Matrace pro páry

Pokud však jde o matraci pro dvě osoby, je zde jeden háček. Pohodlný společný spánek může být narušen vrtěním, zatímco druhá osoba spí. Pokud váš partner nebo spoluspící osoba během spánku často mění polohu, kroutí se a vrtí a často chodí na toaletu nebo do kuchyně, může to výrazně snížit kvalitu spánku vašeho souseda. Tato situace není problémem bez řešení, ale spíše výzvou pro výrobce matrací.

Co lze párům poradit, aby byl jejich spánek zdravý a pohodlný? Inu, zde lze navrhnout dvě řešení. Prvním z nich je koupě dvojité matrace a druhým je koupě dvou jednolůžkových matrací v jednom potahu. Dvoulůžko se spíše nedoporučuje, pokud váhový rozdíl mezi partnery přesahuje 20 kilogramů. Pokud nepřesahuje, pak lze v zásadě zakoupit jakoukoli hybridní matraci. Pokud se však preference páru také výrazně liší, je lepší volbou zakoupení dvou různých matrací. Zde je třeba upozornit, že omezením je výška matrací, protože když je rozdílná, je velmi nepraktická a v podstatě nemá smysl.

Dvoulůžková matrace pro páry

Kapsičková matrace s více kapsičkami.

Kromě pohodlí by dvoulůžková matrace měla nabízet tlumení pohybů druhé osoby. Jde o to, aby se matrace pod tlakem nevlnila a nepřenášela vibrace na souseda. V tomto ohledu by měly vícepružinové matrace s kapsami fungovat dobře. Ty jsou konstruovány z pružin, kde každá je umístěna v samostatné kapse z tkaniny. Tím je zajištěna bodová opora, která nepřenáší pohyby těla na druhou osobu. Jedná se o praktické řešení pro páry, kdy jedna osoba vstává dříve nebo chodí spát později.
Pěnová matrace

Druhým řešením je matrace vyrobená výhradně ze stejného materiálu - pěny. Zde se nejlépe osvědčí latexová a termoelastická pěna. Tyto pěny se vyznačují nejvyšší bodovou elasticitou - to platí zejména pro latexové matrace, které jsou zároveň jedny z nejdražších na trhu. Doporučuje se také vysoce elastická HR pěna. Bodová elasticita zajišťuje, že se pohyby jedné osoby nepřenášejí během spánku na druhou.
Hybridní matrace

Třetím řešením je hybridní matrace, která je kombinací taštičkové pružinové vložky s vhodnou vrstvou latexu nebo jiné pěny. Ta zároveň poskytuje bodovou elasticitu, takže osoba spící vedle druhé necítí pohyby svého souseda a její váha neovlivňuje komfort spánku.
Pružinová matrace Bonell.

U matrací pro páry je třeba se vyvarovat konstrukce typu bonell. Důvodem jsou specifické pracovní vlastnosti bonellových pružin, neboť mají tzv. progresivní pružnost. V praxi se tlak vyvíjený na jednu pružinu přenáší na sousední pružiny, které jsou spojeny jedním drátem. To znamená, že celá plocha pracuje tak, že pohyb jedné osoby je silně pociťován druhou. To způsobuje, že se lehčí partner pohybuje směrem k těžšímu, protože se celá matrace prohýbá pod náporem větší hmotnosti. Proto je lepší nekupovat bonellovou matraci jako matraci pro dvě osoby.

Tvrdost dvoulůžkové matrace

Obvykle je matrace pro jednu osobu příliš měkká, zatímco pro druhou příliš tvrdá. Zde je obtížné najít kompromisní řešení, protože matrace střední tvrdosti může být pro partnery stejně nepohodlná. Připomeňme, že volba tuhosti matrace vychází z naší tělesné hmotnosti. Předpokládá se, že všechny matrace dostupné na trhu jsou označeny stupněm tvrdosti H (H1, H2, H3, H4, H5). Nejčastější volbou jsou H2 a H3 - tedy středně měkká a středně tvrdá, protože jsou určeny pro tělesnou hmotnost mezi 50 a 80 kg u H2 a 80 a 100 kg u H3. Pokud je váhový rozdíl mezi uživateli příliš velký, stojí za zvážení, jakou tvrdost zvolit.

Matrace pro páry

Nakonec je třeba poznamenat, že pokud si koupíte manželskou postel s matrací, obvykle dostanete jednu velkou matraci jako standard. Proto se musíte ujistit, že splňuje očekávání obou uživatelů. Pak je vhodné vzít v úvahu vaši výšku, hmotnost, polohu při spaní a stupeň tvrdosti, aby byla spací plocha vhodná pro dvě osoby. Standardem je, že součástí postele jsou matrace s jednoduchou konstrukcí, bez příměsí a vlastností, jako je antialergennost, prodyšnost nebo dostatečná pružnost. Pak byste měli zvážit nákup matrace, která dokonale vyhovuje potřebám dvojice. Můžete se také rozhodnout pro variantu postele se dvěma, různými matracemi. Jak to udělat? Pokud je malý rozdíl v hmotnosti, malý rozdíl ve výšce, podobný stupeň tvrdosti H a stejná poloha při spaní - pak lze zvolit jednu, dvojitou matraci. Na druhou stranu, pokud je velký rozdíl v hmotnosti, výšce, tvrdosti matrace a rozdílné poloze při spaní - doporučujeme zvolit dvě, menší a odlišné matrace, které pro vás budou individuálně vybrány.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU