Vysoce elastické pěnové matrace - výhody a nevýhody

Vysoce elastická pěna se vyznačuje:

►Hustší pěna než polyuretanová pěna

►Dvakrát rychlejší obnovení tvaru

►Zvýšená životnost

► Prodloužená životnost

►Světelnost

►Viditelnost

Vysoce elastické matrace

Jedná se o velmi oblíbené modely, které lze snadno zakoupit. Pěna použitá ve vysoce elastických matracích poskytuje dokonalé přizpůsobení tělu uživatele, vynikající oporu páteře, velmi dobrou prodyšnost a bezkonkurenční komfort spánku. Je také odolná vůči protahování, tlaku a hnětení. Pomáhá udržovat svěžest a hygienu. Tělo osoby, která na něm spí, se nepotí a uvnitř vložky se neukládá vlhkost.

Je to velmi dobrá volba pro ty, kteří hledají tu správnou matraci pro své nejmenší. Díky své struktuře nezachycuje prach, nemnoží se v ní roztoči, plísně ani bakterie a samotná pěna také není alergenní. Množství bublinek přítomných v HR pěně zajišťuje vysokou bodovou elasticitu, která se promítá do pohodlí. Takové matrace jsou považovány za jedny z nejlépe odvětrávaných matrací, a to díky bublinkovému uspořádání pěny uvnitř, které zaručuje účinnou cirkulaci vzduchu.

Vysoce elastické nebo termoelastické matrace?

Tuto otázku si potenciální klienti často kladou. Ve prospěch HR pěny hovoří skutečnost, že dobře funguje pro páry. Matrace se prohýbá pouze v místě tlaku, takže druhá osoba během spánku necítí pohyby souseda. Kromě toho snižuje bolesti zad a ztuhlost šíje. Termoelastická pěna má naproti tomu velmi podobné vlastnosti, s tím rozdílem, že se deformuje vlivem teploty a hmotnosti uživatele a mírně se zahřívá. To může být nepříjemné v létě, kdy teplota v ložnici může zůstat vysoká po celou noc. U tvarované verze této pěny, která se používá i na polštáře, je cítit mikromasážní efekt, který má pozitivní vliv na oběhový systém a okysličuje unavené tělo. Matrace z visco pěny mají také zavinovací a propadací účinek. Tato vlastnost může být důležitá pro některé zákazníky, kteří si cení zejména pohodlí nebo mají ortopedické potíže. Tento typ pěny doporučují terapeuti pro osoby s proleženinami, onemocněním kloubů a pro těhotné ženy. Vysoce pružná pěna a termoelastická pěna se však mírně liší v použití, takže výběr je velmi individuální záležitostí. Na rozdíl od termoelastické pěny reaguje vysoce pružná pěna okamžitě, a to jak když si na ni lehnete, tak když se postavíte.

Pěna se rychle vrací do svého původního tvaru. Obě suroviny se doporučují alergikům, a to z důvodu nepříznivého prostředí pro množení plísní nebo hub.

Matrace z vysoce elastické pěny nabízejí téměř všechny společnosti v oboru a doporučují je jako pevnou alternativu k matracím z latexové pěny.

Latexová nebo vysoce elastická matrace - i to je časté dilema při výběru matrace.

Latexová pěna je pružná, odolná a opotřebovává se velmi pomalu. Taková matrace nám bude sloužit dlouhá léta, aniž by se změnila její struktura a vlastnosti. Perforace takového základu zajišťuje větrání a cirkulaci vzduchu pokaždé, když na něm spící osoba vrtí nebo mění polohu při spánku, a navíc je velmi tichý - při nočním vrtění nevydává žádný zvuk. Latexová pěna se jistě dobře osvědčí i v létě. matrace Latexová  se snadno udržuje a doporučuje se pro páry.

Mnoho rodičů si klade otázku, které matrace jsou pro jejich děti nejlepší - latexové matrace nebo matrace s vysokou pružností. Stejně jako všechny typy pěn má i vysoce pružná pěna své nevýhody. Je důležité si uvědomit, že je podstatně tvrdší než latex a jiné pěny. Často se HR pěna kombinuje s jinými pěnami tak, že je jen několik centimetrů nad celkem. Jako novější a lepší verze polyuretanové pěny má mnohem více výhod než nevýhod.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU