Matrace pro obézní lidi – co byste měli zvážit při jejich nákupu?

Jakou matraci pro lidi s nadváhou byste si měli vybrat?

Výběru matrace pro nadýchané osoby musí předcházet vhodná příprava. Je třeba vzít v úvahu mnoho parametrů, jako je výška, hmotnost, potíže se zády nebo jiné zdravotní problémy - např. alergie. Kromě toho je nabídka matrací na trhu tak rozsáhlá, že je někdy obtížné se rozhodnout, který model zvolit. Lidé, jejichž hmotnost je mnohem vyšší než průměr, patří do zvláštní skupiny zákazníků. Hmotnost nad 90 nebo 100 kg je pro každou matraci poměrně náročná. Její konstrukce musí být dostatečně pevná, aby takového člověka při spánku udržela bez deformace, a to i několik let. Aby matrace pro nadýchané lidi plnily svou funkci, měly by být jejich komponenty robustní a jejich konstrukce promyšlená.

Dobrá matrace je zdravý spánek

Spánek je pro každého z nás základem zdraví. Když spíme, probíhají v našem těle fyziologické procesy odpovědné za regeneraci našeho těla a mysli. Lékařský svět sice plně neví, jak to funguje, ale ví, že bez dostatečně dlouhého a kvalitního spánku nemůžete normálně fungovat.  Proto má každá matrace během nočního odpočinku několik důležitých úkolů. Za prvé musí dobře podepřít celé naše tělo a páteř. Matrace nesmí být ani příliš měkká, ani příliš tvrdá, protože bychom si v noci pořádně neodpočinuli a ráno bychom se probudili s bolestí hlavy a zad. Kromě toho se u nás z dlouhodobého hlediska rozvinou různá onemocnění, včetně kloubních poruch. Musí mít správnou velikost pro naši výšku a držení těla, abychom se mohli bez problémů vrtět a měnit polohu při spánku.  Jeho konstrukce musí být robustní, aby nedocházelo k jeho trvalým deformacím nebo jiným vadám. V případě potřeby by matrace měla mít nepromokavý potah a její součásti by měly být prodyšné. Pro alergiky existují speciální typy pěn a dalších materiálů, které potlačí množení hub, plísní a roztočů.

Mám se řídit při výběru matrace pro osoby s nadváhou?

Při výběru matrace pro nadýchané osoby se řídíme podobnými zásadami jako u uživatelů s průměrnou hmotností. Existují však určité rozdíly, kterým je třeba věnovat pozornost. Zaprvé se to týká výšky modelu matrace. Zatímco u běžných modelů to není tak důležité, u matrací pro těžké osoby je to nesmírně důležité. Proto by minimální tloušťka měla být 20 cm. Pokud by byla menší, mohla by se matrace zdeformovat nebo dokonce zničit, nehledě na to, že by nebyla schopna správně podepřít tělo uživatele. Optimální tloušťka je 25 cm. Nejdůležitějším parametrem při výběru matrace pro osoby se značnou hmotností je však její tvrdost. Výrobci a prodejci popisují tuhost matrace parametrem "H" na stupnici od H1 do H5, kde H5 je velmi tvrdá matrace. Matrace H5 jsou nejtvrdší modely dostupné na trhu pro osoby s hmotností nad 100 kg. Jsou navíc zesílené, takže mají delší životnost a vydrží opotřebení těžšími osobami. Tím jsou chráněny před ztrátou svých vlastností a deformací.

Která matrace pro těžkou osobu bude optimální?

Modely pro obézní lidi by měly být pevné, ale také velmi flexibilní. To je velmi důležité, protože taková matrace bude dobře podpírat tělo a páteř po celé své délce. Pružnost zajistí, že se vyhneme "prkennému" efektu, tedy příliš tvrdému povrchu na spaní. Eliminuje také stlačování žil, kloubů a svalů, a tím i ranní necitlivost rukou a nohou.  Lidé s vysokou hmotností mívají problémy se zády a trpí artritidou. Jedná se o skupinu osob, pro kterou je obzvláště důležité vybrat pohodlnou matraci, která splňuje speciální potřeby osob s vysokou tělesnou hmotností.
Na trhu je k dispozici celá řada matrací v závislosti na komponentech, ze kterých jsou vyrobeny. Ne každý typ vložky je však vhodný pro podporu těžkých osob s hmotností nad 100 kg. Jaká matrace pro obézní osobu bude nejlepší? Pro tuto skupinu zákazníků se doporučují matrace vyrobené z pěn, které se nejlépe přizpůsobí souhře těla a poskytnou mu správnou oporu a pohodlí. Nejčastěji používaným materiálem je HR pěna s vysokou pružností. Vyznačuje se mnohem vyšší hustotou než běžné polyuretanové pěny. HR pěna získává svůj původní tvar dvakrát rychleji než polyuretanová pěna. Zároveň je velmi pružná a ohebná, což se promítá do úkolů pro ideální podklad pro obézní osoby. Další výhodou matrací z vysoce pružné pěny je, že jsou rovnoměrné a ani po mnoha letech používání se na nich během spánku nic nezačne štípat. 

Pěnové matrace pro osoby s nadváhou:

- GOYA MAX - tuhá H4, tloušťka 21 cm
- GOYA MAX PLUS - tuhá H4, tloušťka 26 cm
- HYBRID- tuhá H4, tloušťka 21 cm

Mikrokapsové matrace jsou typem taštičkového modelů, které jsou díky svým vlastnostem určeny pro osoby se značnou hmotností. Jsou vyrobeny ze stovek malých pružin umístěných v kapsách z pružné tkaniny. Tyto pružiny jsou vyrobeny ze silného tvrzeného drátu, díky čemuž jsou velmi odolné. Tato konstrukce poskytuje velmi dobrou oporu páteři a celému tělu. Tyto modely navíc rozdělují spací plochu na 7 zón, které se liší tvrdostí, aby podporovaly každou část těla uživatele individuálně podle jeho hmotnosti. Mikropocketové matrace jsou obvykle obohaceny o další vrstvy pěny. Matrace se smíšenou pěnou jsou také známé jako hybridní matrace. Nejčastěji se přidává HR pěna, polyuretanová pěna a latexová pěna.  Výsledkem je model matrace, u kterého si můžete vybrat ze dvou různých stupňů tuhosti podle toho, na které straně ji používáte. Umístěním vrstvy latexové pěny se povrch změkčí, zatímco HR pěna jej zpevní. Běžně se také používá kokosová podložka, která zpevňuje spací povrch. Taková vrstva je vytvořena ze slupek kokosových ořechů, je pružná, odolná a také dobře prodyšná. Výsledkem je oboustranná matrace - H4 a H5.

Matrace s mikropocketem pro osoby s nadváhou:

- TASSO - pevná H4, tloušťka 24 cm
- GRAND - pevná H4, tloušťka 24 cm.

Kromě technických požadavků na konstrukci matrace pro obézní musí být jednoduše pohodlná. Uživateli by se měla líbit, měl by na ní snadno usínat a ráno se probouzet bez bolesti zad či hlavy a plný energie do dalšího aktivního dne. Vybrat si ideální matraci podle svých potřeb není tak složité. Pokud máte stále pochybnosti nebo váháte, zavolejte na naši infolinku, kde vám kompetentní poradci poradí a navrhnou, jak se postarat o vaše pohodlí v ložnici, a navrhnou konkrétní model. Neměli byste se také bát nakupovat online. Je to pohodlný a bezpečný způsob nákupu. Na našich webových stránkách můžeme provádět platby bankovním převodem, na dobírku, s odloženou platbou nebo na atraktivní splátky. Navíc máme při nákupu matrace až 14 dní na její bezplatné vyzkoušení.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU