo k zakřivení páteře směrem dovnitř. Existuje vysoké riziko problémů se zády. Z tohoto důvodu se při spaní na břiše musíme zaměřit na vyhledání matrace, která zajistí rovnoměrné rozložení tělesné hmotnosti. Záda musí zůstat co nejrovnější. Jako nejlepší řešení se jeví tvrdé matrace. Je potěšující, že lidé, kteří si často kladou otázku, jak spát, aby nechrápali a nerušili svého partnera, mohou v této poloze úspěšně uspořádat své tělo, protože to rozhodně snižuje nepříjemnosti.

Výhody spaní na břiše:

Nevýhody spaní na břiše:

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU