Inovace v průmyslu matrací: nejnovější trendy a technologie

Můžeme také pozorovat změnu společenského povědomí o roli spánku v lidském zdraví a životě. Dříve stačila ke spaní v ložnici jednoduchá matrace nebo primitivní karimatka, protože dostatečně dlouhému a efektivnímu odpočinku nikdo nepřikládal význam. Tyto doby jsou však nenávratně pryč. Díky lékařům, fyzioterapeutům a psychologům se stále více rozšiřuje povědomí o tom, jak důležitý je kvalitní spánek pro naše zdraví. Stres, vyčerpání a přemíra povinností v práci i doma vedly k epidemii nedostatku spánku. Trh s matracemi na tento problém reagoval nabídkou moderních výrobků, které zajišťují dlouhý, zdravý a relaxační odpočinek, takže se ráno probudíte svěží a plní energie do akce.
Inovativní technologie pro spánek

Ve výzkumných laboratořích po celém světě testují technologové nová řešení pro zdravý spánek. Dnešní matrace už nemají nic společného s modely před několika desetiletími nebo dokonce desítkami let. Jednoduché a nepohodlné matrace byly nahrazeny moderními matracemi, které jsou konstruovány z mnoha druhů pěn, taštičkových pružin a dalších přísad. Vytvářejí podmínky, které poskytují optimální spánek pro různé preference, očekávání a onemocnění. Moderní technologie se uplatňují ve dvou oblastech souvisejících s potřebami uživatelů: pohodlí a zdraví.

Pro pohodlný spánek

Hybridní matrace

Každý z nás má na matraci jedinečné požadavky a potřeby. Proto stále více společností nabízí matrace přizpůsobené individuálním preferencím. Současným trendem v matracovém průmyslu jsou hybridní matrace, které kombinují různé technologie a komponenty. Často se skládají z kombinace polyuretanu, termoplastické pěny (VISCO), latexu a různých typů taštičkových pružin. Tímto způsobem kombinují výhody různých materiálů, aby poskytly odpovídající oporu páteři a pohodlí během spánku. Hybridní matrace jsou také pružnější a odolnější vůči deformaci ve srovnání s tradičními matracemi. Modely na bázi taštičkových pružin, které jsou k dispozici lze rozdělit do tří skupin: taštičkové, vícepáskové a taštičkové. mikrokapsové. Všechny se vyznačují pružinami uloženými v kapsách (pytlích) z tkaniny, liší se však velikostí pružin a jejich počtem na metr čtvereční. Čím více pružin, tím pohodlnější spánek. Takto vzniká bezpohybová matrace. Toto řešení se doporučuje zejména pro páry. Díky bodové elasticitě není pohyb jedné osoby, která spí vedle a kroutí se, cítit tou druhou. Pokud se k takové matraci přidá latex nebo paměťová pěna, získají se další parametry daného modelu, čímž se zvýší kvalita spánku. Kombinací různých komponentů vznikají matrace různé tuhosti, takže si každý může vybrat matraci pro sebe bez ohledu na to, zda preferuje tvrdý nebo měkký spací povrch.

Technologie chlazení

Mnozí z nás znají pocit nepříjemného horka při spánku během horkých letních nocí. Proto je vývoj chladicích technologií v matracích jedním z nejnovějších trendů v oboru. Zavedení speciálních gelových vrstev nebo termoregulačních materiálů může pomoci udržet správnou teplotu během spánku. Matrace s regulací teploty pomáhá zabránit nadměrnému pocení a zajistit pohodlí a hygienu po celou noc. Termoregulační matrace nás určitě podpoří v tropických nocích s teplotami nad 20 stupňů Celsia. Latex je naproti tomu materiál, který se nezahřívá a zajišťuje výbornou cirkulaci vzduchu. Jeho perforovaná struktura zajišťuje účinné větrání během spánku. Při každém otočení nebo pohybu se latexová vrstva stlačí a roztáhne, což má za následek, že vnitřní kanálky transportují vzduch a vy pocítíte příjemné ochlazení. Pěna LATEX CLIMA WAVE v sobě spojuje výhody pružnosti a mimořádné ventilace. Porézní materiál podporuje cirkulaci vzduchu a přirozeně umožňuje odpařování vlhkosti, která se během spánku hromadí. Technologie LATEX OCEAN BLUE GEL (model TASSO) zase zajišťuje správnou termoregulaci během spánku díky gelovým kapslím, které pohlcují teplo vydávané tělem a snižují množství vlhkosti pronikající do matrace. To zlepšuje komfort spánku, optimálně se přizpůsobuje tvaru těla a díky speciálním kanálkům zajišťuje dostatečnou cirkulaci vzduchu. Matrace na léto mají navíc vrstvy klimatizačního vlákna. Jedná se o nadýchané syntetické rouno, které podporuje správnou cirkulaci vzduchu uvnitř vložky.

Technologie regulace vlhkosti

Vlhkost je faktor, který může ovlivnit pohodlí při spánku a zdraví pokožky. Proto některé moderní matrace používají technologie regulující vlhkost. Mohou to být speciální tkaniny nebo vrstvy, které odvádějí vlhkost od těla a umožňují její rychlejší odpařování. Díky tomu zůstává matrace suchá a příjemná na dotek, což poskytuje pocit svěžesti a pohodlí během spánku. Taková technologie se osvědčí i v létě.

Zdravé matrace

Moderní technologie umožňují vyrábět řadu syntetických pěn s jedinečnými parametry a vlastnostmi. Polyuretanové, vysoce elastické, latexové a termoplastické pěny a jejich různé varianty se vyznačují vynikající ventilací a zabraňují růstu hub, plísní a bakterií. Díky tomu jsou ideální pro alergiky a všechny osoby s citlivou pokožkou nebo dýchacími cestami. Totéž platí i pro potahy matrací. Aby byly bezpečné pro alergiky, jsou vyrobeny ze speciálních prodyšných látek, které jsou navíc obohaceny o účinné látky.

Aloe vera

Prošívaný potah Aloe Vera na matracích má antialergické a antibakteriální vlastnosti. Je vyroben z odolného a zároveň příjemného syntetického vlákna. Navíc je napuštěn výtažkem z listů aloe vera, který podporuje krevní oběh a je šetrný k pokožce. Potah také chrání před rychlým množením roztočů a díky svým tepelným vlastnostem je dokonale prodyšný. Je ideální do interiérů na ostrém slunci, protože má vlastnosti pohlcující UV záření.

Silver

Prošívaný potah Silvercare má naopak v potahu vetkanou stříbrnou nit, takže lépe absorbuje vlhkost. Kromě toho začlenění stříbrné nitě vykazuje antistatické vlastnosti (odvádí statickou elektřinu). Ionty stříbra mají také antibakteriální účinek - ničí roztoče. Matrace s ionty stříbra je ideální pro všechny alergiky.

Viráza

Příkladem inovace je také kryt VIRASE. Je vybaven jedinečným povlakem, který chrání před působením virů. Testy provedené podle mezinárodní normy pro stanovení antivirové aktivity v textiliích ISO 18184 potvrdily 99,97% účinnost přípravku VIRASE®, kterým je tento potah napuštěn.

OEKO-TEX ®

Při spaní na matraci jsou naše tělo, oči a dýchací cesty v přímém kontaktu s potahem a jeho vložkou. Navíc spánek trvá přibližně sedm hodin. Proto je tak důležité používat pro výrobu matrací suroviny a materiály, které nezpůsobují žádné vedlejší účinky, podráždění ani jiné negativní dopady na zdraví. Moderní technologie umožňují vytvářet pěny a další materiály, ze kterých se matrace skládají, tak, aby byly pro lidské tělo neutrální. To potvrzuje i certifikace Oeko-ex®. Pro jeho získání jsou všechny složky pečlivě podrobeny řadě testů, ať už jsou schváleny k použití, nebo ne. Naše výrobky jsou certifikovány v souladu s normou STANDARD 100 OEKO-TEX®, která je založena na důsledném, nezávislém systému testování a certifikace surovin, polotovarů a hotových textilních výrobků ve všech fázích zpracování, jakož i použitých doplňkových materiálů. Rozsah této certifikace zahrnuje mimo jiné surové a barvené příze, tkaniny a pleteniny, jakož i různé doplňky, jako jsou knoflíky, zipy, šicí nitě a etikety, a také hotové textilní výrobky. Kromě toho je výrobní proces našich výrobků šetrný k životnímu prostředí a lidskému zdraví. Všechny matrace jsou lepeny švýcarskými lepidly na vodní bázi, která jsou bez zápachu a neuvolňují škodlivé látky do životního prostředí. Tato lepidla navíc nemají žádné negativní účinky na lidské zdraví. Díky certifikaci STANDARD 100 OEKO-TEX® a používání bezpečných výrobních technologií splňují naše výrobky nejvyšší standardy kvality a přispívají k ochraně životního prostředí a zdraví spotřebitelů.

Ekotechnologie

Udržitelnost je pro mnoho spotřebitelů stále důležitější a na tento trend reaguje i průmysl matrací. V posledních letech roste zájem o ekologické matrace, které jsou vyráběny a používány s minimálním dopadem na životní prostředí. Tyto matrace jsou vyráběny z přírodních a biologicky odbouratelných materiálů, jako je organická bavlna, přírodní latex nebo kokosová vlákna. Výběr ekomatrace je skvělým způsobem, jak se postarat o životní prostředí a zajistit si zdravý spánek.

Sequal

Potahová látka SEAQUAL je inovativní a ekologické vlákno, které je vyrobeno z plastů získaných z plastových odpadků unášených mořem. Tato technologie významně přispívá k ochraně životního prostředí a snižování množství odpadu, což potvrzují i následující výsledky certifikace. Tkanina je mimořádně příjemná na dotek, navíc je vysoce odolná proti jakémukoli oděru nebo rozmělnění povrchu. Tkanina SEAQUAL je jedním z nejvíce certifikovaných ekologických vláken na světě. Matrace DREAMER LUX je první matrací, která má tento potah. Tato technologie je založena na výrobě vysoce kvalitní polyesterové příze, která se vyrábí z recyklovaných materiálů z plastových lahví a dalších plastů plovoucích na volném moři, a přispívá tak k ochraně přírodních zdrojů a snižování množství odpadu ve vodních nádržích planety.

BioFoam

Dalším příkladem materiálů šetrných k životnímu prostředí je pěna BIOFOAM. Ve svém složení má přídavek obnovitelných surovin. Tyto pěny se vyrábějí s přídavkem polyolové suroviny na rostlinné bázi. Použití surovin na rostlinné bázi vede k menší spotřebě produktů na bázi ropy. Pěna má také přirozenější vůni. Použití obnovitelných zdrojů jako surovin pro chemické procesy snižuje náš dopad na životní prostředí.

Snížení emisí CO2

Za zmínku stojí, že součástí ekologického trendu je také technologie balení matrací na bázi válcování. Speciální válcovací stroje matrace před odesláním zákazníkovi srolují, takže zabalená matrace zabere ve skladu nebo v kamionu mnohem méně místa. Tím se snižuje počet jízd a spotřeba paliva při přepravě, což je příznivé pro životní prostředí.

Inovace v oblasti matrací mají obrovský vliv na náš spánek a kvalitu života. Díky neustálému vývoji technologií jsou matrace stále chytřejší, pohodlnější a ekologičtější. Budoucnost matracového průmyslu bezpochyby přinese ještě více nových trendů a technologií, které změní náš spánek k lepšímu. Proto se vyplatí sledovat nejnovější inovace a vybrat si matraci, která splní naše očekávání a poskytne nám tu nejlepší kvalitu spánku.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU