Dětské matrace

Při výběru nábytku a textilií mají rodiče obvykle velké emoce, které mohou ovlivnit jejich nákupní rozhodnutí. Rodiče často přemýšlejí, jakou matraci vybrat pro své dítě, která postýlka bude praktická a zda se vyplatí investovat do pomůcek. Nastávající maminka a tatínek se pak řídí cenou s představou, že to, co je nejdražší, bude pro jejich dítě nejlepší. Proto je vhodné před zařizováním dětského pokoje zjistit, jaké dětské matrace a doplňky jsou pro ně určeny v závislosti na jejich věku. Teprve poté byste se měli seznámit s nabídkou výrobců matrací a showroomů dostupných na našem trhu.

Matrace pro novorozence a kojence

Jaké matrace pro děti, které právě přišly na svět, mám vybrat? Co je třeba zohlednit při výběru modelu pro takového mladého člověka? Páteř a celý kosterní a svalový systém novorozence je ještě nevyvinutý. Je proto velmi křehká a pružná. Základ, na kterém naše děťátko spí, by měl mít rovnoměrnou oporu, která zaručuje pohodlí a bezpečí v této fázi vývoje. V tomto případě je ideální matrace, která poskytuje stabilitu a zároveň pružnost. Je třeba zmínit, že novorozenec tráví téměř veškerý čas v postýlce a v poloze vleže.

Doporučené matrace pro novorozence:

Pěnové matrace - jsou vyrobeny z vysoce odolné pěny, stélka je celá z pěny; vyplatí se zvolit jednu ze tří variant pěny, tj. polyuretanovou, vysoce odolnou nebo termoplastickou, která poskytuje odolnost, pevnost a dobrou pružnost.
Latexové matrace - dobrá opora páteře, dlouhotrvající a pohodlné, prodyšné, mají antibakteriální a antialergické vlastnosti, poskytují tepelný komfort.
Matrace nesmí být příliš měkká, protože by mohlo docházet k problémům s otáčením hlavy; optimální je středně tvrdá matrace, která umožňuje dítěti bez problémů měnit polohu při spánku.
Vhodnou matraci doplňuje potah, který musí umožňovat dobré větrání a musí být snadno snímatelný, aby se dal vyprat a vyvětrat.
Jako potahový materiál pro novorozence se často doporučuje bavlna, která je měkká, pohodlná a v tomto věku nedráždí jemnou pokožku dítěte. Měla by se prát při teplotě nejméně 30 °C.

Matrace do postele pro děti od 2 do 6 let

Děti v tomto věku vylézají z plenek, učí se jíst a pít a brzy jsou posílány do mateřské školy. Tam ztrácejí spoustu energie hraním si s vrstevníky a učením. Tento výdej energie musí být vyvážen kvalitním a posilujícím spánkem. Výběr ideální matrace je zde proto obzvláště důležitý.

Co potřebujete vědět o vlastnostech nejoblíbenějších modelů a která matrace pro alergické dítě bude vhodná?

Nejlepší matrace pro dítě tohoto věku by se měla vyznačovat prodyšností a přiměřenou oporou pro všechny oblasti těla. 
Pohankové a kokosové vložky se nedoporučují, protože mohou být alergenní.
Nejlepší a nejbezpečnější volbou jsou termoelastické matrace pro děti, latexové, pěnové a pěnovo-atexové modely.
Matraci do dětského pokoje pro starší děti můžete vybírat také z taštičkových a pružinových modelů.
Potah by měl být snímatelný a po vyprání by se měl bez problémů nasadit zpět.
Nepromokavý chránič bude nepostradatelný, až náš dvouletý syn přestane mít pleny.
Příliš tuhá matrace může přispět k abnormálnímu vývoji páteře.
Příliš měkká matrace způsobí, že se dítě do matrace zaboří.
Kromě toho by měla mít správnou velikost, tj. být o dost větší, aby poskytovala pohodlí rostoucímu dítěti.
Je také dobré koupit oboustrannou matraci, která má dva různé stupně tvrdosti, aby matrace déle vydržela a její tvrdost byla optimální pro aktuální hmotnost dítěte.

Matrace pro teenagera

Dospívání je pravděpodobně nejtěžším obdobím v životě člověka. Hormony, výkyvy nálad, stres, kožní problémy, vyčerpání a problémy se spánkem jsou jen některé ze starostí dospívajících. Kromě toho je tu přemíra domácích a školních povinností. Zdravý a posilující spánek je tedy v tomto věku jistě prioritou.

Jaká tuhost matrace bude pro dospívající dítě ta pravá? Při nákupu matrace je důležité vzít to v úvahu:

Vyplatí se přečíst si doporučené modely matrací pro tuto věkovou skupinu, protože při nákupu pro dospívajícího se vyplatí investovat do výrobku na dlouhá léta, který se přizpůsobí jeho měnícím se potřebám a tvaru těla.
Pevnou oporu a zároveň přizpůsobení se křivkám těla optimálně zajišťuje vložka matrace z vysoce pružné pěny HR.
Tvrdá nebo měkká matrace pro vaše dítě? Záleží na tom.

Nesmí být příliš tvrdá, protože by působila jako tvrdá podlaha, ale ani příliš měkká, aby se do ní rostoucí tělo dítěte nepropadalo, což by mohlo vést k problémům s držením těla.
Komfort a pohodlí jsou důležité také proto, že dospívání je obdobím hormonálních bouří, stresu a silných emocí. Když k tomu připočteme dlouhé hodiny strávené na telefonu a u počítače, může mít dospívající dítě problémy se spánkem a snížený pocit pohody.
Hygienu pro dospívajícího zajistí antialergický, prodyšný, vlhkost odvádějící a snímatelný potah, který je ideální vzhledem k vysoké míře pocení spojené s pubertou.

Moderní matrace pro děti jsou schopny zajistit pohodlné a zdravé prostředí pro spánek od narození do 18 let. To je možné díky moderním vícevrstvým strukturám hybridních matrací. Pěny, latex nebo taštičkové pružiny, stejně jako další vrstvy, jako je kokos nebo vlna, umožňují dětem a mladým lidem kvalitní spánek. Vhodné potahy, které jsou prodyšné a obohacené stříbrem, mají antialergický účinek a umožňují udržovat hygienu. Je důležité si uvědomit, že při výběru matrace pro vaše dítě byste neměli navrhovat cenu, ale spíše její parametry, které budou pro daný věk optimální. Dobrou volbou je také zakoupení voděodolného chrániče, který bude působit jako bariéra proti všem druhům tekutin, nečistot a poškození povrchu matrace.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU