Ložnice ve skandinávském stylu - doplňky a doplňky

Skandinávský styl má své kořeny na počátku minulého století v dalekém Dánsku. Architekti na severu Evropy, unavení chladným počasím, krátkými dny a omezeným přístupem k přirozenému slunečnímu světlu, hledali způsoby, jak interiéry rozjasnit. Rozhodli se pro světlé barvy, odkrytá okna a materiály blízké přírodě. Objevily se dřevěné podlahy a nábytek jednoduchých a funkčních tvarů, přírodní tkaniny a osvětlení rozptylující světlo. Dnes je design ložnic ve skandinávském stylu plný světlých barev, dřeva, kamene, ale také textur, vzorů a rostlin. 

Ložnice - skandinávský styl

Po mnoho let v našich interiérech převládaly syté barvy - žlutá, zelená, modrá.  Skandinávské návrhy ložnic si získaly naše srdce, stejně jako dánské hygge jako koncept bydlení. Znamená to být útulný, pohodlný a v klidu sám se sebou.
Bílá, béžová, krémová nebo světlý odstín šedé vytvoří ideální barevný základ pro zařizovanou místnost. Plus obligátní dřevěné doplňky, jako je podlaha a nábytek. Bílé nebo dřevěné stoly, komody, skříně. Při zařizování ložnice je ústředním bodem samozřejmě postel. Postel. Zde se klade důraz na jednoduchost a funkčnost.

Malá ložnice ve skandinávském stylu

Ve skandinávském stylu je méně často více. Proto se i malé ložnice mohou stát skutečnými skvosty interiérového designu, které kombinují funkčnost s estetikou. Promyšlená řešení, která jsou pro tento styl charakteristická, jsou ideální pro místa, kde je nedostatek místa.

Malé skandinávské ložnici dominují světlé barvy - především bílá a šedá, které místnost opticky zvětšují.

Ložnice ve skandinávském stylu - barvy, textury a vzory

Ložnice ve skandinávském stylu je plná látek, které do ní vnášejí barvy, textury a vzory. Najdete zde pastelové barvy i výrazné barevné akcenty - červenou, námořnickou modř, tyrkysovou, zelenou. Tento styl si hraje s barvami. V jednoduchém, téměř asketickém bílém interiéru se proto objeví geometrický přehoz na postel a barevné polštáře. K bílému nábytku se připojí červené křeslo nebo židle s krásným čalouněním v barvě hořčice, které budou vybízet k odpočinku. A noční stolek s industriálními kořeny bude natřen tmavě modrou barvou.
Ložnice ve skandinávském stylu bude mít všechny tyto barvy, styly a vzory.  Musí být funkční, jednoduchá a čistá. I přes množství doplňků, látek a textur nesmí interiér působit přeplněně. Z tohoto důvodu by měly být lůžkoviny a další přikrývky uloženy v komodě a postel s vysokými nohami by měla mít uklizeno i pod sebou.

Ložnice - skandinávský styl a dřevo

Skandinávský styl je esencí jednoduchosti, funkčnosti a blízkosti k přírodě a dřevo je jedním z nejdůležitějších prvků tohoto trendu. Je to surovina, která se v severoevropských zemích používá již po staletí, a to nejen kvůli své dostupnosti, ale především kvůli teplu a útulnosti, které do interiérů vnáší. V takovém uspořádání ložnice má dřevo nejen estetickou, ale i praktickou funkci, neboť vytváří atmosféru tepla a uvolnění, nezbytnou pro regeneraci po náročném dni. Skandinávský nábytek do ložnice by měl být vysoce funkční a dodávat útulnost celé místnosti.

Tkaniny a světlo ve skandinávském stylu

Tkaniny milují skandinávský styl a ten bez nich neexistuje. Žádná skandinávská ložnice se neobejde bez různých pestrobarevných látek. Nebudou chybět tlusté barevné deky, polštáře a vlněné přehozy s vazbou jako norský svetr. A v oknech budou záclony a závěsy z přírodního lnu, bavlny nebo viskózy, které dodají pocit intimity, ale zároveň umožní přirozenému světlu nahlédnout do naší ložnice. 
A když tohoto světla začne být málo, náladu místnosti vytvoří rozmanité osvětlení. V interiéru najdete závěsné lampy, ale i stojací nebo noční lampičky, které vám umožní číst si před spaním oblíbenou knihu. Všude kolem by také měly svítit svíčky, tak charakteristické pro severoevropské interiéry. A volný prostor v ložnici nechte zaplnit živými rostlinami, našimi přirozenými spojenci v boji za čistý vzduch.
Místo pro odpočinek musí být jednoduché a funkční. Proto se vyplatí vsadit na skandinávský styl. Ložnice v takovém uspořádání vás jistě chytne za srdce, stejně jako dánský koncept hygge. Do popředí postavte pohodlí, útulnost a pohodu se sebou samým.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU