Jak vyčistit matraci, aby vypadala jako nová?

Nákup matrace je významnou investicí, proto je důležité, aby vám sloužila co nejdéle. Na druhou stranu se na ní mohou usazovat nečistoty, odumřelá kůže, pot a roztoči. To znamená, že byste ji měli pravidelně čistit, zejména pokud trpíte alergiemi, máte domácí zvířata nebo rádi jíte v posteli. Dobrou zprávou je, že osvěžení matrace by pro vás nemělo být tak obtížné, jak se na první pohled může zdát. Stačí, když se budete řídit našimi radami!

Skvrny od krve na matraci - jak je vyčistit?

Skvrny nejprve namočte do studené vody, a pokud to nepomůže, použijte kuchyňskou sůl. Posypte jí potřísněná místa a počkejte asi hodinu. Poté skvrny jemně otřete a matraci vyluxujte. Jak odstraním staré skvrny z matrace? Nejprve byste je měli lehce navlhčit a změkčit. K tomu můžete použít ruční napařovač nebo parní generátor. Tento přístroj také bojuje proti prachu, bakteriím a roztočům, takže jej používejte pravidelně, zejména pokud trpíte astmatem nebo alergiemi. Zvláště užitečný je, pokud uklízíte ložnici alergika.

Skvrny od krve jsou nejen nevzhledné, ale mohou také šířit bakterie, a tím snižovat životnost matrace. Místo paniky však využijte naše tipy. Naneste na skvrny trochu peroxidu vodíku a nechte ho působit. Poté skvrny setřete vlhkým hadříkem. V případě potřeby postup několikrát opakujte.

Jak vyčistit matraci od žlutých skvrn?

Všimli jste si žlutých skvrn na matraci? Jak je odstraníte? Místo výměny matrace za novou vyzkoušejte domácí prostředky. Sáhněte po lahvi s rozprašovačem a nalijte do ní půl šálku octa a půl šálku vody. Nezapomeňte směs nastříkat přímo na žluté skvrny na matraci. Nechte ji působit asi hodinu. Pokud nejste s výsledkem spokojeni, vytvořte pastu z jedlé sody. Jednoduše nasypte 4 čajové lžičky přípravku do 1 šálku vody a poté důkladně promíchejte. Pastu naneste na odolné skvrny a jemně rozetřete. Počkejte 90 minut a důkladně vysajte. Jedlá soda dobře absorbuje vlhkost a také neutralizuje nepříjemné pachy.

Jak odstranit staré skvrny z matrace?

Jak odstranit staré skvrny z matrace? Připravte si roztok citronové šťávy a vody v poměru 1:2. Odvar naneste hadříkem na skvrny na matraci. Po několika minutách otřete znečištěná místa do sucha. Chcete-li maximalizovat účinek, přidejte do směsi několik kapek levandulového nebo tea tree oleje. V posteli trávíme 1/3 dne, a tak není divu, že se na matraci časem objeví skvrny.

Připravte si 3 lžíce peroxidu vodíku, 1/4 šálku bílého octa a 1/2 šálku jedlé sody. Nejprve rovnoměrně posypte matraci jedlou sodou a postříkejte ji trochou octa. Počkejte několik hodin a prášek důkladně oprašte. Nyní naneste několik kapek peroxidu vodíku na houbičku a krouživými pohyby skvrny vyčistěte. Výše uvedená metoda bude dokonale fungovat na staré skvrny. Pokud jste si vybrali pěnovou matraci, zvolte hypoalergenní potah na zip. Můžete jej snadno sejmout a vyprat v pračce. Přidejte odstraňovač skvrn, abyste se zbavili starých skvrn.

Jak odstraním žluté skvrny z matrace?

Žluté skvrny na matraci jsou často důsledkem potu, kožního mazu nebo rozlitých nápojů. Zajímá vás, jak je rychle odstranit? Roztok jedlé sody a octa je osvědčený způsob, jak odstranit žluté skvrny na matraci. Tímto způsobem můžete také neutralizovat nepříjemné pachy. Všimli jste si žlutých skvrn na matraci? Jak skvrny odstraníte, abyste si zajistili pohodlný spánek? Přidejte 1 polévkovou lžíci čpavku do 1 litru vody a poté naneste trochu roztoku na potřísněná místa. Matraci silně potřete a nechte zaschnout.

Žluté skvrny na matraci - jak na ně?

Jak odstranit žluté skvrny z matrace? Připravte si pastu z jedlé sody a peroxidu vodíku v poměru 1:1. Odvar naneste na skvrny a nechte působit 30 minut. Skvrny na matraci jemně očistěte čistou houbou a poté pastu odstraňte otřením vlhkým hadříkem. Počkejte, až matrace zcela vyschne. Horké noci, horečky a noční můry ze spaní mohou skončit skvrnami od potu na matraci. Smíchejte vodu, prostředek na praní a peroxid vodíku v poměru 1:1:1. V případě potřeby přidejte esenciální oleje, např:

Přelijte směs do lahvičky s rozprašovačem. V případě potřeby skvrny osušte, poté je postříkejte roztokem a počkejte 20 minut. Potřísněná místa opět osušte čistým, suchým hadříkem. Posypte je jedlou sodou a nechte je přes noc působit. Druhý den prášek důkladně vysajte.

Skvrny od potu na matraci - jak se jich zbavit?

V posteli trávíme každý den několik hodin, proto se při čištění skvrn na matraci vyvarujte používání agresivních čisticích prostředků. Jinak riskujete bolesti hlavy, vyrážky a dýchací potíže. Chcete-li se tomu vyhnout, sáhněte po přírodních čisticích prostředcích. Zajímá vás, jak vyčistit matraci? Připravili jsme pro vás hrstku užitečných tipů, které vám tento úkol usnadní. Můžete je použít bez ohledu na to, zda máte taštičkovou, pěnovou nebo latexovou matraci. Pokud máte problém se skvrnami od vína, posypte je solí nebo je navlhčete perlivou vodou. Zmíněné přípravky alkohol rychle pohltí.

Jak vyčistit matraci od žlutých skvrn?

Všimli jste si žlutých skvrn na matraci a jak je odstranit? Pokud je zdrojem moč, měli bychom reagovat co nejrychleji. V opačném případě můžeme mít problém zbavit se nepříjemného zápachu. Zbytky otřete suchým hadříkem, ale dávejte pozor, abyste skvrny netřeli. Smíchejte vodu a ocet v poměru 1:1 a štědře nastříkejte na nečistotu. Posypte trochou jedlé sody a počkejte alespoň 8 hodin. Nyní prášek poprašte a zkontrolujte, zda jste s výsledkem spokojeni. V případě potřeby ošetření zopakujte.

Je třeba poznamenat, že žluté skvrny na matraci nelze vždy odstranit. Mohou vznikat v důsledku oxidace materiálu, kterou nelze zcela zastavit. Chcete-li tento proces zpomalit, nevystavujte matraci přímému slunečnímu záření. Pokud ji chcete vyvětrat, zvolte teplé, ale stinné místo. Vyplatí se také zakoupit chránič, který zakryje celou plochu na spaní.

Jak odstranit skvrny z matrace? Přečtěte si o oblíbených způsobech

Pravidelné čištění matrace zabraňuje množení bakterií, roztočů, hub a plísní. Nemusíte ji však prát tak často jako lůžkoviny a povlečení. Nezapomeňte co nejdříve odstranit skvrny, jinak si ztěžujete práci. Jednou měsíčně matraci vysajte. Pokud trpíte alergií, provádějte to častěji. Jak odstranit skvrny na matraci? Postupujte podle pokynů výrobce. Tak budete mít jistotu, že matraci nepoškodíte.

Jak odstranit žluté skvrny z matrace? Můžete zředit velké množství tekutého mýdla ve vodě a intenzivně míchat, dokud se nevytvoří hustá pěna. Naberte ji na čistý vlhký hadřík a krouživými pohyby ji vetřete do skvrny. Utírejte čistou, suchou houbou, abyste absorbovali přebytečnou vlhkost. V případě potřeby ošetření opakujte. Zajímá vás, jak často vyměňovat matraci? Výrobek obvykle vydrží 6-10 let v závislosti na tom, z čeho je vyroben. Nezapomeňte ji také chránit před znečištěním.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU