Matrace na míru

Co jsou matrace na míru?

Jedná se o modely upravené na délku a šířku, aby se vešly do specifických prostor nebo do neobvyklých rámů postelí, ale jejich vnitřní konstrukce, materiály, potah a tvrdost zůstávají stejné jako v nabídce. Rozdíl je pouze v rozměrech větších nebo menších, než jsou nabízeny v obchodech nebo showroomech. Zkrácení nebo objednání kusu s větší délkou a šířkou je dodatečná služba, která je zpoplatněna. Cena se pohybuje od několika set zlotých a více v závislosti na velikosti a typu matrace. Čím dražší je model matrace, tím vyšší budou výdaje. Modely matrací se liší výplní, která ovlivňuje především konečnou cenu. Modely s latexovou výplní nebo výplní z termoplastické pěny budou rozhodně dražší než modely z pružin nebo polyuretanové pěny. Je třeba si také uvědomit, že matrace na míru a matrace na zakázku jsou zcela odlišné. Matrace na míru je vytvoření modelu na míru nejen podle velikosti, ale také podle vložky a přísad, jako je kokosové vlákno, pohanka a další komponenty.

 

Podívejte se na standardní rozměry matrací dostupných v našem obchodě: https://www.dobresny.cz/matrace/matrace-podle-rozmeru/stranka-1-24.html

Matrace - nestandardní rozměry

Velikost: matrace na míru jsou přizpůsobeny konkrétním rozměrům, které mohou být nestandardní a nemusí se vejít do typických rozměrů postelí dostupných na trhu.
Konstrukce: Matrace řezané na míru obvykle používají stejné materiály a technologie jako standardní matrace. Rozdíl ve velikosti nemá vliv na celkovou kvalitu nebo typ použitých materiálů.
Nákup: Objednávka matrace střižené na míru může vyžadovat dodatečný čas na úpravu velikosti, ale celkový výrobní proces se výrazně neliší od výroby standardních modelů.
Cena: Náklady na matraci na míru mohou být vyšší než na standardní matraci, a to z důvodu delšího času potřebného k určení velikosti.
Použití: Matrace na míru jsou obzvláště užitečné v situacích vyžadujících neobvyklá řešení, jako jsou nestandardní postele, malé nebo stísněné prostory.

Jak si vybrat správnou matraci na míru?

Měření: Pečlivě změřte prostor nebo neobvyklý rám postele, kam má být matrace umístěna. Poté zvažte, zda takovou matraci skutečně potřebujete, a to tak, že si prohlédnete nabídky internetových obchodů se všemi dostupnými rozměry matrací.
Cena: Zjistěte, jaké další náklady vám vzniknou, a porovnejte je se standardními cenami podobných modelů. To vám pomůže při konečném rozhodování, zda si objednat matraci s možností prořezu.
Odborná konzultace: Získejte odborné poradenství, které vám pomůže vybrat matraci ideální velikosti s ohledem na vaše individuální potřeby. Nejefektivnější metodou je proto horká linka, kde si můžete po telefonu objednat přesně takovou matraci, jakou potřebujete, a poradce se vás zeptá na všechny podrobnosti a míry.

Matrace na míru - stojí za to o ní uvažovat?

Matrace na míru se nijak neliší od běžné matrace v typickém dostupném rozměru. Má stejnou vložku a potah. Obvykle je potřeba objednat takovou matraci z důvodu, že máte neobvyklou postel nebo prostor v ložnici. Může jít například o podkrovní místnost se šikmým stropem, obytný vůz nebo loď či malou jachtu. Také pro nestandardní dětské postýlky nebo ohrádky, které vyžadují matrace se specifickými rozměry, aby byla zajištěna bezpečnost a pohodlí dítěte. V případech, kdy design interiéru vyžaduje nestandardní řešení, například vestavěnou postel nebo speciálně navrženou ložnici, může být pro daný design nezbytná matrace na míru. To má smysl u speciálních uspořádání, jako jsou víceúrovňové postele, výsuvné postele nebo jiné nestandardní konstrukce. Pokud máte postel s neobvyklými rozměry, které neodpovídají standardním rozměrům matrací dostupných na trhu, bude nutná matrace na míru. To platí i pro starožitné postele nebo postele vyrobené na zakázku a další nestandardní uspořádání.

Po přesném změření konkrétního prostoru, do kterého má být postel a matrace umístěna, je pak jedinou možností objednat matraci s nestandardní délkou a šířkou. Zároveň se taková služba nevztahuje na změnu tvaru matrace. To znamená, že máme na výběr obdélník nebo čtverec, ale ne tvar srdce, kosočtverce nebo kruhu. Obvykle se jedná o zkrácení šířky nebo délky. Neobvyklé tvary by vyžadovaly samostatný výrobní proces, a tedy mnohem vyšší výrobní náklady. Pokud se ovšem nejedná o společnost, která vyrábí matrace převážně na míru, co se týče parametrů, tvaru a výplně. Na druhou stranu běžné obchody prodávající různé matrace, ale vyráběné sériově, mohou hotovou matraci pouze nařezat na požadovaný rozměr.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU