Měli byste spát na tvrdém?

Prvním krokem při rozhodování o tuhosti matrace je uvědomit si, že neexistuje jedna ideální tuhost, která by vyhovovala každému. Každý z nás má jedinečnou stavbu těla, spánkové preference a případné zdravotní problémy, které mohou ovlivnit naše potřeby. Proto je důležité zvážit spaní na tvrdé matraci z hlediska různých faktorů a přizpůsobit výběr matrace svým individuálním potřebám.

Tvrdé matrace H5

Pro některé lidi, zejména pro ty, kteří mají bolesti zad nebo citlivé klouby, tvrdá  matrace může být prospěšná. Pevný model poskytne lepší oporu páteři a pomůže udržet správné držení těla. Také ti, kteří při spánku upřednostňují pocit stability a neradi se boří do matrace, se mohou cítit pohodlněji na tvrdším podkladu.

Na druhou stranu někteří lidé dávají přednost matracím s menší tvrdostí, které jim umožňují během nočního odpočinku jemně klesnout do postele. Měkké matrace proto mohou být prospěšné pro lidi, kteří trpí bolestmi svalů nebo kloubů. Poskytují pocit obepnutí a mohou pomoci uvolnit tělo během spánku.

Je však důležité si uvědomit, že tvrdost matrace není jediným faktorem ovlivňujícím kvalitu spánku. Důležitou roli hrají i další prvky, jako je materiál, pružnost, podpora různých zón těla. Proto se vyplatí poradit se s odborníkem nebo využít možnosti vyzkoušet konkrétní model, pokud je to možné, abyste našli ideální matraci, která splní vaše očekávání.

Je pevná matrace dobrý nápad?

Záleží na našich individuálních preferencích, zdravotním stavu a potřebách pohodlí. Neexistuje žádná univerzální odpověď. Klíčem je uvědomit si své tělo, vyzkoušet různé možnosti a výběr  matrace která nám poskytne nejlepší rovnováhu opory a pohodlí pro naši individuální zdravotní situaci. Pamatujte, že dobrý spánek je pro vaše zdraví a celkovou pohodu životně důležitý, proto věnujte čas a pozornost pečlivému zvážení tvrdosti matrace, abyste dosáhli co nejkvalitnějšího spánku a odpočinku.

Tvrdé matrace na spaní - zjistěte jejich výhody

Zlepšení držení těla a tvaru postavy - pevné matrace pomáhají udržovat správné držení těla při spánku. Díky větší podpoře páteře a kloubů může tvrdá matrace zabránit nadměrnému propadání a udržet páteř v neutrální poloze.

Zlepšení krevního oběhu - tvrdé matrace mohou být prospěšné pro osoby s problémy s krevním oběhem. Díky menšímu propadání do matrace pomáhá pevný povrch udržovat správný průtok krve tělem, což může zlepšit celkový zdravotní stav.

Trvanlivost - pevné matrace jsou ve srovnání s měkkými matracemi odolnější vůči deformaci a ztrátě pružnosti. Jejich konstrukce zajišťuje větší odolnost, což znamená, že nám vydrží delší dobu, než si budeme muset koupit novou.

Snížení pocení - pevné matrace mohou pomoci snížit noční pocení. Tvrdý povrch nezadržuje tolik tepla jako měkký povrch, a proto může být matrace chladnější a pomáhá udržovat přiměřenou tělesnou teplotu během spánku.

Doporučeno pro obézní osoby - tvrdé matrace se často doporučují osobám s vyšší tělesnou hmotností. Kvůli zvýšené zátěži mohou obézní lidé vyžadovat větší oporu páteře a kloubů, kterou jim může poskytnout tvrdší povrch matrace.

Středně tvrdé matrace - pro koho?

Matrace střední tuhosti se doporučují lidem, kteří hledají rovnováhu mezi podporou a pohodlím. Tyto typy matrací často upřednostňují lidé s různou hmotností, protože poskytují dostatečnou oporu páteři bez ohledu na individuální potřeby. Osoby s vyšší hmotností se mohou cítit pohodlněji na středně tvrdých matracích, které poskytují lepší oporu, zatímco osoby s nižší hmotností mohou dát přednost matracím, které jsou pro větší pohodlí o něco měkčí. Před nákupem matrace je důležité vyzkoušet různé úrovně tvrdosti a při výběru správné matrace pro sebe nebo své blízké věnovat pozornost vlastním preferencím a potřebám.

Jsou tvrdé matrace nejzdravější matrace pro spánek?

Je třeba se zeptat, pro koho? Je důležité si uvědomit, že tvrdost matrace je otázkou individuálních očekávání. Co je vhodné pro jednoho člověka, nemusí být vhodné pro jiného. Proto se vždy vyplatí vyzkoušet různé možnosti a poradit se s odborníkem nebo fyzioterapeutem, abyste si vybrali tu nejlepší a zajistili si zdravý a pohodlný spánek.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU