Jaké jsou zóny v matraci?

Zóny tvrdosti matrace. Co to znamená?

Zóny tvrdosti nejsou nic jiného než komfortní zóny v matraci. Nejčastěji se vyskytují u taštičkových matrací. Lze je však nalézt i u matrací vyrobených z polyuretanové pěny. Často jsou do sedmi zón rozděleny i samotné vrchní vrstvy, nejen jádro. Ty umožňují matraci přesně se přizpůsobit tvaru těla a podepřít postavu v neutrální poloze. Páteř tak má tu nejlepší oporu, což se projeví v regeneraci okolních svalů a zdravém spánku.

Jak již název napovídá, existuje 7 zón tuhosti pro různé části těla:

Každá z nich má jinou tvrdost a reaguje na zatížení jinak. Tím je zajištěno, že každá z výše uvedených částí těla má správnou oporu. Tím se v sedmizónové matraci snižují tlakové body, které negativně ovlivňují pohodlí našeho odpočinku.

Sedmizónové taštičkové matrace jsou synonymem pohodlí

Nejčastěji se zóny v matracích vyskytují u modelů vyrobených z taštičkových pružin. Jádro takových matrací tvoří pružiny, které jsou umístěny každá zvlášť v kapse z látky. Pružiny nejsou vzájemně propojeny, takže se každá z nich samostatně přizpůsobuje hmotnosti různých částí těla. Taštičkové pružiny jsou rozmístěny po celé matraci v sedmi zónách. Každá zóna má jinou tuhost, individuálně zvolenou pro každou část těla. Tím je zajištěna optimální opora těla a zároveň jsou eliminovány tlakové body. Bez ohledu na to, zda je sedmizónová matrace vyrobena kapsovou, multikapsovou nebo mikrokapsovou technologií, je toto rozdělení umožněno pružinami, které jsou uspořádány do vodorovných pásů.

7 zón tvrdosti pěnové matrace

Zónování tuhosti matrace je však možné i u modelů vyrobených z polyuretanové vysoce odolné pěny. Obdobně jako u taštičkových matrací i v tomto případě probíhají opěrné zóny křížem. Každá zóna odpovídá jiné části těla a každá má jinou tuhost. Zóny mohou být také vymezeny speciálními zářezy. Ty označují komfortní zóny v matraci, z nichž každá má jinou pružnost. Sedmizónová matrace může mít takto rozdělené jádro, ale také vrstvy, které ho obklopují. K dispozici jsou pak v konturované podobě, která celý povrch rozděluje do sedmi komfortních zón.

Zóny tvrdosti matrace. Jak to funguje?

Sedm zón matrace je rozděleno tak, aby nejtěžší část těla - kyčelní a křížová část páteře - byla podepřena v tvrdší oblasti. O něco měkčí zóna se nachází v úrovni stehen a hrudníku. A jak to vypadá v oblasti ramen a paží? I tam je povrch tvrdší. Zónou střední tvrdosti je hlava a chodidla.

Díky této diferenciaci má naše tělo spočívající na matraci se 7 zónami podpory správnou oporu pro každou jeho část. Páteř se pak nepřirozeně neprohýbá a boky či ramena se nepropadají. Toto symetrické rozdělení navíc znamená, že i když matraci otočíte o 180 stupňů, bude stejně dobře podpírat vaše tělo.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU