Přečtěte si 5 tipů, jak na jaře zhubnout

Na Nový rok si většina z nás dává předsevzetí, že přestane kouřit, ušetří peníze, bude zdravě jíst a začne chodit do posilovny. Zimní počasí však naše cíle velmi rychle koriguje. Tmavé, ponuré dny, nízké teploty a šedivé počasí nám ztěžují plnění našich předsevzetí. Mnohem vhodnějším obdobím je začátek jara. Je to období, které vybízí k náročným změnám k lepšímu v našem životě. Zdraví je pro každého člověka to nejdůležitější, a proto chce každý s příchodem jarního období pro sebe něco udělat. A to je velmi dobrý nápad. Dostatek slunečního svitu a vitaminu D nám dodává energii, motivaci ke změnám a práci na sobě.

Zhubněte na jaře

Správný spánek je jedním z tajemství štíhlé postavy. Během spánku totiž naše tělo aktivuje opravné procesy a regeneruje organismus. Během spánku mozek třídí a organizuje informace, tělo odpočívá, svaly se uvolňují, dýchání je mělké a srdeční tep se zpomaluje. Během 7-8 hodin pravidelného spánku se naše tělo a mysl obnovují, takže ráno můžeme vstát plní energie a s dobrou náladou. Takto odpočatí můžeme čelit výzvám každodenního života.

Kvalita spánku

Matrace je zodpovědná za kvalitu vašeho spánku. Kvalitní modely jsou navrženy tak, aby dobře podpíraly páteř, rovnoměrně rozkládaly tlak těla po povrchu matrace, snižovaly svalové napětí a poskytovaly pohodlný a hluboký spánek. Dobré matrace také zabraňují nočnímu probouzení, takže spánek je plnohodnotný. Nabídka matrací na trhu je velmi široká, takže si můžete vybrat ideální model, který bude vyhovovat vašim preferencím a požadavkům. Liší se stupněm tvrdosti, tloušťkou a typem výplně. V závislosti na vaší tělesné hmotnosti, výšce, zdravotním stavu nebo alergiích si vybere každý.

Denní rytmus

Zdravý spánkový režim je založen na pravidelném usínání a rychlém vstávání. Abyste toho dosáhli, nezapomeňte se před spaním natáhnout, vypnout televizi, počítač a telefon, které vyzařují světlo ztěžující usínání. Měli byste se také přibližně dvě hodiny zdržet pití kávy, silného čaje nebo alkoholu. Také ostatní nápoje by se měly konzumovat v malém množství, aby nedocházelo k probouzení na toaletě. Večeře by měla být lehká, snadno stravitelná a nízkokalorická. Nejrychleji se usíná v zatemněné ložnici nebo při velmi slabém rozptýleném světle a v tichu. Dodržování těchto pravidel pomůže zajistit zdravý spánek, a tím i štíhlou postavu.

Optimální strava

Klíčem k hubnutí a zamezení jojo efektu je negativní kalorická bilance. To znamená stravu s nízkým obsahem cukrů, tuků a sacharidů, podpořenou cvičením, aby tělo spalovalo více kalorií, než přijímalo. Jedná se o univerzální princip, který je při důsledném uplatňování velmi účinný. Jaro nabízí novou zeleninu, která by se měla objevit na našem stole, stejně jako ovoce, ryby, ořechy a přírodní jogurty. Měli byste také jíst nezpracované potraviny a potraviny bohaté na přírodní vlákninu. Pokud vám to zdravotní stav dovolí, je také dobré podniknout hladovku na pročištění od toxinů. Ta výrazně urychlí účinek jarní diety, což povede k úspěšnému hubnutí.

Mírné fyzické cvičení

Při zahájení jarního tréninku je třeba mít na paměti několik pravidel. Začínáme velmi pomalu, protože naše tělo si po zimě na cvičení zvyklo. Poté postupně zvyšujeme dobu a intenzitu tréninku, abychom nastartovali procesy spalování tuků a zbavování se vody v našem těle. Intenzivní procházky, běh, jízda na kole a plavání jsou bezpečné a účinné sporty pro zlepšení kondice po dlouhé pauze. Vyplatí se také pořídit si sportovní náramek, hodinky nebo chytré hodinky, které nám pomohou analyzovat naše úsilí. Ty rychle spočítají počet kroků, vzdálenost, spálené kalorie a další ukazatele, které ukazují, zda má naše cvičení požadovaný efekt. Měli bychom si také stanovit cíl, kterého chceme dosáhnout, na základě poměru hmotnosti a výšky (BMI). Ten lze nalézt v cvičebních aplikacích i na internetu. Po zadání své hmotnosti, výšky a pohlaví získáte výsledek výpočtu, který vám řekne, kolik kilogramů máte nadváhu. Díky tomu si můžeme stanovit cíl, kterého chceme dosáhnout, a naplánovat si k tomu vhodné cvičení.

Relaxace a meditace

Není většího nepřítele zdravé a štíhlé postavy než stres. Způsobuje nespavost, únavu a další potíže, které ztěžují udržení zdravé váhy. Nekvalitní spánek zvyšuje chuť k jídlu, protože tělo vyžaduje další energii pro činnost. Máme pak chuť na nezdravé, slané pochutiny, sladkosti a rychlé občerstvení. Dlouhý a posilující spánek je proto klíčovým faktorem při hubnutí. Zajistíme si ho tím, že si večer před spaním nebo během dne, pokud máme možnost, dopřejeme dostatek odpočinku. Boj proti účinkům stresu je často podceňován, protože většina z nás si neuvědomuje, jak nebezpečné je pro naše zdraví žít v neustálém napětí bez východiska . pouze souhra fyzické aktivity, relaxace a stravy, stejně jako správný spánek, zajistí úspěšné hubnutí a dlouhodobé udržení štíhlé postavy.

Hodně štěstí a držíme vám palce!

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU