Jaká by měla být tuhost matrace

Stupnice tvrdosti matrace

 

Vybíráme z 5 stupni tvrdosti

Tvrdost 1: Tyto extrémně měkké matrace jsou vhodné zejména pro osoby s nižší hmotností a pro přechodné spaní (chaty, chalupy,..).
Tvrdost 2: Tyto matrace jsou vysoce elastické, ideálně se přizpůsobují tvaru těla a udržují páteř v rovině. Užívá je široká škála zákazníků, nejčastěji ženy, ale i muži různého věku.
Tvrdost 3: Tyto matrace upřednostňují především muži, mladší lidé a obecně zákazníci, kteří požadují tvrdší spaní.
Tvrdost 4: Tuto tvrdost matrací upřednostňují zákazníci vyšší váhové kategorie a muži střední a vyšší.
Tvrdost 5: Tyto matrace upřednostňují zákazníci vyšší váhové kategorie.

 

 

Vyšší tuhost neznamená vyšší nosnost. Pokud bude vyšší zatížení matrace, poraďte se. Komfort a tuhost matrace s vaší váhou souvisí – člověk vážící 40kg se bude na matraci o tuhosti 4 cítit úplně jinak, než člověk vážící 110kg. Ortopedické matrace by měly mít vyšší tuhost. Matrace, která se hodně prohýbá, je pro náše záda méně vhodná, protože může docházet ke křivení páteře. Hledáte-li matraci kvůli  bolestem v zádech, je nejlepší volit výrobky k tomu speciálně určené.

 

 

Věk zákazníka

V různých fázích života tělo vyžaduje různé zacházení. Dobré se jim přizpůsobit. Pro děti, jejichž tělo se vyvíjí a roste, použijeme spíše pevnější matraci. Starší člověk by měl použít měkčí matraci. Pro seniory je vhodý i polohovatelný rošt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU