Jak nastavit tvrdost rámu postele?

Proč je rám matrace nezbytný?

Rámy postelí jsou obvykle vyrobeny z dřevěných lamel, které jsou pevné a pružné, nebo z kovu. Zajišťují stabilitu matrace na lůžku, větrání a účinný odvod vlhkosti. Při správném výběru podporuje nejpodstatnější funkční funkce matrace a prodlužuje její životnost. Příčné lamely umístěné rovnoběžně s matrací a lůžkem nejméně každých 8 cm představují pevnou a stabilní nosnou konstrukci. Pro jejich výrobu je nejvhodnější březové, bukové a borové dřevo. Je pružné, nepraská a nerozkládá se. Lamely mají pružné plastové úchyty, které je spojují s rámem, tlumí váhu a snižují část namáhání. Díky tomu se nelámou a spánek je pohodlnější. Matrace, rám a postel tak v podstatě spolupracují pro vaše pohodlí a bezpečný spánek. Rámy se dělí na polohovatelné, zvýšené a pevné.

Výběr rámu závisí na funkci, kterou od něj očekáváme. Dobrý rám by měl zabránit deformaci matrace a správně ji podepřít a kvalita a pevnost jeho zpracování určuje kvalitu našeho odpočinku. Pokud máte postel s kontejnerem na ložní prádlo, vyplatí se zvolit zvedací model, abyste k němu měli pohodlný přístup. Pokud jím postel nedisponuje, bude vhodný pevný rám. 

Seznamte se s praktickými funkcemi nastavitelného rámu

Základními funkcemi rámů jsou správná podpora matrace, snížení napětí a odpružení. Pro ty, kteří jsou nároční a očekávají maximální pohodlí, existují modely, které nabízejí nastavitelnou tuhost. První skupinou jsou manuálně nastavitelné rámy. Jejich konstrukce umožňuje přizpůsobení potřebám a tvaru těla uživatele v bederní oblasti. K dispozici je 5 lamel, které lze nastavit pomocí speciálních pružných jezdců z odolného plastu. Lamely jsou vyrobeny z pružného a odolného plastu, který odolává praskání. Jejím středem je navíc veden elastický pás, který zpevňuje všechny ohnuté lamely. Pro ještě větší pohodlí lze rám nastavit ve spodní části pod nohama a v horní části pod hlavou.

Druhou skupinou jsou elektricky nastavitelné rámy. Jsou vybaveny plynulým elektrickým nastavením opěrky hlavy a opěrky nohou. Nastavení úhlu rámu lze provést pomocí dálkového ovládání s elektrickým pohonem napájeným z bezpečnostní zásuvky 24 V.

 

Rámy postelí mají velký vliv na kvalitu našeho odpočinku. Často si to však neuvědomujeme. Když vstoupíme do ložnice, vidíme postel a matraci, takže si rámu nevšimneme, přesto se žádná kvalitní matrace neobejde bez dobré opory. Pořádný rám postele v ložnici je základem správné péče o náš spánek, stejně jako trvanlivost matrace. Rámy postelí z naší nabídky rozhodně přispívají ke správné hygieně spánku a prodlužují životnost vaší matrace.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU