Modré světlo a zdravý spánek

Modré světlo a spánek

Studie ukazují, že vystavení modrému světlu před spaním může ovlivnit náš cirkadiánní rytmus a ztěžovat usínání. Naše oči jsou velmi citlivé na tuto konkrétní barvu světla, což signalizuje našemu mozku, že je den, což má za následek potlačení produkce melatoninu – hormonu odpovědného za regulaci spánkového cyklu.

 

Telefon před spaním: Modré světlo v tvých rukou Jedním z nejčastějších zdrojů modrého světla před spaním je náš vlastní telefon. Používání telefonu těsně před spánkem způsobuje, že naše oči jsou vystaveny intenzivnímu modrému světlu, což nám ztěžuje přirozené usínání. To může vést k problémům se spánkem, jako je nespavost nebo neklidný spánek. Naštěstí existuje řešení! Filtr modrého světla je speciální software nebo obrazové filtry pro elektronická zařízení, které snižují výstup modrého světla. Působíc jako filtr, chrání naše oči před škodlivými účinky tohoto světla, což může zlepšit kvalitu spánku.

 

Spánková hygiena pro zdravý životní styl

Pochopení vlivu modrého světla na spánek je jen jedním aspektem zdravé spánkové hygieny. Pro kvalitní spánek je důležité:

 

Vytvořit klidné prostředí: tichá a poklidná ložnice s pohodlnou postelí. Zvolit pohodlné místo k spaní s kvalitní matrací. Vyvarovat se kofeinu a alkoholu: Tyto látky mohou negativně ovlivnit spánek a vyvolávat podrážděnost. Dodržovat pravidelný spánkový režim: Držet se stanoveného času spánku, ať už v pracovní dny nebo o víkendech. Zdravý spánek pro plné životní síly Pečujte o zdravý spánek tím, že zvážíte omezení vystavení modrému světlu před spaním a použijete filtry modrého světla na elektronických zařízeních. Zajištění klidného spánku přinese výhody pro naši celkovou pohodu a kvalitu života.

 

Pečujíce o spánkovou hygienu, včetně minimalizace vystavení modrému světlu před spaním, můžeme si užívat energických dnů a odpočatých nocí. Mějme na paměti, že zdravý spánek je nedílnou součástí zdravého životního stylu.

 

Odkládejte telefon před spaním Přehnané používání zařízení vydávajících modré světlo před spaním může negativně ovlivnit kvalitu spánku a dokonce vést k vzniku různých spánkových poruch. Studie ukazují, že takové poruchy nejenže ovlivňují naši fyzickou kondici, ale také zvyšují riziko výskytu různých vážných onemocnění.

 

Nevyrovnaný spánek způsobený nadměrným vystavením modrému světlu může zvyšovat riziko diabetu, obezity, srdečních onemocnění, rakoviny a duševních poruch, jako jsou deprese nebo úzkostné poruchy. Tento vliv je dán narušeným spánkovým cyklem, který reguluje mnoho důležitých funkcí našeho těla.

 

Proto je důležité být si vědom negativního vlivu modrého světla na spánek a podnikat příslušné kroky, jako je omezení času stráveného před obrazovkami, použití filtrů modrého světla a pečování o zdravou spánkovou hygienu. Tímto způsobem můžeme snížit riziko vzniku spánkových poruch a zlepšit celkovou kvalitu našeho života a zdraví.

 

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU