Kolik stojí dobrá matrace?

Cenu ovlivňuje také kvalita a preciznost, povrchová úprava a detaily. Je samozřejmé, že v ceně je zahrnuta i marže prodejců. Pokud tedy zadáte do internetového vyhledávače výraz cena matrace, nezískáte zrovna vyčerpávající informace na téma kolik stojí matrace?

Cena matrací do ložnice - na čem závisí?

Kvalita matrace závisí na nákladech na její komponenty, které se promítají do její ceny. Výroba kvalitního povrchu na spaní není jednoduchá věc. Matrace nejvyšší kvality vyžadují odborné znalosti, obrovské množství práce, použití nejmodernějších materiálů a neustálé zdokonalování technologie konstrukce prostřednictvím výzkumu a experimentů.

Základní materiály používané v matracích:

Polyuretanová pěna - nejběžnější surovina pro výrobu matrací, levná na výrobu, snadno dostupná, nejméně odolná při používání, krátká záruční doba.
HR pěna s vysokou odolností - běžně používaná, lepší než běžná pěna, prodyšnější, odolnější, dražší na výrobu, delší životnost a záruka.
Termoelastická pěna - tzv. visco, příjemnější na používání, výrobní proces je složitější, a proto jsou výrobní náklady vyšší, tento materiál výrazně zvyšuje komfort spánku.
Latex - přírodní produkt, který vzniká vulkanizací kaučukového mléka, což je časově náročný a nákladný proces, nejdražší materiál, vynikající pružnost, trvanlivost a antialergické vlastnosti.
Pružiny bonellového typu - jedná se o nejtradičnější řešení, takto byly konstruovány první matrace, výplň zde tvoří pružiny, které jsou v bonellové matraci potaženy ochrannou vrstvou v podobě čalounické příčky, jedná se o nejlevnější variantu stlačené matrace.
Taštičkové pružiny - jsou lepší verzí bonellových pružin, jsou uloženy ve speciálních kapsách, které je od sebe oddělují, nezávisle na sobě, každá pružina reaguje pouze na tlak působící na danou oblast, což vede k vyšší úrovni reakce a individuální podpoře pro každou osobu spící na matraci, dražší než bonellové pružiny, čím více pružin na metr čtvereční, tím vyšší cena.
Přírodní přísady - jedná se o přírodní produkty, jako je kokos, bambus a vlna, kokosová rohož se používá ke zpevnění povrchu, relativně levná a snadno dostupná surovina, dražší je přírodní ovčí vlna, velbloudí vlna a vlna alpaky, tato vrstva dodává hřejivost, rehabilitační vlastnosti při kloubních a oběhových onemocněních, výrazně zvyšuje cenu.

Ceny matrací s příslušenstvím

Ceny matrací na spaní závisí také na dalších vlastnostech materiálu použitého při jejich výrobě. Velká část zákazníků je alergická, a proto výrobci nemohou nenabízet výrobky pro tuto skupinu. Matrace se skládá z vložky a potahu, který má první a přímý kontakt s naším tělem. Ten je zase ochrannou bariérou pro jádro matrace před znečištěním a zabraňuje hromadění hub, plísní, bakterií nebo roztočů. Tento typ potahu je určen také astmatikům, dětem a osobám s dermatologickými problémy. Pro dosažení antialergických vlastností jsou přidány ionty stříbra, vlákno ze stříbra a prebiotika. Kromě toho může být látka obohacena o přírodní látky, jako jsou různé esenciální oleje, sója nebo aloe vera. Speciálním materiálem pro alergiky je latex, který je drahý, nebo hybridní matrace, která má strukturu umožňující dobrou cirkulaci vzduchu.

Kolik by tedy měla matrace stát?

To závisí na dvou faktorech: na vašich potřebách a očekáváních a na maximální částce, kterou můžete za matraci utratit. V dnešní době již nekoupíte matrace s homogenním jádrem, protože byly nahrazeny hybridními matracemi, tj. matracemi se smíšeným jádrem. Cena matrace se odvíjí od použitých vrstev materiálů. Pro pohodlí uživatele se kombinují různé pěny, pružiny a další vrstvy přírodních materiálů. Je však správné, že náklady, které vynaložíte při nákupu matrace vysoké kvality se velmi rychle vrátí. Zdravý spánek zaručuje lepší pocit pohody, více energie pro každodenní činnost, lepší imunitu a odstranění bolestí svalů a kloubů způsobených spánkem na nekvalitní matraci, to je jen několik výhod, které pocítíme, když se rozhodneme pro správnou investici.

Kde koupit dobrou matraci na spaní?

Nakupování online. Elektronické nakupování nám poskytuje pohodlí a komfort. Přitom šetříme čas i peníze. Navíc máme na výběr ze všech modelů matrací od výrobců a díky podrobným popisům a fotografiím si můžeme vybrat tu, která dokonale splňuje naše potřeby a očekávání. Dodací lhůta a forma platby jsou obvykle rychlé a snadné. Zejména v dnešní době, kdy je čas téměř pro každého z nás na prvním místě, je nakupování matrací online ideálním řešením.

Sdílení článku:

Informace

Naše specializace se také soustředí na dětské pokoje. Konkrétně nábytkem jako jsou postele patrové , rozkládací a výsuvné, jednoosobové , dvou a také tří osobové provedení. Variatny borovice, olše, dub, ořech, ale také pevnou a stabilní dřevotřísku. Postele lze také upravit barevným nátěrem a nebo využít některé polepy a grafiku z naší široké nabídky.

Kontaktní informace

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.


Na Prádle 3389/8
702 00 Moravská Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamace: na hlavní stránce naleznete online formulář.

Doklady a fakturace: ucetnictvi@dobresny.cz

Dodatečný reklamační email: reklamace@dobresny.cz

Více informací najdete zde

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme tyto platební systémy

Druhy plateb v našem e-shopu:

  • dobírkou
  • převodem
  • on-line kartou
  • PayU