Latexové matrace

Odkud latex pochází?

V přírodě je nejplodnějším producentem latexu kaučukovník brazilský (Hevea Brasiliensis). Tento konkrétní druh pochází z Brazílie, ale v současnosti se pěstuje po celém světě, zejména na asijských kaučukových plantážích. Přírodní latex se získává nařezáváním stromů, stejně jako sirup z javorů. Tekutý latex se zpracovává tak, aby se získal plast nejvyšší kvality. Latex lze také syntetizovat v laboratoři pomocí chemických přísad. Matrace na trhu se většinou skládají ze směsi přírodního a syntetického latexu.

Matrace z latexu

Latexové matrace jsou mnohem vhodnější pro lidi, kteří mají rádi klidný spánek. Struktura latexu s otevřenými buňkami pomáhá zabraňovat zadržování tepla a umožňuje chladnější spánek. Materiál umožňuje nepřetržité proudění vzduchu skrz matraci, což zase podporuje lepší chlazení. Díky mnohem lepší prodyšnosti se nezahřívá jako například paměťová pěna. Zdá se, že latex poskytuje lepší oporu páteře (a celých zad) než polyuretanová pěna. To je důležitá výhoda pro každého, kdo má bolesti zad, krku nebo ramen a rád by je zmírnil. Někdy stačí jen správná matrace a latexové matrace jsou jedny z nejlepších výrobků, které vám s tím pomohou. Latexová matrace je velmi pružná, což znamená, že se nedeformuje. Dokonale se přizpůsobí tělu a zabrání propadnutí do matrace. Lůžkoviny z tohoto materiálu se velmi rychle vracejí do původního tvaru. Důležitou výhodou materiálu je, že je odolný vůči bakteriím, plísním a houbám. Kromě toho přirozeně odpuzuje roztoče. Je třeba poznamenat, že pokud je matrace umístěna přímo na podlaze nebo povrchu, který již tyto alergeny obsahuje, bude její odolnost nižší.

Latexové polštáře

Latex se dobře hodí i jako materiál na polštáře. Polštář  vyrobený z perforovaného  latexu se přizpůsobí tvaru těla a zajišťuje účinnou ventilaci během spánku. Při otáčení nebo pohybu se latexová vrstva stlačuje a rozpíná, v důsledku čehož vnitřní kanálky transportují vzduch. Kromě toho je antiseptický. Takový polštář se doporučuje zejména při spaní na boku.  Je vyroben pro lidi, kteří se chtějí probouzet odpočatí a bez bolesti hlavy. Latexové polštáře jsou nejdražší, protože žádný jiný materiál nemá tolik výhod.

Výhody latexových matrací

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU