Jak vybrat správnou matraci?

Při hledání ideální matrace můžete narazit na označení v podobě písmene H a čísla. Takto výrobce udává tuhost dané matrace. Abyste si zajistili klidný spánek, měli byste si ji vybrat podle svých potřeb. Využijte naše tipy, které vám tento úkol usnadní!

Jakou matraci koupit?

Dobře zvolená matrace vám umožní zaujmout správnou polohu při spánku, a tak zapomenete na bolesti zad, hlavy a šíje. Než si vyberete některý z modelů, věnujte pozornost označení. V tomto případě věnujte pozornost písmenu H spolu s číslem. Čím je větší, tím je matrace tvrdší. Který model byste si měli vybrat, abyste se ráno probudili dobře odpočatí? V první řadě vezměte v úvahu svou tělesnou hmotnost. Odborníci připomínají, že model:

Zajímá vás, jak zvolit tuhost matrace? Tabulka na webových stránkách vám to usnadní. 

Jak si vybrat matraci podle svých potřeb?

Jakou matraci koupit pro pár? Ve velké ložnici bude pro pohodlí při spaní dobře fungovat model 200x200. Pokud máte omezený prostor, zvolte matraci 160x200 nebo 180x200. Jakou matraci vybrat pro alergika? Vyberte si model z latexu nebo vysoce odolné pěny, která má otevřenou buněčnou strukturu. Ta zabraňuje množení bakterií, plísní, hub a roztočů. Při hledání vhodného modelu věnujte pozornost nejen stupni tvrdosti, ale také délce a šířce. Jak si vybrat matraci pro svou výšku? Pamatujte, že by měla být alespoň o 20 cm delší, abyste mohli zaujmout pohodlnou polohu. 

Jak si mohu vybrat tuhost matrace?

Chcete si koupit novou matraci? Jaký model byste měli zvolit, aby vám poskytoval pohodlí? Pokud máte svou oblíbenou polohu na spaní, zvolte si sedmizónovou matraci. Tento model zaručuje vynikající oporu celého těla, takže můžete zapomenout na ranní bolesti krku a zad. Pamatujte, že čím více zón tuhosti matrace má, tím lépe se přizpůsobí tvaru vašeho těla. Než se definitivně rozhodnete, věnujte pozornost tloušťce matrace. Odborníci připomínají, že by měla mít alespoň 18-20 cm. Pokud máte nižší postel, může vás dokonce lákat vybrat si matraci o tloušťce 30-32 cm. Nastavte také parametry podle své tělesné hmotnosti.

Jakou matraci vybrat? Několik užitečných tipů

Pokud vás často trápí bolesti zad nebo kyčlí, vyberte si středně tvrdou matraci. Poskytuje pohodlí a zároveň zabraňuje propadnutí do postele. Jaká tvrdost matrace se doporučuje lidem s bolavými zády? Odborníci doporučují středně tvrdé modely, protože umožňují zaujmout pohodlnou polohu a zároveň poskytují stabilní oporu. Špatná matrace zvyšuje bolest a přispívá tak k nespavosti.

Bolesti zad - jakou matraci zvolit?

Pokud trpíte chronickými bolestmi zad, vyberte si ortopedickou matraci. Nejenže zmírňuje bolest, ale také podporuje správný krevní oběh. To umožňuje tělu během spánku regenerovat. Takový model také podporuje správné okysličování svalů. Kromě toho snižuje riziko vzniku proleženin a onemocnění dýchacích cest. Tímto způsobem podporuje rehabilitaci. Co je třeba zohlednit při výběru tuhosti matrace? Tabulka poskytuje mnoho užitečných informací, proto se vyplatí si ji před nákupem přečíst. 

Jakou matraci koupit pro pár?

Jak vybrat matraci pro dva? V první řadě byste se měli vyhnout modelům s kosticemi, protože se "naklánějí" směrem k těžšímu uživateli. Kromě toho se mezi pružinami mohou hromadit nečistoty a prach, což podporuje tvorbu plísní a roztočů. Při rozhodování o koupi dvou matrací byste měli vzít v úvahu, že se mohou lišit výškou. Vznikne mezi nimi mezera, která výrazně ztěžuje mazlení. Abyste tomu předešli, vyplatí se koupit topper, tedy vrchní matraci. Tímto způsobem nemusíme kontrolovat, zda jsou vybrané modely stejně vysoké.

Nevybírejte si matraci horší kvality, jinak budete muset počítat s její výměnou za 2-3 roky. Vyplatí se koupit špičkový model, abyste měli jistotu, že si zachová své vlastnosti po dobu 6-10 let. Pro pár s velkým váhovým rozdílem bude nejvhodnější středně tvrdá matrace (H3). Můžeme si také koupit dvě užší - 80x200 nebo 90x200. V této situaci přizpůsobme tuhost matrace svým potřebám. To znamená, že postel by měla být široká alespoň 160 cm.

Jak si vybrat tuhost matrace, aby vyhovovala vašim potřebám?

Měkká matrace (H1) je ideální pro použití v dětské postýlce a dětské posteli. Mohou ji používat i malí dospělí s hmotností nižší než 60 kg. Je třeba poznamenat, že pocit tvrdosti matrace je do jisté míry subjektivní. Měli bychom ji vybírat podle své oblíbené polohy při spánku a svých preferencí, a vyhnout se tak bolestem zad a nespavosti. Matrace H3 může být ideální pro muže vážícího 100 kg, zatímco se bude líbit i štíhlé ženě, která ráda spí na tvrdé matraci. 

Jakou matraci koupit? Dobře zvolený model poskytuje tělu správnou oporu, a tím zlepšuje komfort spánku. Matrace nesmí být příliš tvrdá, protože vytváří tlak na boky, ramena a paže. To může vést k pocitu otupělosti, který ztěžuje vstávání z postele. Nejste si jisti, který model je pro vás ten pravý? Vyhledejte pomoc fyzioterapeuta. Ten zajistí, aby matrace nepřispívala ke vzniku problémů s držením těla.

Pohodlná matrace - jakou vybrat pro staršího člověka?

Jakou matraci koupit pro seniory? S přibývajícím věkem nás trápí bolesti zad, které nám ztěžují každodenní činnosti. Čas nelze vrátit, ale bolest lze zmírnit. Výběr správné matrace je nutností. Při nákupu bychom měli věnovat pozornost své tělesné hmotnosti a preferencím. Velmi oblíbené jsou matrace s paměťovou pěnou, která se přizpůsobuje tělesné stavbě uživatele. Poskytují tak ideální oporu jednotlivým částem těla. 

Pěna může stimulovat krevní oběh, takže můžete zapomenout na necitlivé končetiny. Ulevuje od bolesti svalů, kostí a kloubů a zároveň zabraňuje vzniku proleženin. Zvažte koupi matrace s kokosovou vrstvou, která zajišťuje vynikající cirkulaci vzduchu. V důsledku toho matrace pomáhá zlepšovat hygienu spánku. Kromě toho byste si měli pořídit nepromokavý potah, který prodlouží životnost matrace.

Jaká tuhost matrace? Napovíme vám!

Jak vybrat správnou tuhost matrace? Tabulka vám tento úkol usnadní. Tento parametr zaručuje optimální oporu těla, čímž podporuje regeneraci během spánku. Příliš tvrdý model bude způsobovat pocit nepohodlí, na druhou stranu nesmí být příliš měkký. V opačném případě se uživatel do matrace zaboří, což znamená, že páteř přijme nepřirozené rozhodnutí. Postupem času začne matrace ztrácet své původní vlastnosti a v této situaci se vyplatí koupit pevný topper. Ten vyrovná prohlubně a nerovnosti, čímž zlepší váš komfort spánku. 

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU