Ložnice ve skandinávském stylu

Skandinávský styl má kořeny na začátku minulého století v dalekém Dánsku. Architekti z severní Evropy, unavení studeným počasím, krátkými dny a omezeným přístupem k přirozenému slunci, hledali způsoby, jak osvětlit interiéry. Volili světlé barvy, odkrytá okna a materiály blízké přírodě. Objevily se dřevěné podlahy a nábytek v jednoduchých a funkčních formách, stejně jako přírodní textilie a rozptýlené osvětlení. Moderní uspořádání skandinávské ložnice je plné světlých barev, dřeva, kamene, ale také textur, vzorů a rostlin.

 

Jak zařídit ložnici ve skandinávském stylu? Po mnoho let dominovaly v našich interiérech silné barvy - žlutá, zelená, modrá. Skandinávské ložnice nás okouzlily, stejně jako dánské hygge jako životní koncept. Mělo by to být útulné, pohodlné a komfortní, v souladu se sebou samým. Bílá, béžová, krémová nebo světlá šedá budou ideálním základem pro místnost. K tomu povinné dřevěné doplňky, jako jsou podlahy a nábytek. Bílé nebo dřevěné stolky, komody, skříňky. Pokud zařizujeme ložnici, centrálním bodem je samozřejmě postel. Zde především sázíme na jednoduchost a funkčnost. Malá skandinávská ložnice by také neměla rezignovat na dřevo a bílou barvu. Jsou to ideální barvy pro malé místnosti. Opticky je zvětší a zároveň poskytnou potřebnou útulnost v ložnici.

 

Ložnice ve skandinávském stylu - barva, textura a vzor Skandinávská ložnice je plná tkanin, které přinášejí barvu, textury a vzory. Objeví se jak pastelové barvy, tak silné barevné akcenty - červená, modrá, tyrkysová, zelená. Tento styl si hraje s barvou. V jednoduchém, téměř asketickém bílém interiéru se objeví geometrická přehoz na postel a barevné polštáře. K bílým nábytkům bude přidána třeba červená židle nebo křeslo s krásným hořčicovým potahem, které vás láká k odpočinku. A noční stolek s průmyslovými kořeny bude natřen námořnicky modře. Skandinávská ložnice přijme všechny tyto barvy, styly a vzory. Musí být funkční, jednoduché a čisté. Interiér, přes mnoho doplňků, textilie a textur, nesmí působit přeplněně. Proto ložní prádlo nebo další přikrývka se schová do komody a postel na vysokých nohách nám umožní udržovat pořádek i pod ní.

 

Textilie a světlo ve skandinávském stylu Tkaniny milují skandinávský styl a on bez nich neexistuje. Skandinávská ložnice nemůže být bez různých, barevných materiálů. Objeví se silné barevné deky, polštáře a vlněné přehozy s pletením jako norský svetr. Na oknech visí záclony a závěsy z přírodního lnu, bavlny nebo viskózy, které poskytují pocit soukromí, ale umožňují přirozenému světlu pronikat do naší ložnice. A když začne chybět světlo, atmosféru místnosti budou tvořit různá světla. Uvnitř najdeme jak visací lampy, tak stojací nebo noční lampy, které vám před spaním umožní číst oblíbenou knihu. Není možné vynechat svíčky rozmístěné po celém místě, typické pro severoevropské interiéry. A volné místo v ložnici ať vyplňují živé rostliny, naši přirození spojenci v boji za čistý vzduch. Ložnice potřebuje jednoduchost a funkčnost. Ve skandinávském stylu najdete všechno. Dovolte, aby ovládl vaše srdce, jako dánský koncept hygge. Stavte komfort, útulnost a komfort být v souladu s sebou samým na prvním místě.

 

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU