Jaké jsou příčiny nočního probouzení?

Jak zjistíte příčinu?

Pokud jste byli zvyklí spát celou noc a ráno se dobře vyspat, ale v poslední době se vám kvůli probouzení jen hůře odpočívá, zvažte, co se ve vašem životě a denním režimu změnilo. Možná na vás dolehl stres nebo jste začali pracovat na směny? Pak se ujistěte, že se před spaním uklidníte a odpočinete si. Pokud pracujete na směny, někdy si prostě musíte dát čas, abyste si na to zvykli, a dbát na spánkovou hygienu. Pokud se vás však tyto důvody netýkají, podívejte se na svůj zdravotní stav.

Spánková apnoe a neuróza - jak moc ovlivňují spánek?

Jednou z nejčastějších příčin probouzení během spánku je spánková apnoe. Jedná se o závažný stav, který může mít za následek více než jen nedostatečný spánek a probouzení. Přispívá také k vyčerpání tím, že se do těla nedostává dostatek kyslíku. Lidé, kteří se potýkají se zástavou dechu během spánku, mohou být vystaveni vyššímu riziku srdečního infarktu a cukrovky. Spánkovou apnoi nelze než léčit, aby se zlepšila nejen kvalita vašeho odpočinku, ale také vaše zdraví.

Příznakem neurózy může být také nespavost nebo buzení během noci. Člověk, který trpí touto poruchou, prožívá velmi silnou úzkost a strach. Mezi příznaky, které ji provázejí, patří třes, třes rukou nebo dušnost. Neustálý pocit strachu neumožňuje zdravý odpočinek, dochází k probouzení s úzkostí a bušení srdce. V takovém případě je nutné navštívit lékaře, který pomůže zvolit vhodnou léčbu.

Probouzení během noci a nemoci

Důvodem probuzení během nočního odpočinku není jen apnoe a neuróza, ale i další onemocnění. Poruchy štítné žlázy, časté močení a hypertenze - také mohou způsobovat časté noční buzení. Tento problém není neobvyklý ani v případě menopauzy, kdy dochází ke změnám hormonální rovnováhy.

Probuzení během noci - jaké mohou být následky?

Poruchy spánku mohou vážně poškodit zdraví a negativně ovlivnit kvalitu života. Zde jsou některé z důsledků probouzení:

Důsledky nedostatečného odpočinku často ztěžují fungování během dne. Dbejte proto na spánkovou hygienu nebo se obraťte na odborníka, který vám pomůže.

Jak se staráte o svůj spánek?

Existují metody, které vám pomohou rychleji usnout a vaše tělo se během spánku lépe zotaví. Zařazení některých návyků do každodenní rutiny pomáhá bojovat proti neustálému nočnímu probouzení. Chcete si zajistit zdravý noční odpočinek? Zjistěte, jak si zajistit lepší spánek:

Některé z důvodů nočního buzení můžete snadno odstranit sami. Zavedete do svého života návyky, které mají pozitivní vliv na váš noční odpočinek. Především se zaměřte na minimalizaci stresorů, zařaďte do svého denního režimu fyzickou aktivitu a zdravě se stravujte. Pokud se však potýkáte s výše uvedenými zdravotními problémy, v první řadě se poraďte se svým lékařem o správné léčbě.

Jak si vybrat matraci, aby se vám dobře spalo?

Zajímá vás, proč se v noci budíte, přestože nemáte žádné zdravotní problémy ani stres? Věnujte pozornost tomu, na čem spíte. Špatně padnoucí, nepohodlné matrace může přispívat ke špatné kvalitě spánku a častému nočnímu buzení. Vytvořte si prostor vhodný pro odpočinek, vyberte si správnou matraci podle svých potřeb a preferencí a užívejte si zdravý a kvalitní spánek.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU