Ložnice jako oáza relaxace: Jak vytvořit útulné místo na spaní?

Stejně důležité je i vhodné osvětlení. V ložnici se nejlépe hodí měkké, rozptýlené světlo, které nejenže vytvoří útulnou atmosféru, ale je také šetrné k očím. Výbornou volbou jsou stmívatelné noční lampičky, které vám umožní nastavit intenzitu osvětlení podle vašich aktuálních potřeb, ať už jde o čtení knihy před spaním, nebo o jemné světlo, které vám pomůže relaxovat před usnutím.

Kromě toho zvažte použití různých zdrojů světla, které lze nastavit podle denní doby a nálady. Například přes den lze použít měkké stropní světlo, zatímco večer by bylo vhodnější použít boční světla. Můžete také zvážit přidání akcentního osvětlení, například LED pásků za čelo postele, které mohou ložnici dodat moderní nádech a zároveň zachovat relaxační atmosféru.

Relaxační prostor

Srdcem každé ložnice je postel - ústřední bod, který určuje kvalitu našeho odpočinku. Výběr matrace je zásadní, protože by měl být přizpůsoben nejen individuálním preferencím, ale také potřebám těla. Ideální matrace je taková, která poskytuje dostatečnou oporu páteři, rovnoměrně rozkládá tělesnou hmotnost a umožňuje pohodlný, nepřerušovaný spánek. Vyplatí se věnovat čas výběru správné matrace, která je pro vaše tělo pohodlná i zdravá.

Pohodlí při spánku zvýší také doplňky, jako jsou kvalitní a měkké lůžkoviny. Při výběru ložního prádla věnujte pozornost materiálu, ze kterého je vyrobeno - přírodní tkaniny, jako je bavlna nebo len, jsou prodyšné a šetrné k pokožce, což se projeví na kvalitnějším spánku. Dobře zvolené ložní prádlo může být nejen funkční, ale také elegantním dekorativním doplňkem, který dodá vaší ložnici teplo a útulnost.

Při vytváření relaxačního prostoru je vhodné myslet na další prvky, které zpříjemní čas strávený v ložnici. Pohodlné křeslo s podnožkou umístěné u okna vytvoří ideální místo pro čtení knihy nebo relaxaci s šálkem oblíbeného čaje. Takový kout s výhledem do zahrady nebo na oblíbenou krajinu se může stát vaším soukromým prostorem pro relaxaci a odpočinek od každodenních povinností.

Zvažte také vytvoření koutku pro meditaci nebo cvičení jógy. Měkký koberec, pohodlné polštáře a měkké osvětlení mohou přispět k vytvoření klidné atmosféry, která přispívá ke klidu a rozjímání. Takový prostor zbavený elektroniky a dalších rušivých prvků bude dokonalým místem, kde si mysl i tělo na chvíli odpočinou.

Jak relaxovat v ložnici?

Aby se naše ložnice stala skutečným útočištěm odpočinku, je důležité odstranit z ní všechny potenciální rušivé prvky. Elektronická zařízení, jako jsou televize, počítače a chytré telefony, ačkoli jsou zdánlivě nedílnou součástí každodenního života, mohou v ložnici výrazně snížit kvalitu spánku. Modré světlo, které vyzařují, narušuje vylučování melatoninu, spánkového hormonu, což může vést k problémům se spánkem. Pokud je to možné, rozhodněte se tato zařízení z ložnice úplně vyřadit nebo omezte jejich používání alespoň na hodinu před spaním.

Dalším důležitým aspektem, který přispívá k lepšímu odpočinku, je čistota a pořádek v ložnici. Nepořádek a neuklizený prostor mohou podvědomě ovlivňovat naši mysl a vyvolávat pocity stresu a úzkosti. Pravidelný úklid, uspořádání věcí a minimalizace počtu předmětů v ložnici může pomoci vytvořit klidnější a uvolněnější prostředí. Při výběru dekorací a nábytku do ložnice volte takové, které jsou funkční a nepřeplňují prostor.

Kromě toho je dobré do ložnice vnést prvky, které podporují relaxaci. Mezi ně mohou patřit například vonné svíčky, které nejen naplní místnost příjemnou vůní, ale také vytvoří uklidňující atmosféru. Správné vůně, jako je levandule nebo meduňka, mohou dále napomoci uvolnění a lepšímu usínání.

Nezapomeňte, že vaše ložnice je vaší soukromou oázou klidu. Drobné změny přizpůsobené vašim individuálním potřebám a preferencím z ní mohou udělat dokonalé místo pro odpočinek a zotavení. Vytvořte si prostor, kde je každá noc opravdovým potěšením a každé probuzení je plné odpočinku a připravenosti na nový den.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU