Francouzské okno v ložnici - je to dobrá volba?

Francouzská okna propouštějí dostatek světla a instalací zábradlí na ně můžete vytvořit iluzi balkonu. Často se instalují v historických měšťanských domech, protože jde o menší zásah do konstrukce stěn. Podívejte se, proč byste měli tento prvek zahrnout do svého návrhu!

Francouzské okno - co to je?

Zajímá vás, jak poznat francouzské okno? Zábradlí je nedílnou součástí konstrukce, díky níž je používání miniaturního balkonu bezpečné a příjemné. Může být vyrobena z různých prvků, takže ji snadno přizpůsobíme stylu budovy. Francouzské okno sahá od podlahy ke stropu, takže do místnosti přivádí světlo a zároveň opticky zvětšuje interiér. Je však třeba poznamenat, že francouzské okno omezuje možnosti designu - může nastat problém s instalací radiátoru, zejména v malé místnosti.

Jak vypadá balkon ve francouzském stylu?

Francouzský balkon osloví milovníky moderních řešení. Díky balkonu můžeme místnost rozdělit na dvě části: stinnou a světlou. První část může sloužit jako ložnice nebo pracovna, zatímco druhá část může být využita jako obývací pokoj. Okno s balkonem dodává stavbě lehkost a eleganci. Může se otevírat částečně, úplně nebo vůbec. Poslední řešení poskytuje nejlepší tepelnou izolaci. Díky francouzskému oknu působí interiér prostorněji, což je ideální pro garsoniéru.

Francouzská okna - na co si dát pozor?

Pokud chcete instalovat francouzská okna, věnujte pozornost architektonickým požadavkům. Před verandou musí být z vnitřní strany práh o minimální výšce 15 cm. Mějte také na paměti, že tento typ okna lze instalovat maximálně do výšky 10. patra (cca 25,5 m nad úrovní terénu). 

Francouzská okna se osvědčí jak v rodinných domech, tak ve vícepatrových budovách. Díky zábradlí instalovanému za nimi budou připomínat klasické balkony.

Zajímá vás, jak vyzdobit okna na balkoně? U zábradlí můžete umístit popínavé rostliny a vytvořit tak miniaturní zahrádku. Pokud je vaše okno orientováno na sever, zvolte druhy, které milují stín, a u francouzských oken umístěných na jihu se dobře uplatní rostliny, které mají rády slunce. Balustráda by měla být na vnější straně balkonového okna - zabráníte tak pádu přes portikus.

Francouzská okna - elegance a funkčnost

Některá francouzská okna mají parapet, kde můžete založit bylinkovou nebo zeleninovou zahrádku. Jsou zde ideální podmínky pro pěstování:

Zajímá vás, jak zvýraznit zvláštní charakter francouzského okna? Můžete ho ozdobit studenými nebo teplými LED světly. Balkonové okno se skládá z jedné tabule nebo dvou křídel, takže se můžete rozhodnout, kolik světla chcete do místnosti vpustit. Porte-cochere vám poskytne lepší výhled, zejména pokud nainstalujete skleněné zábradlí. Jen nezapomeňte, že je obtížné udržovat ji v čistotě. Abyste si to usnadnili, zvolte zábradlí z matného skla - tak budete mít jistotu, že na něm nebudou vidět otisky prstů. Tento typ balkonového okna je ideální pro energeticky úsporný dům, protože snižuje riziko vzniku tepelných mostů.

Francouzský typ balkonu - proč je tak oblíbený?

Mnoho lidí si klade otázku, zda se vyplatí je instalovat. Odborníci zdůrazňují, že francouzská okna dodávají stavbě originální ráz a také přinášejí do interiéru více světla. Najdete je v moderních rodinných domech, rekonstruovaných městských domech, kancelářských budovách i veřejných budovách.

Místo stavby terasy u rušné ulice zvažte instalaci balkonu ve francouzském stylu. Na zábradlí můžete také nainstalovat sušák na prádlo, čímž získáte další prostor pro vaše prádlo. Přemýšlíte, zda je francouzské okno v ložnici dobrý nápad? Velké prosklení vám umožní obdivovat východy a západy slunce. Tímto způsobem můžete také opticky zvětšit interiér. Na co byste měli pamatovat při stavbě francouzského balkonu? Zaměřte se na dřevohliníková a plastová/hliníková okna, protože se dobře osvědčují v náročných povětrnostních podmínkách.

Francouzská okna - co byste o nich měli vědět?

Jak zabezpečit francouzské okno? Zábradlí je jeho klíčovým prvkem nejen z estetických důvodů, ale především kvůli naší bezpečnosti. Navzdory zdání se francouzská okna instalují nejen tam, kde nelze postavit tradiční balkon. Stále více lidí se rozhoduje pro zábradlí, protože pozitivně ovlivňuje styl budovy. Balkonová okna jsou spojována s kultivovaností, a proto se skvěle hodí do domů zařízených v tradičním stylu.

Okno s balkonem - vyplatí se ho zahrnout do návrhu?

Balkonové okno má dvě křídla, z nichž horní lze vyklápět a spodní vyklápět dopředu. Vyplatí se instalovat je v podkroví, protože umožňuje plně využít dostupný prostor. Okno s balkonem se hodí jak do moderní, tak do klasické budovy. Rozhodnete-li se pro jeho instalaci, vpustíte do místnosti více světla.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU