Důležité upozornění ohledně expedice:

Informujeme, že je momentálně prodloužena doba odeslání zásilek z důvodů kapacity přepravních služeb, kdy přeprava nedokáže denně odebrat všechny zásilky, které máme připraveny. Z tohoto důvodu může být odeslání prodlouženo o 2-5 dní. Pro lepší podporu expedice může být omezena také telefonní linka, pokud se nedovoláte, použijte prosím online chat nebo opakujte hovor později. Děkujeme za pochopení.

Co je spánek?

Význam spánku

Spánek je nezbytný, dosud nebylo nalezeno jednoznačné vysvětlení jeho nepostradatelnosti. Kromě této neznámé klíčové funkcemá spánek další organizmu prospěšné funkce. Spánek se vyskytuje nejen u savců a ptáků, ale také u plazů, ryb nebo hmyzu.

 

Fáze spánku

 

Snění

Sen je prožitek zdánlivých smyslových vjemů, emocí a myšlenek vnímaných v průběhu spánku, které nejsou ovládány vůlí . Převážná většina snů se odehrává v průběhu REM fáze spánku.. Spánek není ani stav naprostého klidu.

 

Usínání

Přechodný stav mezi bdělostí a spánkem. Nejprve se objevují výrazné tělesné pohyby a změny polohy těla. Poté následuje prohloubené dýchání a pomalé zavírání očí. Občas se objevují svalové křeče provázené škubnutím celého těla. Při usínání se postupně snižuje svalové napětí, krevní tlak i tepová frekvence. Během usínání má člověk sklon k těkavým myšlenkám a polosnům. Objevují se také specifické pseudohalucinace.

 

NREM fáze spánku

Není tak aktivní, skládá se však ze čtyř dalších stadií, která na sebe navazují a během kterých se spánek stále více prohlubuje. Během NREM fáze je aktivita mozku poměrně nízká a dochází spíše k obnově fyzických sil.

 

REM fáze spánku

Rapid eye movement (v překladu rychlé pohyby očí) je fáze spánku charakterizovaná rychlými pohyby očí pod víčky, nízkou svalovou aktivitou a sněním.

 

Probuzení

Je návrat ze spánku do stavu bdělosti. V mnohém se podobá fázi usínání, ale probíhá mnohem rychleji.

 

Poruchy spánku

nespavost

poruchy dýchání vázané na spánek
nadměrná spavost
poruchy cirkadiánního rytmu
parasomnie
abnormální pohyby vázané na spánek
isolované symptomy a varianty normy

noční můra

noční děs

mluvení ze spaní

...

 

 

 

 

 

 

 

 

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Přepnout na mobilní verzi

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Místecká 329/258
720 00 Ostrava-Hrabová

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU