Stupeň tvrdosti matrace

►Tvrdost matrace je základním parametrem při výběru matrace. Zejména pokud někdo kupuje matraci poprvé a neví, na co se zaměřit, prodavač se nás obvykle ptá na naši váhu a výšku. Stejně tak v internetových obchodech zadáváme tyto údaje do vyhledávacích filtrů. Teprve později zvažujeme subjektivnější vlastnosti, jako je barva, design, pohodlí nebo potah. Chyby ve výběru tuhosti jsou však jedním z nejčastějších důvodů nespokojenosti po nákupu, stejně jako důvodem k vrácení nebo výměně.

►Existuje speciální rozsah tvrdosti matrace označený symbolem H (tvrdost). Je však třeba upozornit, že se nejedná o stupnici platnou pro všechny výrobce v oboru, ale spíše o obecný standard. Může se stát, že v této stupnici a popisech stupňů tvrdosti existují drobné rozdíly v závislosti na firmě, která své matrace nabízí.

Matrace by měla být především přizpůsobena vaší hmotnosti a výšce, aby během spánku poskytovala dostatečnou oporu celému tělu. Měla by být také dostatečně měkká, aby kopírovala přirozené křivky vašeho těla, a zároveň dostatečně pevná, aby se nezhroutila pod váhou osoby, která na ní spí. Je toho však více. Váha a výška jsou jedna věc a tvar postavy je věc druhá. Mluvíme zde o tom, jak bude hmotnost uživatele na matraci rozložena. Proto by se při nákupu nové matrace měl brát v úvahu také tvar těla. Lidé, kteří mají problémy se zády nebo jiná kloubní onemocnění, by se navíc měli před výběrem tuhosti matrace poradit s ortopedem.

Moderní hybridní matrace, které se skládají z pěnové i pružinové vložky, se vyznačují 7 zónovými oblastmi podpory těla. Toto řešení je určeno náročným zákazníkům nebo osobám s ortopedickými onemocněními. Řada matrací navíc nabízí výrobky, které mají dva, různě tvrdé stupně H. To znamená, že takové matrace můžeme používat oboustranně. Například na jedné straně máme H2 a na druhé straně H3, což znamená, že takovou matraci můžete otočit na druhou stranu a používat ji podle svých individuálních preferencí.

 

► Vztah tvrdosti matrace k hmotnosti a výšce:

►Stupnice je následující:  H2 - měkká, H3 - středně tvrdá, H4 - tvrdá, H5 - velmi tvrdá.

 

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU