Jak funguje naše tělo v noci?

Noční spánek v přirozených podmínkách, tj. v tichu a úplné tmě, je považován za nejproduktivnější. Během spánku procházíme různými fázemi, které se během noci několikrát opakují.

Základní fáze spánku

První fáze - usínání - postupně ztrácíme kontakt s realitou.
Druhá fáze - upadáme do spánku a vypínáme vědomí.
Třetí fáze - hluboký spánek - dýchání se stává pravidelným, tlak klesá, tělesná teplota klesá, svaly se uvolňují. Pokud nás v této fázi někdo probudí, je velká pravděpodobnost, že si to ráno nebudeme pamatovat. Na samém začátku trvá tato fáze 60 minut, čím více se blížíme k ránu, tím je tato fáze kratší.
Fáze REM - 90 minut po usnutí se opět nacházíme v mělkém spánku. Zrychluje se srdeční tep a dýchání. Mozková aktivita je velmi vysoká - jako během dne, zažíváme snění a dochází ke spánkové paralýze. Když tato fáze skončí, mozek spustí cyklus znovu.

Vědci dokázali, že nejsnadněji se nám vstává mezi cykly, během fáze REM. Mozková aktivita je tehdy velmi vysoká a my jsme okamžitě vzhůru. Protože víme, že jeden cyklus trvá přibližně 90 minut, naplánujte si spánek tak, aby jeho délka byla násobkem 90 minut.

Spánkové cykly

Spánek do půlnoci - je považován za nejzdravější a nejregeneračnější. Během této doby se tělesné buňky obnovují. Tělo začíná fungovat pomaleji, orgány zpomalují, aby předaly svou energii játrům, která pracují dvakrát usilovněji na odstranění toxinů nahromaděných během dne.

2-3 hodny v noci - dýchání, puls a krevní tlak klesají na nejnižší úroveň za celý den.
4-5 hodin se pomalu začínáme probouzet, naše smysly se zostřují. V tomto okamžiku je naše tělo nejslabší, je to nejčastější doba smrti. Začínají pracovat ledviny.
6-7 hodin - dochází ke zvýšení hladiny hormonů, probouzíme se.

 

Nedostatečný spánek může vést k mnoha závažným onemocněním.

Zajímá vás, jaké jsou výhody zdravého nočního spánku? Především kvalitní matrace a výběr správného rámu. Správně zvolené rámy přispívají ke správnému odvodu vlhkosti z matrace, nebrání "dýchání" povrchu a navíc ovlivňují její ortopedické vlastnosti a životnost.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU