Pro koho jsou taštičkové matrace určeny?

Kapesní matrace - pro koho?

Zjednodušeně řečeno se jedná o matrace složené z několika stejných pružin, které jsou jednotlivě uloženy v oddělených kapsách z látky. Tyto pružiny mají spirálovitý tvar podobný těm, které se nacházejí v propiskách, ale jsou samozřejmě odpovídajícím způsobem větší. Jejich tajemství spočívá v tom, že zajišťují dobrou oporu těla během spánku. To znamená, že je vytvořeno 7 tlakových zón - hlava, ramena, páteř, pánev, boky, kolena a chodidla. Síla tlaku těla na matraci se mění, takže se výrazně zvyšuje pohodlí. Prohnutí matrace odráží siluetu osoby, která na ní spí, zejména tvar páteře charakterizovaný jejími přirozenými křivkami.

Pro koho jsou kapesní matrace určeny?

Určitě pro těžší lidi. Tito lidé budou moci takovou matraci používat déle, protože pružiny jsou vyrobeny technologií nanoHard, která zvyšuje jejich odolnost. Předpokládá se, že matrace taštičkové  jsou určeny pro osoby s hmotností nad 80 kg. Tento typ základu bude velmi dobře fungovat i pro postel pro páry. Dobré  matrace  zaručují, že pohyby druhé osoby jsou během spánku tlumeny. To znamená, že dvě osoby spící vedle sebe mohou volně měnit polohu při spánku, aniž by vzbudily svého souseda. Pružiny uzavřené v kapsách navíc nevrzají, a to výrazně zvyšuje komfort spánku pro dva. Další výhodou těchto matrací je, že díky dutému prostoru vložky dobře větrají a nezadržují teplo, což je důležité zejména v létě. To také brání množení roztočů a dalších mikroorganismů při dlouhodobém používání.  Díky konstrukci taštičkových matrací jsou tyto modely vhodné pro seniory a všechny, kteří ocení prevenci ortopedických onemocnění. Zklamáni nebudou ani ti, kteří trpí problémy se zády.

Jakou matraci s kapsou zvolit?

Záleží na individuálních preferencích a požadavcích. Moderní matrace mají směsovou vložku, která se skládá z několika různých vrstev. Obvykle je u takových modelů jádro tvořeno pružinami v kapsách, které jsou z obou stran obaleny různými druhy pěn. Nejoblíbenější jsou polyuretanové, vysoce pružné, latexové a visco pěny. Každá z nich má jedinečné vlastnosti, jako je pružnost, elasticita, prodyšnost a pevnost. Kromě toho lze jako vrchní vrstvu použít kokosovou rohož. Ta se vyrábí ze skořápek kokosových ořechů, které na přání zákazníka ztvrdnou a zvýší stabilitu matrace. Tato surovina se doporučuje také alergikům, protože jako přírodní materiál je prodyšná a nepodporuje množení mikroorganismů.

Pocit pohodlí závisí také na tom, kolik pružin je v taštičkové matraci uloženo. Předpokládá se, že na metr čtvereční připadá přibližně 230 pružin. Více pružin znamená, že jsou menší, protože plocha každé matrace je omezená. Počet pružin v matraci ovlivňuje pohodlí vašeho odpočinku. Čím více je pružin, tím lépe se vám spí, protože každá další pružina poskytuje další opěrný bod pro tělo, které na ní leží. Proto se vyrábějí vícepružinové a mikropružinové vložky. Mají svůj původ v prvních taštičkových matracích a jsou řešením pro maximální pohodlí při spánku. Kapsové matrace se nejčastěji označují jako středně tvrdé a je to nejčastěji preferovaná tvrdost matrací. Jak jsme se však již zmínili, lze je dále zpevnit vrstvou kokosu. Nabídka společnosti DobréSNY zahrnuje také takové  matrace taštičkové které mají dva různé stupně tuhosti. Otočením matrace tak můžete využít obě podle svých individuálních potřeb. Podrobnější informace naleznete v popisech jednotlivých modelů dostupných v našem e-shopu.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU